Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nijland: terugkeer Robben fantastisch voor Nederlands voetbal

Nijland: terugkeer Robben fantastisch voor Nederlands voetbal

GRONINGEN (ANP) - Toen Hans Nijland zaterdagmiddag de naam van Arjen Robben zag oplichten op z'n telefoon, dacht hij dat de oud-profvoetballer hem belde om te gaan golfen. "Ik had met z'n vader Hans de afspraak staan dat we met z'n drieën een rondje zouden golfen", zegt Nijland, die vakantie viert op Ameland. "Maar nee, Arjen zei dat hij weer voor Groningen gaat spelen. Dat is niet alleen fantastisch voor de club, maar voor het hele Nederlandse voetbal."

De 60-jarige Nijland stopte vorig jaar als algemeen directeur van FC Groningen, een positie die hij bijna 23 jaar bekleedde. Nijland zag Robben in 2000 als 16-jarige debuteren in de hoofdmacht van de noorderlingen. De linksbuiten maakte zoveel indruk in het groen-wit van Groningen, dat hij al snel overstapte naar PSV. Vorig jaar zette Robben een punt achter een prachtige carrière die hem ook langs Chelsea, Real Madrid en Bayern München voerde. Nu keert de 36-jarige uit Bedum terug bij Groningen. Tot verrassing van velen, maar niet van Nijland.

"In mijn tijd zijn we voortdurend bezig geweest met iets wat onmogelijk leek: Arjen terughalen. De laatste jaren hadden we voortdurend contact. Je weet dat er een moment komt dat hij zou gaan stoppen bij Bayern München." FC Groningen probeerde Robben vorig jaar te verleiden tot een terugkeer, net als PSV. De aanvaller sloeg echter alle aanbiedingen af, van clubs vanuit de hele wereld, en besloot te stoppen.

Pluim

"We moeten de nieuwe directie van Groningen een pluim geven, ze hebben dit geweldig gedaan", zegt Nijland over zijn opvolger Wouter Gudde en technisch directeur Mark-Jan Fledderus. "Ik wist wel dat er achter de schermen nieuwe pogingen werden gedaan om Arjen terug te halen. Dat het nu is gelukt, is geweldig. Mooier kan toch niet?"

Het is wel de vraag hoe de blessuregevoelige Robben er een jaar na zijn afscheid als profvoetballer fysiek voor staat. Volgens Nijland is de aanvaller een absolute meerwaarde voor trainer Danny Buijs. "Arjen is bij een uitstek een professional, een modelprof. Groningen heeft een jonge selectie, het is toch geweldig dat je als jonge speler straks in de kleedkamer naast Arjen Robben kan zitten. Je wordt er alleen maar beter van als je naar hem luistert. Een voetballer die voor PSV, Chelsea, Real, Bayern en het Nederlands elftal ongelooflijk veel wedstrijden heeft beslist. Ik vergelijk het met de terugkeer van Johan Cruijff bij Ajax in de jaren 80. Dat Robben nu weer voor Groningen gaat voetballen, is een enorme versterking op het veld én daar buiten. Want reken maar dat dit duizenden extra seizoenkaarten gaat opleveren. Het probleem is alleen dat er voorlopig niet zoveel fans het stadion in mogen. Normaal zou ik zeggen: gooi er een ring op, maar ja, dat gaat nu niet."

Meer uit Voetbal

AC Milan huurt spits Füllkrug van West Ham United

MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.

1 uur geleden
PSV gaat met revaliderende Pléa en Olij op trainingskamp

EINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.

1 uur geleden
Verdediger Botman staat voor rentree bij Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."

3 uur geleden
Guardiola ziet Manchester City veel kansen missen in Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."

6 uur geleden
Dick Advocaat: 'Na het WK stop ik als trainer'

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.

10 uur geleden
Liverpool-coach Slot gefrustreerd over gebrek aan kansen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.

16 uur geleden
Liverpool kan thuis niet winnen van Leeds United

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

17 uur geleden