
Nijkerk krijgt opvang op vier locaties voor 278 asielzoekers
NIJKERK (ANP) - In de gemeente Nijkerk (Gelderland) komen vier kleinschalige locaties die in totaal 278 asielzoekers moeten opvangen. Met dat plan van het college heeft de gemeenteraad van Nijkerk met een ruime meerderheid donderdagavond ingestemd na 2,5 uur debatteren. Het gaat om tijdelijke opvangplekken voor minimaal vijf jaar.
In Nijkerk komen twee locaties voor 75 en 78 personen op bedrijventerreinen. In Hoevelaken komt één locatie voor 75 personen op een leeg stuk grond en in Nijkerkerveen komt ook een opvang voor 50 personen op een leegstaand terrein. In Hoevelaken en Nijkerkerveen worden de opvangplekken ook gecombineerd met woningbouw voor jongeren of starters.
In Nijkerkerveen kwam deze zomer een groep inwoners naar een informatieavond om hun ongenoegen te uiten over de komst van de asielopvang, omdat ze onder meer vreesden dat de 278 mensen op één plek werden opgevangen. Dat gebeurt dus niet. "Met dit voorstel komen we tegemoet aan een aantal wensen uit het participatieproces", zegt burgemeester Gerard Renkema. "We kiezen voor het spreiden van de opvang over de gemeente in plaats van voor één grootschalige opvangplek voor 278 asielzoekers."
Voor elke locatie komt in "nauw overleg met omwonenden" een plan van aanpak, zo laat Renkema verder weten. De gemeente hoopt dat de eerste van de vier opvangplekken op 1 juli 2025 opengaat.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Potjes met ansjovisfilets van het merk Fish Tales bevatten mogelijk glasdeeltjes. De fabrikant roept de potjes met filets in olijfolie daarom terug.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het landelijke meldpunt Discriminatie.nl heeft inmiddels ruim 9000 meldingen gekregen over een post van PVV-leider Geert Wilders van eerder deze week, zegt een woordvoerster. Dat is het hoogste aantal meldingen over één incident sinds de lancering van het landelijke meldpunt begin 2024.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee mannen zijn aangehouden omdat ze schrijfster en columnist Lale Gül zouden hebben bedreigd. "Ik ben verheugd dat deze mensen - die op dagelijkse basis mijn vrijheid beperken en mijn leven heel ingewikkeld maken en verzuren - hun verdiende loon krijgen. Politie, bedankt", schrijft Gül op X.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Organisatoren van introductieweken voor studenten nemen maatregelen bij hoge temperaturen. Komende week kan het op veel plekken tropisch warm worden, voorspelt Weeronline. Onder meer in Utrecht en Leiden beginnen maandag de introductieweken.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken noemt het "een verkeerde stap" dat Israël Gaza-Stad wil bezetten. In een interview met het Nederlands Dagblad zegt de NSC-minister dat hij geen nieuwe sancties wil instellen na het besluit van de regering van premier Benjamin Netanyahu.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Follow the Money, Omroep Gelderland en NRC stappen naar de rechter om demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw) te dwingen uitstootgegevens van landbouwbedrijven te openbaren. Ze spannen een kort geding aan tegen de minister, omdat die geen gehoor geeft aan een eerdere uitspraak van de rechtbank in Zwolle om de gegevens te openbaren. Volgens de betrokken media is Wiersma, tegen het advies van haar ambtenaren in, in beroep gegaan tegen die uitspraak.
7 uur geledenPIETERBUREN (ANP) - De veiling van tegeltjes uit de bassins in de voormalige zeehondenopvang in Pieterburen heeft ruim 10.000 euro opgebracht. Het geld is bestemd voor het zeehondenziekenhuis in de nieuwe opvang in Lauwersoog.
7 uur geleden