Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nigeriaanse weduwen staken zaak tegen Shell

Nigeriaanse weduwen staken zaak tegen Shell

DEN HAAG (ANP/RTR) - De vier Nigeriaanse weduwen die oliemaatschappij Shell beschuldigden van medeverantwoordelijkheid bij mensenrechtenschendingen in de Nigerdelta, hebben hun zaak gestaakt. Volgens hun advocaat hebben de vrouwen die beslissing genomen omdat de juridische procedure hen de vreselijke gebeurtenissen steeds laat herbeleven, "terwijl de uitkomst erg onzeker is."

De echtgenoten van de vrouwen maakten deel uit van de Ogoni Nine, een groep anti-olie-activisten die in 1995 werd opgehangen na wat wereldwijd werd gezien als een schijnproces. Volgens de weduwen werkte Shell nauw samen met het toenmalige regime in Nigeria. Het bedrijf zou bij herhaling hebben aangedrongen op maatregelen tegen het Ogoni-volk, dat protesteerde tegen de oliewinning in de Nigerdelta, en hebben aangeboden acht getuigen om te kopen.

In maart oordeelde de rechtbank in Den Haag dat er niet genoeg bewijs was voor de beschuldiging van de vrouwen dat Shell getuigen had omgekocht om valse getuigenissen af te leggen in de zaak die leidde tot de executie van hun mannen.

Shell kwam in 2009 met andere nabestaanden, onder wie die van de Nigeriaanse schrijver Ken Saro-Wiwa, tot een overeenkomst voor een vergoeding van 15,5 miljoen dollar. Het bedrijf nam daarbij geen schuld op zich. In een verklaring benadrukt Shell maandag dat het de beschuldigingen altijd heeft ontkend, "alhoewel dat op geen enkele wijze afdoet aan het tragische karakter van de gebeurtenissen in 1995."

Meer uit Financieel

Problemen met watervoorziening op Londense luchthaven Gatwick

HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.

7 uur geleden
Krant: UniCredit-topman ziet ruimte voor deal met Commerzbank

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.

8 uur geleden
India: handelsoverleg met VS heeft geholpen bij exportvoordeel

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.

10 uur geleden
FT: defensiegiganten steken recordbedrag in militaire start-ups

FARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.

12 uur geleden
Premier Australië wil Trump bevragen over nieuwe heffingen

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.

13 uur geleden
Rusland verlengt exportverbod op benzine tot eind 2026

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.

1 dag geleden
VodafoneZiggo: niet actief gejaagd op Odido-klanten na hack

AMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.

1 dag geleden