Nigeriaanse atlete Okagbare 10 jaar geschorst wegens doping
MONACO (ANP) - De Nigeriaanse atlete Blessing Okagbare is de komende tien jaar geschorst wegens meerdere overtredingen van de dopingregels. De 33-jarige Okagbare maakte volgens de Athletics Integrity Unit (AIU) zelfs deel uit van een georganiseerd dopingregime in aanloop naar de Olympische Spelen van Tokio. Vanwege deze "flagrante" schending van de dopingregels is haar straf veel hoger uitgevallen dan de gebruikelijke 4 jaar schorsing.
Okagbare heeft een behoorlijke staat van dienst in de mondiale atletiek. Ze veroverde op de Zomerspelen van 2008 in Beijing zilver bij het verspringen en won op de WK in Moskou van 2013 zilver bij het verspringen en brons op de 200 meter. Ze werd in juli vorig jaar tijdens de Olympische Spelen in Tokio betrapt op het gebruik van een verboden groeihormoon en uitgesloten van verdere deelname. Okagbare had de series van de 100 meter al gelopen.
De atlete kreeg een schorsing van 5 jaar voor positieve tests op epo en menselijk groeihormoon en nog eens 5 jaar erbij omdat ze weigerde mee te werken aan het onderzoek van de AIU, die de dopingzaken namens de mondiale atletiekbond World Athletics afhandelt. "We zijn blij met de beslissing van het tuchtcollege", zei directeur Brett Clothier van de AIU. "Een schorsing van 10 jaar is een krachtig signaal tegen opzettelijke en gecoördineerde pogingen om te frauderen op het allerhoogste niveau van onze sport."
Okagbare ontkent overigens alle beschuldigingen.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
1 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
3 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
5 uur geledenCOURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.
6 uur geleden