Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nigeria vindt Omikron-variant in testmonster uit oktober

Nigeria vindt Omikron-variant in testmonster uit oktober

ABUJA (ANP/RTR) - Nigeria meldt dat de Omikron-variant van het coronavirus is aangetroffen in een testmonster van oktober. De nieuwe informatie suggereert dat de variant al mogelijk rondging voordat het eerste geval weken later in Zuid-Afrika werd ontdekt.

De in oktober besmette persoon behoorde tot een groep reizigers. Het Nigeriaanse centrum voor ziektebestrijding (NCDC) heeft geen verdere details over deze persoon bekendgemaakt. De variant is ook vastgesteld bij twee reizigers die vorige week vanuit Zuid-Afrika in Nigeria arriveerden.

Omikron is vanwege de vele mutaties door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) aangemerkt als een zorgelijke variant. Mogelijk is deze besmettelijker dan de varianten die nu domineren, bijvoorbeeld de Delta-variant, maar er is nog geen compleet beeld over het mogelijke gevaar. Dat beeld is er pas over enkele weken.

Niet alle landen wachten de onderzoeken af. Zij treffen nu al maatregelen om de Omikron-variant buiten de deur te houden, bijvoorbeeld door inreisbeperkingen in te stellen voor reizigers uit zuidelijk Afrika. De nieuwe variant is inmiddels in tientallen landen vastgesteld, maar wel in beperkte mate.

Meer uit Buitenland

Japan wil verouderde kernreactoren vervangen

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan wil in de komende decennia tot veertien verouderde kernreactoren vervangen. Het ministerie van Economie, Handel en Industrie deed vrijdag een voorstel daartoe, om zo aan de stijgende vraag naar elektriciteit te kunnen blijven voldoen.

31 minuten geleden
Chinese president Xi volgende week naar Noord-Korea

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.

2 uur geleden
Huis van Afgevaardigden VS stemt voor steun aan Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.

2 uur geleden
Geen akkoord over gezant Bosnië, VS heroverwegen rol

BRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.

3 uur geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

3 uur geleden
Nederlander Rob Smeets nieuwe ceo van haven Antwerpen-Brugge

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.

5 uur geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

7 uur geleden