
Nigeria overweegt lidmaatschap bij de G20 aan te vragen
ABUJA (ANP/RTR) - Nigeria heeft een afweging gemaakt van de risico's en voordelen van het G20-lidmaatschap en overweegt een aanvraag in te dienen om deel uit te maken van het blok, meldt een woordvoerder van president Bola Tinubu.
Op uitnodiging van de Indiase premier Narendra Modi zal Tinubu volgende week naar New Delhi afreizen, waar de leiders en staatshoofden van de G20-landen op 9 en 10 september bijeenkomen. Ook zijn ministers van Financiën en Handel zullen meereizen. Tijdens de bijeenkomst hoopt Tinubu meer inzicht te krijgen in de voorwaarden van een mogelijk lidmaatschap.
Volgens de president is het grootste voordeel dat Nigeria via het samenwerkingsverband makkelijker buitenlands kapitaal kan aantrekken en investeringen in het land aantrekkelijker worden.
De G20 bestaat momenteel uit negentien grote economieën en de Europese Unie. Op dit moment is Zuid-Afrika het enige Afrikaanse land dat permanent lid is, maar Nigeria heeft zowel een grotere economie als bevolking. Het is echter ongebruikelijk dat nieuwe landen toetreden tot de groep. Toetreding zou een informeel proces vereisen waarbij wordt gekeken naar het economische belang van het land, de regionale positie en het evenwicht binnen de G20 als geheel.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse autoriteiten zeggen opnieuw tientallen personen te hebben opgepakt die steun betuigden aan de verboden pro-Palestijnse groep Palestine Action. Dat gebeurde tijdens een demonstratie in de buurt van het parlementsgebouw. Actievoerders hadden borden meegenomen met teksten als 'Ik ben tegen genocide. Ik steun Palestine Action'.
34 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - De VN-organisatie UNESCO heeft de zogenoemde sprookjeskastelen van de Beierse koning Ludwig II op de werelderfgoedlijst geplaatst. Het gaat om de kastelen Neuschwanstein, Herrenchiemsee en Linderhof, en het koninklijk huis op de Schachenberg in Beieren.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran gaat op een andere manier samenwerken met het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA), aldus minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. "Onze samenwerking met het agentschap is niet gestopt, maar zal een nieuwe vorm aannemen", verklaarde de bewindsman tegenover diplomaten. Hij zei dat verzoeken om nucleaire installaties te inspecteren "per geval zullen worden beoordeeld".
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - In de Spaanse kustregio Catalonië wordt gewaarschuwd voor hevige regenval en overstromingsgevaar. De autoriteiten roepen inwoners op niet te reizen en uit de buurt te blijven van rivieren en andere mogelijk risicovolle plekken, bericht het regionale medium Catalan News.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Het overleg over een bestand in de Gazastrook stuit op obstakels, zeggen Israëlische en Palestijnse bronnen tegen persbureau Reuters. Er zou onder meer onenigheid zijn over de vraag hoever de Israëlische krijgsmacht zich moet terugtrekken. Ook wordt naar verluidt gediscussieerd over kwesties rond humanitaire hulpverlening en garanties over het beëindigen van de oorlog.
6 uur geledenPYONGYANG (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov is zijn bezoek aan Noord-Korea begonnen met een ontmoeting met zijn ambtgenoot Choe Son-hui, berichten Russische staatsmedia. Hij noemde de relatie tussen beide landen een "onoverwinnelijke broederschap".
6 uur geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan stelt dat een nieuw hoofdstuk is aangebroken voor zijn land omdat de Koerdische Arbeiderspartij (PKK) is begonnen met een ontwapeningsproces. De eerste wapens werden vrijdag symbolisch vernietigd, een belangrijke stap richting beëindiging van het conflict met de Turkse staat.
7 uur geleden