Nigeria naar finale Afrika Cup na moeizame winst op Zuid-Afrika
BOUAKÉ (ANP) - Nigeria heeft zich met moeite geplaatst voor de finale van de Afrika Cup. De ploeg rekende pas in de strafschoppenserie na de verlenging af met Zuid-Afrika. Doelman Stanley Nwalibi van Nigeria vervulde een heldenrol door twee penalty's te stoppen.
Nigeria kwam na 67 minuten spelen op voorsprong. De in Haarlem geboren William Troost-Ekong scoorde uit een strafschop. Vlak voor tijd leek sterspeler Victor Osimhen het duel in het voordeel van de Nigerianen te beslissen, maar zijn treffer werd ongeldig verklaard na ingrijpen van de VAR. Die had namelijk bij terugkijken van beelden voorafgaande aan de goal een overtreding geconstateerd aan de andere kant van het veld in het strafschopgebied van Nigeria. Teboho Mokoena mocht aanleggen vanaf 11 meter en faalde niet: 1-1.
Zuid-Afrika kreeg in blessuretijd zelfs een riante kans om de wedstrijd nog te winnen, maar Khuliso Mudau schoot voor open doel over. In de verlenging werd niet gescoord, waarna Nigeria de strafschoppen beter nam. Nigeria won de Afrika Cup drie keer, voor het laatst in 2013.
De finale is zondag. Tegenstander is de winnaar uit de andere halve finale, die gaat tussen gastland Ivoorkust en Congo.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
12 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Duitsland heeft in de laatste groepswedstrijd met overtuiging kwalificatie voor het WK voetbal afgedwongen. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg in Leipzig directe concurrent Slowakije met 6-0. Slowakije, dat speelde met Feyenoorder Leo Sauer, kan het WK nog bereiken via de play-offs.
12 uur geleden