Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nigeria naar finale Afrika Cup na moeizame winst op Zuid-Afrika

Nigeria naar finale Afrika Cup na moeizame winst op Zuid-Afrika

BOUAKÉ (ANP) - Nigeria heeft zich met moeite geplaatst voor de finale van de Afrika Cup. De ploeg rekende pas in de strafschoppenserie na de verlenging af met Zuid-Afrika. Doelman Stanley Nwalibi van Nigeria vervulde een heldenrol door twee penalty's te stoppen.

Nigeria kwam na 67 minuten spelen op voorsprong. De in Haarlem geboren William Troost-Ekong scoorde uit een strafschop. Vlak voor tijd leek sterspeler Victor Osimhen het duel in het voordeel van de Nigerianen te beslissen, maar zijn treffer werd ongeldig verklaard na ingrijpen van de VAR. Die had namelijk bij terugkijken van beelden voorafgaande aan de goal een overtreding geconstateerd aan de andere kant van het veld in het strafschopgebied van Nigeria. Teboho Mokoena mocht aanleggen vanaf 11 meter en faalde niet: 1-1.

Zuid-Afrika kreeg in blessuretijd zelfs een riante kans om de wedstrijd nog te winnen, maar Khuliso Mudau schoot voor open doel over. In de verlenging werd niet gescoord, waarna Nigeria de strafschoppen beter nam. Nigeria won de Afrika Cup drie keer, voor het laatst in 2013.

De finale is zondag. Tegenstander is de winnaar uit de andere halve finale, die gaat tussen gastland Ivoorkust en Congo.

Meer uit Voetbal

Gastland Mexico belooft veilig WK ondanks protesten

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.

42 minuten geleden
Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

11 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

11 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

12 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

13 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

14 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

14 uur geleden