Nigeria naar finale Afrika Cup na moeizame winst op Zuid-Afrika
BOUAKÉ (ANP) - Nigeria heeft zich met moeite geplaatst voor de finale van de Afrika Cup. De ploeg rekende pas in de strafschoppenserie na de verlenging af met Zuid-Afrika. Doelman Stanley Nwalibi van Nigeria vervulde een heldenrol door twee penalty's te stoppen.
Nigeria kwam na 67 minuten spelen op voorsprong. De in Haarlem geboren William Troost-Ekong scoorde uit een strafschop. Vlak voor tijd leek sterspeler Victor Osimhen het duel in het voordeel van de Nigerianen te beslissen, maar zijn treffer werd ongeldig verklaard na ingrijpen van de VAR. Die had namelijk bij terugkijken van beelden voorafgaande aan de goal een overtreding geconstateerd aan de andere kant van het veld in het strafschopgebied van Nigeria. Teboho Mokoena mocht aanleggen vanaf 11 meter en faalde niet: 1-1.
Zuid-Afrika kreeg in blessuretijd zelfs een riante kans om de wedstrijd nog te winnen, maar Khuliso Mudau schoot voor open doel over. In de verlenging werd niet gescoord, waarna Nigeria de strafschoppen beter nam. Nigeria won de Afrika Cup drie keer, voor het laatst in 2013.
De finale is zondag. Tegenstander is de winnaar uit de andere halve finale, die gaat tussen gastland Ivoorkust en Congo.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
1 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
16 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
19 uur geleden