Nigeria naar finale Afrika Cup na moeizame winst op Zuid-Afrika
BOUAKÉ (ANP) - Nigeria heeft zich met moeite geplaatst voor de finale van de Afrika Cup. De ploeg rekende pas in de strafschoppenserie na de verlenging af met Zuid-Afrika. Doelman Stanley Nwalibi van Nigeria vervulde een heldenrol door twee penalty's te stoppen.
Nigeria kwam na 67 minuten spelen op voorsprong. De in Haarlem geboren William Troost-Ekong scoorde uit een strafschop. Vlak voor tijd leek sterspeler Victor Osimhen het duel in het voordeel van de Nigerianen te beslissen, maar zijn treffer werd ongeldig verklaard na ingrijpen van de VAR. Die had namelijk bij terugkijken van beelden voorafgaande aan de goal een overtreding geconstateerd aan de andere kant van het veld in het strafschopgebied van Nigeria. Teboho Mokoena mocht aanleggen vanaf 11 meter en faalde niet: 1-1.
Zuid-Afrika kreeg in blessuretijd zelfs een riante kans om de wedstrijd nog te winnen, maar Khuliso Mudau schoot voor open doel over. In de verlenging werd niet gescoord, waarna Nigeria de strafschoppen beter nam. Nigeria won de Afrika Cup drie keer, voor het laatst in 2013.
De finale is zondag. Tegenstander is de winnaar uit de andere halve finale, die gaat tussen gastland Ivoorkust en Congo.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
13 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
13 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
13 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
14 uur geleden