Nigeria krijgt zege op Libië toegewezen na drama op vliegveld
KAAPSTAD (ANP/RTR) - De Nigeriaanse voetballers hebben een reglementaire zege van 3-0 op Libië toegewezen gekregen in de kwalificatie voor de Afrika Cup. De Zuid-Afrikaanse voetbalbond CAF besloot daartoe na onderzoek naar de gebeurtenissen rond het duel dat op 15 oktober gespeeld moest worden.
Nigeria moest uitwijken naar een afgelegen Libisch vliegveld in Bayda, op 250 kilometer van speelstad Benghazi. De spelers konden daar niet weg en zaten zo'n zestien uur vast, onder slechte omstandigheden. Toen een oplossing uitbleef, besloot de Nigeriaanse bond de selectie terug te laten vliegen en de wedstrijd niet te spelen.
De Libische voetbalbond zei dat het incident niet opzettelijk was en voegde eraan toe dat hun spelers ook reisproblemen hadden gehad toen ze vier dagen eerder in Nigeria speelden.
CAF vindt dat Libië de competitieregels heeft overtreden die bepalen dat bezoekende teams op de juiste manier moeten worden ontvangen, bijvoorbeeld door een bus beschikbaar te stellen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.
29 minuten geledenZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
22 uur geleden