Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nigeria krijgt zege op Libië toegewezen na drama op vliegveld

Nigeria krijgt zege op Libië toegewezen na drama op vliegveld

KAAPSTAD (ANP/RTR) - De Nigeriaanse voetballers hebben een reglementaire zege van 3-0 op Libië toegewezen gekregen in de kwalificatie voor de Afrika Cup. De Zuid-Afrikaanse voetbalbond CAF besloot daartoe na onderzoek naar de gebeurtenissen rond het duel dat op 15 oktober gespeeld moest worden.

Nigeria moest uitwijken naar een afgelegen Libisch vliegveld in Bayda, op 250 kilometer van speelstad Benghazi. De spelers konden daar niet weg en zaten zo'n zestien uur vast, onder slechte omstandigheden. Toen een oplossing uitbleef, besloot de Nigeriaanse bond de selectie terug te laten vliegen en de wedstrijd niet te spelen.

De Libische voetbalbond zei dat het incident niet opzettelijk was en voegde eraan toe dat hun spelers ook reisproblemen hadden gehad toen ze vier dagen eerder in Nigeria speelden.

CAF vindt dat Libië de competitieregels heeft overtreden die bepalen dat bezoekende teams op de juiste manier moeten worden ontvangen, bijvoorbeeld door een bus beschikbaar te stellen.

Meer uit Voetbal

Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

1 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

1 uur geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

6 uur geleden
Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

1 dag geleden
Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

1 dag geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

1 dag geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

1 dag geleden