Niger laat vastgezette Franse zakenman vrij
PARIJS (ANP/AFP) - Een Fransman die gevangen zat in Niger is na aandringen van de Franse regering vrijgelaten. Zakenman Stéphane Jullien, die als expat contacten onderhield met de Franse ambassade in dat land, werd vrijdag opgepakt. Spanningen tussen Frankrijk en Niger zijn opgelopen na de staatsgreep in dat land.
Jullien werkt als zakenman al lange tijd in Niger. Hij zou in zijn contacten met de ambassade vooral een vertegenwoordiger die helpt de belangen te behartigen van andere Franse expats in dat land.
"Frankrijk is blij met de bevrijding van Stéphane Jullien", zegt een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse zaken. Dat had dinsdag nog om de "onmiddellijke vrijlating" van Jullien gevraagd.
Eind juli werd in Niger president Mohamed Bazoum afgezet. Dat was een bondgenoot van Frankrijk. Het land weigert het gezag van de huidige machthebbers te erkennen. Dat leidde onder meer tot een hoogoplopende discussie over de uitzetting van de Franse ambassadeur uit Niger. Die weigert vooralsnog te vertrekken. Wel gaan geruchten over een volledige of gedeeltelijke terugtrekking van de ongeveer 1500 Franse militairen die zich in dat land bevinden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse jazzlegende Sonny Rollins is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat hebben zijn woordvoerder Terri Hinte en zijn familie bekendgemaakt. De tenorsaxofoonist overleed in zijn huis in Woodstock, New York. De doodsoorzaak van Rollins is niet bekend.
40 minuten geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het aanbod van de Boliviaanse president Rodrigo Paz om zijn salaris te halveren heeft demonstranten tegen zijn regering er niet van overtuigd dat ze moeten ophouden met protesteren.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.
3 uur geledenJAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.
3 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".
5 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.
12 uur geleden