Niger laat vastgezette Franse zakenman vrij
PARIJS (ANP/AFP) - Een Fransman die gevangen zat in Niger is na aandringen van de Franse regering vrijgelaten. Zakenman Stéphane Jullien, die als expat contacten onderhield met de Franse ambassade in dat land, werd vrijdag opgepakt. Spanningen tussen Frankrijk en Niger zijn opgelopen na de staatsgreep in dat land.
Jullien werkt als zakenman al lange tijd in Niger. Hij zou in zijn contacten met de ambassade vooral een vertegenwoordiger die helpt de belangen te behartigen van andere Franse expats in dat land.
"Frankrijk is blij met de bevrijding van Stéphane Jullien", zegt een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse zaken. Dat had dinsdag nog om de "onmiddellijke vrijlating" van Jullien gevraagd.
Eind juli werd in Niger president Mohamed Bazoum afgezet. Dat was een bondgenoot van Frankrijk. Het land weigert het gezag van de huidige machthebbers te erkennen. Dat leidde onder meer tot een hoogoplopende discussie over de uitzetting van de Franse ambassadeur uit Niger. Die weigert vooralsnog te vertrekken. Wel gaan geruchten over een volledige of gedeeltelijke terugtrekking van de ongeveer 1500 Franse militairen die zich in dat land bevinden.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
3 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
44 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
1 uur geledenCARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het partijbureau van de rechtse Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is zaterdag in de hoofdstad Caracas heropend. Het werd gesloten in 2024 rond de omstreden herverkiezing van de linkse Nicolás Maduro als president. Machado dook daarna onder.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De aangekondigde demonstraties voor deze zaterdag in de VS kunnen opnieuw miljoenen mensen op de been brengen, zo is de verwachting. Het worden de derde 'No Kings Rallies' waarbij geprotesteerd wordt tegen president Donald Trump, en inmiddels ook tegen de oorlog in Iran.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen betogen in Londen in twee grote protestmarsen tegen radicaal rechts en voor de Palestijnse zaak. De twee optochten komen samen voor een eindmanifestatie op Whitehall in het regeringscentrum van de Britse hoofdstad. Daar wordt een boodschap overgebracht van de burgemeester van Londen, Sadiq Khan van de partij Labour. De leider van de Green Party, Zack Polanski, spreekt naar verwachting de menigte toe.
3 uur geledenBAGHDAD (ANP/RTR/AFP) - De premier van Irak, Mohammed Shia al-Sudani, veroordeelt de aanslag op zijn Koerdische collega Nechirvan Barzani, president van de Koerdische Autonome Regio in Noord-Irak. Al-Sudani wil een gezamenlijk Iraaks-Koerdisch onderzoeksteam samenstellen dat uitzoekt wie achter de aanval zat.
3 uur geleden