Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Niger laat vastgezette Franse zakenman vrij

Niger laat vastgezette Franse zakenman vrij

PARIJS (ANP/AFP) - Een Fransman die gevangen zat in Niger is na aandringen van de Franse regering vrijgelaten. Zakenman Stéphane Jullien, die als expat contacten onderhield met de Franse ambassade in dat land, werd vrijdag opgepakt. Spanningen tussen Frankrijk en Niger zijn opgelopen na de staatsgreep in dat land.

Jullien werkt als zakenman al lange tijd in Niger. Hij zou in zijn contacten met de ambassade vooral een vertegenwoordiger die helpt de belangen te behartigen van andere Franse expats in dat land.

"Frankrijk is blij met de bevrijding van Stéphane Jullien", zegt een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse zaken. Dat had dinsdag nog om de "onmiddellijke vrijlating" van Jullien gevraagd.

Eind juli werd in Niger president Mohamed Bazoum afgezet. Dat was een bondgenoot van Frankrijk. Het land weigert het gezag van de huidige machthebbers te erkennen. Dat leidde onder meer tot een hoogoplopende discussie over de uitzetting van de Franse ambassadeur uit Niger. Die weigert vooralsnog te vertrekken. Wel gaan geruchten over een volledige of gedeeltelijke terugtrekking van de ongeveer 1500 Franse militairen die zich in dat land bevinden.

Meer uit Buitenland

Pakistan bedankt Trump voor bereidheid bestand te verlengen

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.

6 uur geleden
Brits parlement akkoord met levenslang rookverbod voor generaties

LONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.

7 uur geleden
Trump verlengt bestand met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.

7 uur geleden
Iraanse minister haalt uit naar VS in aanloop naar einde bestand

TEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.

7 uur geleden
Libanon vraagt om half miljard euro voor humanitaire crisis

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.

9 uur geleden
Iran ontkent plannen voor executie van acht vrouwen

TEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.

9 uur geleden
Niet genoeg steun in EU voor opschorting deel verdrag met Israël

LUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.

9 uur geleden