Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Niger laat vastgezette Franse zakenman vrij

Niger laat vastgezette Franse zakenman vrij

PARIJS (ANP/AFP) - Een Fransman die gevangen zat in Niger is na aandringen van de Franse regering vrijgelaten. Zakenman Stéphane Jullien, die als expat contacten onderhield met de Franse ambassade in dat land, werd vrijdag opgepakt. Spanningen tussen Frankrijk en Niger zijn opgelopen na de staatsgreep in dat land.

Jullien werkt als zakenman al lange tijd in Niger. Hij zou in zijn contacten met de ambassade vooral een vertegenwoordiger die helpt de belangen te behartigen van andere Franse expats in dat land.

"Frankrijk is blij met de bevrijding van Stéphane Jullien", zegt een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse zaken. Dat had dinsdag nog om de "onmiddellijke vrijlating" van Jullien gevraagd.

Eind juli werd in Niger president Mohamed Bazoum afgezet. Dat was een bondgenoot van Frankrijk. Het land weigert het gezag van de huidige machthebbers te erkennen. Dat leidde onder meer tot een hoogoplopende discussie over de uitzetting van de Franse ambassadeur uit Niger. Die weigert vooralsnog te vertrekken. Wel gaan geruchten over een volledige of gedeeltelijke terugtrekking van de ongeveer 1500 Franse militairen die zich in dat land bevinden.

Meer uit Buitenland

Trump na gesprek Netanyahu over Iran: niks concreets afgesproken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."

1 uur geleden
Dodental schietpartij Canada naar beneden bijgesteld

TUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.

1 uur geleden
Amerikaanse acteur James Van Der Beek (48) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.

1 uur geleden
Le Pen hoort op 7 juli uitspraak in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.

3 uur geleden
Rutte: nieuwe Noordpoolmissie is nog niet alles wat Trump wilde

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.

4 uur geleden
Vlaggen halfstok in Canada na schietpartij op school

OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.

5 uur geleden
Xi prijst strijd tegen corruptie in het Chinese leger

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.

6 uur geleden