Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nigel De Jong: levenslange schorsing official na racisme

Nigel De Jong: levenslange schorsing official na racisme

PARIJS (ANP) - Voetballer Nigel de Jong heeft de vermeende racistische opmerkingen van een vierde official in het Champions League-duel tussen Paris Saint-Germain en Basaksehir hard veroordeeld. De oud-international zat als analist bij de sportzender beIN Sports en noemde het incident "een complete schande, een van de ergste zaken in het voetbal". Hij pleitte voor een levenslange schorsing van de official.

De spelers van Basaksehir en van PSG liepen dinsdagavond van het veld nadat de vierde official een racistische opmerking zou hebben gemaakt richting assistent-trainer Pierre Webo van de Turkse club. De spelers van Basaksehir weigerden na het incident aan de zijlijn verder te spelen. De wedstrijd wordt woensdag vanaf 18.55 uur uitgespeeld.

"Iedere persoon, op of naast het veld, die zich racistisch uitlaat zit fout", zei De Jong. "Maar als het gebeurt door een official, die er is om de veiligheid van de spelers en de waarden van het voetbal te beschermen en door de UEFA is aangesteld om de wedstrijd te leiden, is dat een complete schande."

Voorbeeld stellen

Volgens De Jong is er maar één straf denkbaar voor deze overtreding. "Als hij na onderzoek schuldig wordt bevonden, want de UEFA moet het eerst onderzoeken en ook zijn kant van het verhaal horen, dan kan hij alleen maar levenslang worden geschorst. Dat is het enige juiste statement. We willen hem niet meer zien in het voetbal, ook niet in het amateurvoetbal. Natuurlijk maakt hem dat een zondebok, maar we moeten hier tegen optreden."

De oud-international prees het besluit van de spelers van Basaksehir en PSG om van het veld te stappen. "Het was ook een goede boodschap van de spelers van PSG om Basaksehir te steunen. Ga van het veld en stel een voorbeeld."

Volgens De Jong ligt er nog een taak voor de UEFA op het gebied van educatie. "Je kan racisme alleen maar aanpakken als je in de top begint. Ruud Gullit zei dat ook al, je kunt niet onderaan beginnen. Dit heeft te maken met educatie. De UEFA moet de eigen mensen die ze aanstellen onderwijzen. Je moet de taal veranderen en hoe we naar elkaar kijken."

Meer uit Voetbal

Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

1 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

3 uur geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

3 uur geleden
Vitesse stelt 'oude bekende' De Wit aan als algemeen directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.

3 uur geleden
Chelsea bereikt finale FA Cup en houdt kans op een prijs levend

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.

3 uur geleden
Fans Heracles gooien vuurwerk op veld, duel met Volendam gestaakt

ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.

5 uur geleden
Heracles Almelo degradeert na drie jaar uit Eredivisie

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.

5 uur geleden