Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nigel De Jong: levenslange schorsing official na racisme

Nigel De Jong: levenslange schorsing official na racisme

PARIJS (ANP) - Voetballer Nigel de Jong heeft de vermeende racistische opmerkingen van een vierde official in het Champions League-duel tussen Paris Saint-Germain en Basaksehir hard veroordeeld. De oud-international zat als analist bij de sportzender beIN Sports en noemde het incident "een complete schande, een van de ergste zaken in het voetbal". Hij pleitte voor een levenslange schorsing van de official.

De spelers van Basaksehir en van PSG liepen dinsdagavond van het veld nadat de vierde official een racistische opmerking zou hebben gemaakt richting assistent-trainer Pierre Webo van de Turkse club. De spelers van Basaksehir weigerden na het incident aan de zijlijn verder te spelen. De wedstrijd wordt woensdag vanaf 18.55 uur uitgespeeld.

"Iedere persoon, op of naast het veld, die zich racistisch uitlaat zit fout", zei De Jong. "Maar als het gebeurt door een official, die er is om de veiligheid van de spelers en de waarden van het voetbal te beschermen en door de UEFA is aangesteld om de wedstrijd te leiden, is dat een complete schande."

Voorbeeld stellen

Volgens De Jong is er maar één straf denkbaar voor deze overtreding. "Als hij na onderzoek schuldig wordt bevonden, want de UEFA moet het eerst onderzoeken en ook zijn kant van het verhaal horen, dan kan hij alleen maar levenslang worden geschorst. Dat is het enige juiste statement. We willen hem niet meer zien in het voetbal, ook niet in het amateurvoetbal. Natuurlijk maakt hem dat een zondebok, maar we moeten hier tegen optreden."

De oud-international prees het besluit van de spelers van Basaksehir en PSG om van het veld te stappen. "Het was ook een goede boodschap van de spelers van PSG om Basaksehir te steunen. Ga van het veld en stel een voorbeeld."

Volgens De Jong ligt er nog een taak voor de UEFA op het gebied van educatie. "Je kan racisme alleen maar aanpakken als je in de top begint. Ruud Gullit zei dat ook al, je kunt niet onderaan beginnen. Dit heeft te maken met educatie. De UEFA moet de eigen mensen die ze aanstellen onderwijzen. Je moet de taal veranderen en hoe we naar elkaar kijken."

Meer uit Voetbal

FC Volendam na winst tegen FC Utrecht uit degradatiezone

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam is na een 2-1-zege thuis tegen FC Utrecht naar de vijftiende plaats van de Eredivisie gestegen. Het was de vierde competitiezege van het elftal van trainer Ricky Kruys. FC Utrecht staat na de zevende nederlaag van het seizoen op de tiende plaats.

10 minuten geleden
Heracles - FC Twente na halfuur stilgelegd door bekers op veld

ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Twente is tijdelijk stilgelegd omdat supporters van de thuisploeg plastic bekers op het veld hebben gegooid. Dat deden zij direct na de 0-1 van Twente-middenvelder Thomas van den Belt in de 30e minuut.

1 uur geleden
FC Groningen wint derby van het noorden van sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.

2 uur geleden
Coach van Sunderland ziet 'beste versie' van spits Brobbey

SUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.

6 uur geleden
NAC Breda ontbindt contract overbodige Kongolo

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.

7 uur geleden
NEC wint spectaculair uitduel met NAC na treffer in slotseconden

BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.

17 uur geleden
PSV boekt bij Fortuna met moeite vijftiende uitzege op rij

SITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.

18 uur geleden