Nieuwswebsite: ook tweede ESF-lied Israël voorlopig afgewezen
GENÈVE (ANP) - De organisator van het Eurovisie Songfestival heeft nog een mogelijke Israëlische inzending voorlopig geweigerd. Nieuwswebsite ynet schrijft op basis van functionarissen bij het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken dat ook het lied Dance Forever, dat de tweede keus was, in de huidige vorm niet is goedgekeurd door de European Broadcasting Union (EBU).
Vorige week werd al bekend dat Israël mogelijk wordt gediskwalificeerd omdat de eerste keuze, getiteld October Rain, te politiek zou zijn. Politieke boodschappen zijn niet toegestaan op het Eurovisie Songfestival. In October Rain zou verwezen worden naar 7 oktober, de dag dat de oorlog tussen Hamas en Israël begon.
Ynet schrijft dat het alternatief Dance Forever om eenzelfde reden voorlopig is afgewezen. Het nummer verwijst volgens de nieuwssite namelijk naar het Nova-muziekfestival, dat op 7 oktober door Hamas werd aangevallen. Volgens ynet werden beide nummers van zangeres Eden Golan tegelijk bij de EBU ingediend.
Deadline
Israël heeft nog ruim twee weken om met een ander lied te komen of de songteksten te wijzigen. Op 11 maart moeten namelijk alle inzendingen bekend zijn. Als dat niet lukt, wordt Israël gediskwalificeerd.
De Israëlische deelname was eerder al onderwerp van gesprek nadat in diverse landen werd opgeroepen het land van het Eurovisie Songfestival te weren om de oorlog in Gaza. De EBU liet meerdere keren weten dat Israël wel mocht meedoen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Libanese ambassadeur in Washington zegt in het gesprek met de Israëlische ambassadeur in de VS te hebben opgeroepen tot een staakt-het-vuren in Libanon. Het eerdere bestand dat in 2024 werd gesloten tussen Israël en Libanon moet volledig worden nageleefd, zei zij.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het gesprek tussen de Libanese en Israëlische ambassadeurs in Washington is na ongeveer twee uur afgelopen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens de Israëlische ambassadeur zijn Israël en Libanon het erover eens dat Libanon "niet langer bezet zal worden door Hezbollah".
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.
3 uur geledenTEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Libanon zijn begonnen aan hun eerste directe topoverleg sinds 1993. Ambassadeurs van de landen zijn samengekomen op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.
5 uur geleden