Nieuwswebsite: ook tweede ESF-lied Israël voorlopig afgewezen
GENÈVE (ANP) - De organisator van het Eurovisie Songfestival heeft nog een mogelijke Israëlische inzending voorlopig geweigerd. Nieuwswebsite ynet schrijft op basis van functionarissen bij het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken dat ook het lied Dance Forever, dat de tweede keus was, in de huidige vorm niet is goedgekeurd door de European Broadcasting Union (EBU).
Vorige week werd al bekend dat Israël mogelijk wordt gediskwalificeerd omdat de eerste keuze, getiteld October Rain, te politiek zou zijn. Politieke boodschappen zijn niet toegestaan op het Eurovisie Songfestival. In October Rain zou verwezen worden naar 7 oktober, de dag dat de oorlog tussen Hamas en Israël begon.
Ynet schrijft dat het alternatief Dance Forever om eenzelfde reden voorlopig is afgewezen. Het nummer verwijst volgens de nieuwssite namelijk naar het Nova-muziekfestival, dat op 7 oktober door Hamas werd aangevallen. Volgens ynet werden beide nummers van zangeres Eden Golan tegelijk bij de EBU ingediend.
Deadline
Israël heeft nog ruim twee weken om met een ander lied te komen of de songteksten te wijzigen. Op 11 maart moeten namelijk alle inzendingen bekend zijn. Als dat niet lukt, wordt Israël gediskwalificeerd.
De Israëlische deelname was eerder al onderwerp van gesprek nadat in diverse landen werd opgeroepen het land van het Eurovisie Songfestival te weren om de oorlog in Gaza. De EBU liet meerdere keren weten dat Israël wel mocht meedoen.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.
2 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.
7 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.
9 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.
12 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.
12 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.
13 uur geleden