Nieuwswebsite: ook tweede ESF-lied Israël voorlopig afgewezen
GENÈVE (ANP) - De organisator van het Eurovisie Songfestival heeft nog een mogelijke Israëlische inzending voorlopig geweigerd. Nieuwswebsite ynet schrijft op basis van functionarissen bij het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken dat ook het lied Dance Forever, dat de tweede keus was, in de huidige vorm niet is goedgekeurd door de European Broadcasting Union (EBU).
Vorige week werd al bekend dat Israël mogelijk wordt gediskwalificeerd omdat de eerste keuze, getiteld October Rain, te politiek zou zijn. Politieke boodschappen zijn niet toegestaan op het Eurovisie Songfestival. In October Rain zou verwezen worden naar 7 oktober, de dag dat de oorlog tussen Hamas en Israël begon.
Ynet schrijft dat het alternatief Dance Forever om eenzelfde reden voorlopig is afgewezen. Het nummer verwijst volgens de nieuwssite namelijk naar het Nova-muziekfestival, dat op 7 oktober door Hamas werd aangevallen. Volgens ynet werden beide nummers van zangeres Eden Golan tegelijk bij de EBU ingediend.
Deadline
Israël heeft nog ruim twee weken om met een ander lied te komen of de songteksten te wijzigen. Op 11 maart moeten namelijk alle inzendingen bekend zijn. Als dat niet lukt, wordt Israël gediskwalificeerd.
De Israëlische deelname was eerder al onderwerp van gesprek nadat in diverse landen werd opgeroepen het land van het Eurovisie Songfestival te weren om de oorlog in Gaza. De EBU liet meerdere keren weten dat Israël wel mocht meedoen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
42 minuten geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.
5 uur geleden