Nieuwste Duitse mobiele artillerie naar Oekraïne
KASSEL (ANP/DPA) - Oekraïne heeft voor het eerst de beschikking over het nieuwste geschut van Duitse makelij. Het land kreeg maandag het eerste exemplaar van een nieuwe houwitser die al rijdend kan schieten. Er volgen er nog 53, heeft Duitsland beloofd.
De Duitse defensieminister Boris Pistorius droeg de RCH 155 maandag over aan de Oekraïense ambassadeur in Duitsland. Deze mobiele artillerie is minder kwetsbaar voor vijandelijk vuur, omdat zij zich tijdens het vuren uit de voeten kan maken. Er zijn maar twee militairen nodig om de houwitser te bemensen en het kanon kan ook van afstand worden bediend. Oekraïne heeft een groot tekort aan militairen en is heel zuinig op materieel en mensen.
"Dit is een signaal", zei Pistorius bij de overdracht, verwijzend naar de groeiende twijfels over de westerse steun voor Oekraïne. "Oekraïne kan op ons rekenen." Ook ambassadeur Oleksii Makejev verwees naar de afbrokkelende steun en de druk die voor Oekraïne zou dreigen om vredesoverleg aan te knopen. "We hebben geen bemiddelaars nodig, maar bondgenoten."
Het Duitse leger krijgt de RCH 155 pas later. De eerste zes vervaardigde RCH 155's worden gebruikt om Oekraïense militairen in Duitsland vertrouwd te maken met het wapen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - In Frankrijk zijn sinds het begin van het weekend ongeveer twintig mensen verdronken, zegt sportminister Marina Ferrari tegen France Inter-radio. Het land gaat gebukt onder een hittegolf, maar de minister waarschuwt dat het gevaarlijk kan zijn om te zwemmen op plekken die daar niet officieel voor zijn aangewezen.
50 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Een delegatie van de Taliban is onderweg naar Brussel voor een overleg met de EU, melden meerdere media dinsdag. De Europese Commissie, met wie de Taliban op ambtelijk niveau een gesprek zal voeren, kan het bezoek nog niet bevestigen. België maakte maandag bekend dat het vijf eendaagse visa had afgegeven voor een delegatie van de Taliban.
1 uur geledenLUZERN (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten gaan vier werkgroepen opzetten om over verschillende thema's te onderhandelen. Dat meldt de Iraanse onderhandelaar Kazem Gharibabadi na een eerste dag van technische besprekingen in Zwitserland.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk geldt dinsdag vanaf het middaguur in 54 departementen code rood vanwege extreme temperaturen. De hoogste weerwaarschuwing geldt dan voor ruim de helft van het land en betreft zo'n 38,8 miljoen inwoners. In nog eens 35 departementen geldt code oranje. In het midden en westen van het land worden maxima tussen de 39 en 42 graden verwacht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De problemen met de Reflecting Pool in Washington zijn volgens Donald Trump niet het gevolg van een mislukte renovatie, maar van "vandalen met een mes". De Amerikaanse president zei maandag tijdens een evenement dat eigenlijk over kwantumcomputers had moeten gaan tegen verslaggevers dat de blauwe verflaag in het waterbassin is "opengesneden". Hij leverde hier geen bewijs voor.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De politie heeft in de Verenigde Staten nog eens twee mannen aangehouden die worden verdacht van het beramen van een aanval tijdens het kooigevecht bij het Witte Huis op de verjaardag van president Donald Trump. Eerder werden al vijf mannen gearresteerd.
8 uur geledenBELFAST (ANP/AFP) - De voormalige leider van de pro-Britse partij DUP in Noord-Ierland, Jeffrey Donaldson (63), is schuldig bevonden aan achttien zedenmisdrijven, waaronder verkrachting.
13 uur geleden