Nieuwssite: Twitter betaalt niet meer voor clouddiensten Google
SAN FRANCISCO (ANP) - Berichtendienst Twitter betaalt al maanden niet meer voor de clouddiensten die het van Google afneemt, meldt de Amerikaanse technieuwssite Platformer. Twitter-eigenaar Elon Musk zou de betalingen hebben stopgezet omdat hij het contract met Google wilde openbreken en voor een lagere prijs een nieuwe deal wilde sluiten.
Twitter gebruikt de clouddiensten van Google vooral om zaken als spam en kinderporno aan te pakken. Ook de beveiliging van Twitter-accounts wordt grotendeels op servers van Google afgehandeld. Dergelijke diensten kunnen haperen als het bestaande contract aan het einde van deze maand afloopt. Verder staat Twitters naam ook niet meer op de site van Tech Coalition, een samenwerkingsverband van techbedrijven in de strijd tegen onlinekindermisbruik.
Google is niet het enige bedrijf dat geen geld meer ontvangt van Twitter. Ook Amazon Web Services, de cloudtak van Amazon, merkte eerder dat Twitter niet meer betaalde. Verder weigerde Musks Twitter huur te betalen voor kantoorpanden die het niet meer nodig had omdat meer dan twee derde van het personeel werd ontslagen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Avantium behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker verwacht de productie in zijn nieuwe fabriek in Delfzijl later te kunnen opstarten dan gepland. Volgens het bedrijf zijn tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen ontdekt, waardoor een veiligheidsrisico is ontstaan. Door het herstelwerk verwacht Avantium nu de fabriek half 2026 te openen en in de tweede helft van het jaar te beginnen met de verkoop van zijn grondstof voor plantaardig plastic. Het aandeel werd daarop 8 procent lager gezet.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) heeft in de afgelopen dagen 3,3 miljard euro opgehaald met de verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten. De aandelen werden verkocht voorafgaand aan de beursintroductie in Amsterdam. Vrijdag gaat de handel in het aandeel op het Damrak van start.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De fabrikant van bioplastics, Avantium, verwacht zijn fabriek in Delfzijl later te kunnen openen dan was gepland. Het bedrijf laat weten dat tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen zijn ontdekt. Daardoor is een veiligheidsrisico ontstaan.
56 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Maleisiƫ heeft de toegang tot chatbot Grok hersteld, nadat het socialemediaplatform X veiligheidsmaatregelen had getroffen. Dat meldt de communicatietoezichthouder van het land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector heeft de komende vijf jaar 94.000 nieuwe mensen nodig, anders wordt het een "serieus probleem" om alle opdrachten te realiseren en dreigen vertragingen. Dit heeft directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd in gesprek met het ANP. De geplande personeelsuitbreiding bij Defensie kan het de bouw nog lastiger maken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
8 uur geleden