Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwssite treft schikking met UBS over reacties lezers

Nieuwssite treft schikking met UBS over reacties lezers

ZÜRICH (ANP) - Een blog over de Zwitserse financiële wereld heeft een schikking getroffen met de bank UBS. De nieuwssite Inside Paradeplatz belooft nu beledigende commentaren van lezers te verwijderen en heeft twee eigen artikelen aangepast.

In december klaagde Credit Suisse, dat later werd overgenomen door UBS, Inside Paradeplatz aan uit frustratie over de vele talrijke beledigende reacties aan het adres van de bank. Die had de afgelopen jaren te maken met een aantal schandalen die grote verliezen veroorzaakten, wat uiteindelijk uitmondde in de gedwongen overname door UBS in maart.

Inside Paradeplatz schrijft vaak op een smeuïge manier over ontwikkelingen in de Zwitserse bankensector en komt vaak met nieuws op basis van ingewijden. Volgens Credit Suisse waren de verhalen over de bank overdreven kritisch en zetten ze aan tot allerlei verwensingen aan het adres van medewerkers en cliënten.

Verzet

Credit Suisse eiste de aanpassing van passages in 52 artikelen van Inside Paradeplatz, meldde zakenkrant Financial Times eind vorig jaar. Tegen hetzelfde dagblad verklaarde de uitgever van de nieuwssite zich te verzetten tegen de aanklachten.

Nu heeft Inside Paradeplatz een verklaring op de eigen site geplaatst over de schikking. "Inside Paradeplatz heeft talrijke reacties van lezers verwijderd en drie passages in twee artikelen verwijderd of aangepast", schrijft het blog. "Alle andere eisen zijn afgewezen."

"Inside Paradeplatz betreurt alle eventuele kwetsingen als gevolg van gepubliceerde reacties van lezers", voegt de site eraan toe.

Meer uit Financieel

Beurzen in New York sluiten gemengd na banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld een extra lang weekend ingegaan. Verliezen voor techaandelen drukten op de graadmeters, hoewel nieuwe banencijfers de aandelen van veel andere bedrijven juist hoger zetten.

7 uur geleden
Christine Lagarde sluit eerder vertrek bij ECB niet uit

PARIJS (ANP/AFP) - Christine Lagarde sluit niet uit dat ze voor het einde van haar tweede termijn vertrekt als president van de Europese Centrale Bank (ECB). Ze houdt de mogelijkheid open om een "Europese stem" te laten horen tijdens de Franse presidentsverkiezingen volgend jaar, zegt ze tegen zakenkrant Les Echos.

8 uur geleden
Zorgen over tempo overgang pensioenen bij verzekeraars

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers die de pensioenen voor hun personeel regelen bij verzekeraars of premiepensioeninstellingen, moeten haast maken met de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel. De transitie bij deze categorie pensioenen gaat nog te langzaam, stelt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in een voortgangsrapport.

9 uur geleden
Aantal aangevraagde hypotheken daalt voor het eerst in drie jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Nederlanders hebben voor het eerst in drie jaar minder hypotheken aangevraagd, meldt De Hypotheker. Uit cijfers van de hypotheekadviseur komt naar voren dat in het afgelopen kwartaal 3 procent minder aanvragen zijn gedaan dan een jaar geleden. Vooral voor bijvoorbeeld het verbouwen of verduurzamen van een woning zijn minder verzoeken gedaan.

11 uur geleden
FNV: studie naar gezondheidsschade vliegtuiguitstoot hard nodig

UTRECHT (ANP) - FNV is blij dat het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid het RIVM heeft gevraagd een onderzoek in te stellen naar de gezondheidsschade door de uitstoot van vliegtuigmotoren onder medewerkers op Schiphol. Dat is volgens de vakbond hard nodig voor de duizenden werknemers die dagelijks in de vliegtuiguitstoot werken.

11 uur geleden
Beurs in Amsterdam valt met kleine min uit de toon in Europa

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag met een klein verlies gesloten, waarmee de beurs in Amsterdam uit de toon viel tussen andere Europese beurzen. Daar bouwden de graadmeters hun winsten juist uit na nieuws over een zwakker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Die verkleinen mogelijk de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve.

11 uur geleden
Tesla voert autoverkopen weer op na jaar vol controverses

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in het tweede kwartaal een kwart meer auto's verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee toont de fabrikant van elektrische auto's, geleid door Elon Musk, herstel na een forse daling van de verkopen vorig jaar.

13 uur geleden