Nieuwssite treft schikking met UBS over reacties lezers
ZÜRICH (ANP) - Een blog over de Zwitserse financiële wereld heeft een schikking getroffen met de bank UBS. De nieuwssite Inside Paradeplatz belooft nu beledigende commentaren van lezers te verwijderen en heeft twee eigen artikelen aangepast.
In december klaagde Credit Suisse, dat later werd overgenomen door UBS, Inside Paradeplatz aan uit frustratie over de vele talrijke beledigende reacties aan het adres van de bank. Die had de afgelopen jaren te maken met een aantal schandalen die grote verliezen veroorzaakten, wat uiteindelijk uitmondde in de gedwongen overname door UBS in maart.
Inside Paradeplatz schrijft vaak op een smeuïge manier over ontwikkelingen in de Zwitserse bankensector en komt vaak met nieuws op basis van ingewijden. Volgens Credit Suisse waren de verhalen over de bank overdreven kritisch en zetten ze aan tot allerlei verwensingen aan het adres van medewerkers en cliënten.
Verzet
Credit Suisse eiste de aanpassing van passages in 52 artikelen van Inside Paradeplatz, meldde zakenkrant Financial Times eind vorig jaar. Tegen hetzelfde dagblad verklaarde de uitgever van de nieuwssite zich te verzetten tegen de aanklachten.
Nu heeft Inside Paradeplatz een verklaring op de eigen site geplaatst over de schikking. "Inside Paradeplatz heeft talrijke reacties van lezers verwijderd en drie passages in twee artikelen verwijderd of aangepast", schrijft het blog. "Alle andere eisen zijn afgewezen."
"Inside Paradeplatz betreurt alle eventuele kwetsingen als gevolg van gepubliceerde reacties van lezers", voegt de site eraan toe.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Rabobank-topman Stefaan Decraene is blij dat de overheid met het in juni aangekondigde pakket aan stikstofmaatregelen eindelijk "contouren" heeft geschetst van een oplossing om Nederland uit de stikstofcrisis te halen. Volgens de baas van de huisbank van veel agrariërs zal een aantal boeren wel geraakt worden. Maar "het slechte zou zijn: niks doen. Er wordt actie ondernomen, daar zijn we blij mee".
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Tanken in België wordt woensdag een stuk goedkoper. De prijzen aan de pomp dalen meerdere centen, meldt de Federale Overheidsdienst Economie. Ook in Nederland dalen de prijzen van benzine en diesel, al gaat dat minder hard.
20 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Het aantal brouwerijen in Duitsland is gedaald naar het laagste niveau in bijna tien jaar. Het Duitse statistiekbureau Destatis meldt dinsdag dat het land in 2025 1415 brouwerijen telde. Dat zijn er 53 minder dan het jaar ervoor.
39 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt en zijn nettowinst flink opgevoerd. De grootste autofabrikant ter wereld, waaronder ook de automerken Lexus en Daihatsu vallen, had dat onder meer te danken aan hogere verkopen van hybride voertuigen en kostenbesparingen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank gaat komende drie jaar tot 2 miljard euro investeren in het versterken van zijn IT en datasystemen. Daarmee wil de bank het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) opschalen, heeft het financiële concern aangekondigd bij de presentatie van zijn halfjaarcijfers. Dat kan op termijn ook banen kosten bij de bank, al gaat het dan naar verwachting niet om hele grote aantallen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de verwachting voor de omzetgroei in 2026 verlaagd. Ook de vooruitzichten voor de bedrijfswinst dit jaar werden aangepast bij de publicatie van de resultaten over het tweede kwartaal.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het tweede kwartaal een flink hogere winst behaald door de sterk gestegen olieprijzen door de Iranoorlog en de blokkade van de Straat van Hormuz. Saudi Aramco omzeilt die blokkade door olie te transporteren via een pijplijn naar de Rode Zee.
2 uur geleden