Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwssite treft schikking met UBS over reacties lezers

Nieuwssite treft schikking met UBS over reacties lezers

ZÜRICH (ANP) - Een blog over de Zwitserse financiële wereld heeft een schikking getroffen met de bank UBS. De nieuwssite Inside Paradeplatz belooft nu beledigende commentaren van lezers te verwijderen en heeft twee eigen artikelen aangepast.

In december klaagde Credit Suisse, dat later werd overgenomen door UBS, Inside Paradeplatz aan uit frustratie over de vele talrijke beledigende reacties aan het adres van de bank. Die had de afgelopen jaren te maken met een aantal schandalen die grote verliezen veroorzaakten, wat uiteindelijk uitmondde in de gedwongen overname door UBS in maart.

Inside Paradeplatz schrijft vaak op een smeuïge manier over ontwikkelingen in de Zwitserse bankensector en komt vaak met nieuws op basis van ingewijden. Volgens Credit Suisse waren de verhalen over de bank overdreven kritisch en zetten ze aan tot allerlei verwensingen aan het adres van medewerkers en cliënten.

Verzet

Credit Suisse eiste de aanpassing van passages in 52 artikelen van Inside Paradeplatz, meldde zakenkrant Financial Times eind vorig jaar. Tegen hetzelfde dagblad verklaarde de uitgever van de nieuwssite zich te verzetten tegen de aanklachten.

Nu heeft Inside Paradeplatz een verklaring op de eigen site geplaatst over de schikking. "Inside Paradeplatz heeft talrijke reacties van lezers verwijderd en drie passages in twee artikelen verwijderd of aangepast", schrijft het blog. "Alle andere eisen zijn afgewezen."

"Inside Paradeplatz betreurt alle eventuele kwetsingen als gevolg van gepubliceerde reacties van lezers", voegt de site eraan toe.

Meer uit Financieel

Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

8 uur geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

11 uur geleden
Tekort slachtvee drijft rundvleesprijzen in VS tot recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.

13 uur geleden
Chocolade blijft voorlopig duur ondanks gedaalde cacaoprijzen

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.

14 uur geleden
Schiphol druk met terugbezorgen van koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.

15 uur geleden
Trump: Amerikaanse economie op weg omhoog door afnemende inflatie

ROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.

17 uur geleden
Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

1 dag geleden