Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwssite: Michael Bloomberg geïnteresseerd in Washington Post

Nieuwssite: Michael Bloomberg geïnteresseerd in Washington Post

NEW YORK (ANP) - Michael Bloomberg, de eigenaar van de naar hem genoemde data- en nieuwsleverancier Bloomberg, heeft interesse in een overname van de krant The Washington Post of nieuwsconcern Dow Jones. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van ingewijden.

Het bedrijf Bloomberg is bekend van zijn persbureau en zijn terminals waarmee financieel professionals allerlei actuele informatie en koersen bijhouden. Dow Jones is ook gespecialiseerd in financieel nieuws en bezit onder andere de zakenkrant The Wall Street Journal. Daarnaast is het door de Nederlander Almar Latour geleide bedrijf bekend van titels als MarketWatch en Barron's.

Michael Bloomberg zou al langer azen op mogelijkheden om zijn eigen media-imperium uit te breiden. Hij ziet volgens Axios het meeste heil in een combinatie van zijn bedrijf met Dow Jones, waardoor een van 's werelds grootste in financieel nieuws gespecialiseerde mediabedrijven zou ontstaan.

News Corporation

Op dit moment is Dow Jones eigendom van News Corporation, het mediaconglomeraat dat is opgericht door Rupert Murdoch. Die Australisch-Amerikaanse miljardair is sinds enkele maanden bezig News Corporation weer samen te voegen met het eveneens door hem en zijn familie gecontroleerde Fox Corp, dat ontstond nadat hij 21st Century Fox in 2013 afsplitste in de nasleep van een afluisterschandaal. Michael Bloomberg heeft News Corporation naar verluidt nog niet benaderd over een overname.

The Washington Post, nu in handen van Amazon-eigenaar Jeff Bezos, is volgens Amerikaanse media van plan banen te schrappen na een verlieslatend jaar. Een woordvoerder van The Washington Post liet Axios weten dat de krant niet te koop staat.

Meer uit Financieel

Fico en Macron roepen EU op tot actie tegen hoge brandstofprijzen

BRATISLAVA/PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Unie zou een noodtop bijeen moeten roepen om de hoge brandstofprijzen aan te pakken, zei de Slowaakse premier Robert Fico dinsdag. Hij bekritiseerde de EU omdat die volgens hem niet in actie komt. Ook de Franse president Emmanuel Macron riep Brussel op maatregelen te nemen tegen de hoge prijzen van onder meer diesel en kerosine.

5 minuten geleden
Duits chemieconcern Evonik schrapt 3200 banen

ESSEN (ANP) - Het Duitse energieconcern Evonik is van plan 3200 van de ongeveer 31.000 banen te schrappen. Het bedrijf wil met de ingreep geld vrijspelen voor investeringen in groeimarkten. Tegelijkertijd trekt het bedrijf zich terug uit activiteiten waarin het geen toekomst meer ziet.

44 minuten geleden
IMF opent na herstel betrekkingen kantoor in Venezuela

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) opent volgend jaar een kantoor in Venezuela. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van de organisatie voor financiële stabiliteit in de wereld gezegd. Hiermee bevestigt zij de plannen voor een permanente aanwezigheid in Venezuela.

1 uur geleden
Tata Steel onderzoekt oorzaak brand, gevolgen beperkt

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel doet onderzoek naar de oorzaak van de brand die maandag op het terrein bij IJmuiden woedde, laat een woordvoerder weten. De brand brak maandag aan het einde van de middag uit bij een transportband.

1 uur geleden
EU en Filipijnen willen overgroot deel handelstarieven opheffen

BRUSSEL (ANP) - De EU en de Filipijnen willen de handelstarieven voor 94 procent van de producten die ze van elkaar invoeren opheffen. Dat staat in een voorlopig handelsakkoord op hoofdlijnen dat Eurocommissaris Maroš Šefčovič en Filipijnse handelsminister Maria Cristina Aldeguer-Roque dinsdag hebben aangekondigd.

1 uur geleden
KLM wil dit najaar weer naar Dubai en Riyad vliegen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM wil vanaf 25 oktober weer naar Dubai, Riyad en Dammam vliegen. Op dit moment vliegt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij niet naar die bestemmingen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Techondernemer Nalden, bekend van WeTransfer, naar Prosus

AMSTERDAM (ANP) - Medeoprichter van bestandendeeldienst WeTransfer Nalden gaat aan de slag bij techinvesteerder Prosus. Hij wordt bij de eigenaar van maaltijdbezorger Thuisbezorgd de hoogste leidinggevende voor productontwikkeling.

2 uur geleden