Nieuwssite: Michael Bloomberg geïnteresseerd in Washington Post
NEW YORK (ANP) - Michael Bloomberg, de eigenaar van de naar hem genoemde data- en nieuwsleverancier Bloomberg, heeft interesse in een overname van de krant The Washington Post of nieuwsconcern Dow Jones. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van ingewijden.
Het bedrijf Bloomberg is bekend van zijn persbureau en zijn terminals waarmee financieel professionals allerlei actuele informatie en koersen bijhouden. Dow Jones is ook gespecialiseerd in financieel nieuws en bezit onder andere de zakenkrant The Wall Street Journal. Daarnaast is het door de Nederlander Almar Latour geleide bedrijf bekend van titels als MarketWatch en Barron's.
Michael Bloomberg zou al langer azen op mogelijkheden om zijn eigen media-imperium uit te breiden. Hij ziet volgens Axios het meeste heil in een combinatie van zijn bedrijf met Dow Jones, waardoor een van 's werelds grootste in financieel nieuws gespecialiseerde mediabedrijven zou ontstaan.
News Corporation
Op dit moment is Dow Jones eigendom van News Corporation, het mediaconglomeraat dat is opgericht door Rupert Murdoch. Die Australisch-Amerikaanse miljardair is sinds enkele maanden bezig News Corporation weer samen te voegen met het eveneens door hem en zijn familie gecontroleerde Fox Corp, dat ontstond nadat hij 21st Century Fox in 2013 afsplitste in de nasleep van een afluisterschandaal. Michael Bloomberg heeft News Corporation naar verluidt nog niet benaderd over een overname.
The Washington Post, nu in handen van Amazon-eigenaar Jeff Bezos, is volgens Amerikaanse media van plan banen te schrappen na een verlieslatend jaar. Een woordvoerder van The Washington Post liet Axios weten dat de krant niet te koop staat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf zag de omzet dalen in het derde kwartaal. De winst nam echter toe door een teruggave van de ongeldig verklaarde Amerikaanse importheffingen. Ook scherpte het bedrijf de jaarverwachtingen aan. Het aandeel werd ongeveer 10 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de MidKap.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft opnieuw fouten ontdekt bij prijskaartjes in supermarkten. De prijzen die op papieren kaartjes of borden voor aanbiedingen stonden, kwamen in filialen van Vomar, Jumbo en DekaMarkt niet altijd overeen met de prijs op de kassabon. Ketens met vrijwel alleen maar elektronische prijskaartjes, zoals Albert Heijn en Lidl, gingen bijna nooit in de fout.
11 minuten geledenGÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars is van plan nog eens 2500 banen te schrappen door de verslechterende marktomstandigheden. De Zweedse autofabrikant kampt met een scherpe daling van de verkoop in China en importheffingen in de Verenigde Staten. Begin oktober trok het bedrijf al zijn verwachtingen voor het hele jaar in.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify heeft in het derde kwartaal een hogere winst behaald op een lagere omzet. Vooral verlichtingssystemen voor de particuliere markt verkochten minder goed. Door ingrepen om de kosten te drukken en de gemiddelde verkoopprijzen te verhogen, nam de winstgevendheid toe, stelt topman As Tempelman. Daarnaast werd Signify geholpen door een meevaller bij het terugkrijgen van importheffingen in de Verenigde Staten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag hard omlaaggegaan. Vooral techaandelen moesten het ontgelden door slecht ontvangen cijfers van grote techbedrijven en nieuwe zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen in AI. Onder meer Meta Platforms verloor fors nadat het moederbedrijf van Facebook de boeken had geopend.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) onderzoekt de eerste signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat heeft de instantie gezegd in een nieuwe update, waarin wordt gesproken van mogelijk misbruik.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Moderna heeft op Wall Street donderdag een kwart van zijn beurswaarde verloren. Dit gebeurde nadat berichten opdoken over de resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Dat wijst op een mogelijk lek van de gegevens, die dit weekend openbaar zouden worden gemaakt.
12 uur geleden