Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwssite: Michael Bloomberg geïnteresseerd in Washington Post

Nieuwssite: Michael Bloomberg geïnteresseerd in Washington Post

NEW YORK (ANP) - Michael Bloomberg, de eigenaar van de naar hem genoemde data- en nieuwsleverancier Bloomberg, heeft interesse in een overname van de krant The Washington Post of nieuwsconcern Dow Jones. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van ingewijden.

Het bedrijf Bloomberg is bekend van zijn persbureau en zijn terminals waarmee financieel professionals allerlei actuele informatie en koersen bijhouden. Dow Jones is ook gespecialiseerd in financieel nieuws en bezit onder andere de zakenkrant The Wall Street Journal. Daarnaast is het door de Nederlander Almar Latour geleide bedrijf bekend van titels als MarketWatch en Barron's.

Michael Bloomberg zou al langer azen op mogelijkheden om zijn eigen media-imperium uit te breiden. Hij ziet volgens Axios het meeste heil in een combinatie van zijn bedrijf met Dow Jones, waardoor een van 's werelds grootste in financieel nieuws gespecialiseerde mediabedrijven zou ontstaan.

News Corporation

Op dit moment is Dow Jones eigendom van News Corporation, het mediaconglomeraat dat is opgericht door Rupert Murdoch. Die Australisch-Amerikaanse miljardair is sinds enkele maanden bezig News Corporation weer samen te voegen met het eveneens door hem en zijn familie gecontroleerde Fox Corp, dat ontstond nadat hij 21st Century Fox in 2013 afsplitste in de nasleep van een afluisterschandaal. Michael Bloomberg heeft News Corporation naar verluidt nog niet benaderd over een overname.

The Washington Post, nu in handen van Amazon-eigenaar Jeff Bezos, is volgens Amerikaanse media van plan banen te schrappen na een verlieslatend jaar. Een woordvoerder van The Washington Post liet Axios weten dat de krant niet te koop staat.

Meer uit Financieel

Vertrekkend TenneT-topvrouw pleit voor nieuwe industrie aan kust

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.

2 uur geleden
Meer huizenkijkers bij openhuizendag makelaarsorganisatie NVM

UTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.

2 uur geleden
Door laag water Rijn gestrand binnenvaartschip vaart weer

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.

3 uur geleden
Bloomberg: Merz gaat praten met Klaas Knot over topfunctie ECB

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.

6 uur geleden
VS praten met Rusland over oliedeal, meldt The New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

7 uur geleden
Justitie VS heropent strafrechtelijk onderzoek oud-Fed-baas niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.

9 uur geleden
Problemen met nieuwe iPhone bij sommige Amerikaanse klanten

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.

9 uur geleden