Nieuwssite: gevoelige documenten verdwenen bij Europol
DEN HAAG (ANP) - Bij politieorganisatie Europol in Den Haag zijn gevoelige documenten verdwenen, bericht nieuwssite Politico na eigen onderzoek. Het zou onder meer gaan om personeelsdossiers van belangrijke bestuurders van de organisatie.
De documenten zouden afgelopen zomer zijn verdwenen. Het gaat naar verluidt om de personeelsdossiers van topvrouw Catherine De Bolle en bestuurders Jürgen Ebner, Andrei Lințǎ en Jean-Philippe Lecouffe.
De nieuwssite bemachtigde een interne notitie van de organisatie. Daar staat in dat in september is aangekaart dat documenten over meerdere medewerkers waren verdwenen. Daarna zou aan het licht zijn gekomen dat meer gegevens weg zijn.
Ernstige inbreuk
Het voorval wordt omschreven als een ernstige inbreuk op de veiligheid. De dossiers lagen in een beveiligde ruimte in het hoofdkwartier van de EU-organisatie, een samenwerkingsverband van landelijke politiediensten.
Gevoelige personeelsdossiers zitten in een kluis waar maar weinig mensen de combinatie van kennen, zegt een ingewijde tegen de nieuwssite. Het is volkomen onduidelijk hoe de dossiers verdwenen en dat zorgt intern voor onrust.
Intern conflict
Na het voorval zou hoofd personeelszaken Massimiliano Bettin tijdelijk naar huis zijn gestuurd. Er wordt gespeculeerd dat de dossiers zijn weggehaald om Bettin te beschadigen om een intern conflict, zegt een bron tegen Politico.
Sommige documenten doken later weer op. Een burger zou ze ergens in Den Haag hebben gevonden en leverde de dossiers in bij een politiebureau. Europol wilde tegenover Politico niet reageren.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner gebeld over zijn plannen voor een paasbestand en de Russische afwijzende reactie. Ook NAVO-chef Mark Rutte en de Amerikaanse senator Lindsey Graham sloten aan bij het telefoongesprek. Zelensky sprak van een "positief" overleg.
31 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.
2 uur geledenDEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van 35 landen die willen helpen een einde te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz spreken elkaar voor het eerst over wat zij kunnen doen. Minister Tom Berendsen en zijn collega's houden donderdag een videovergadering.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gesproken met bemiddelaars over het einde van de oorlog in Iran, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Vance zou hebben doorgegeven dat president Donald Trump openstaat voor een staakt-het-vuren, zolang de Iraniërs aan bepaalde Amerikaanse eisen voldoen.
3 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten geven een herhaaldelijk voor de Oostzeekust van het land gestrande bultrug op. Er worden geen pogingen meer ondernomen om te proberen het dier naar dieper water te loodsen. Het dier is opnieuw vastgelopen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een historisch bezoek gebracht aan het Hooggerechtshof. Hij is persoonlijk aanwezig geweest bij de zaak over zijn presidentieel decreet over burgerschap op basis van geboorteplaats. Het was volgens historici de eerste keer dat een zittende president pleidooien in een zaak van het Hooggerechtshof bijwoonde.
3 uur geledenARIJS/WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Europese landen reageren vooralsnog onderkoeld op het nieuwe dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS nadenken over het verlaten van de NAVO. Trump verwijt hen dat ze de VS niet genoeg helpen bij de oorlog met Iran. De Finse president Alexander Stubb heeft naar eigen zeggen inmiddels met Trump gebeld en dat zou "constructief" zijn geweest.
4 uur geleden