Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwssite: gevoelige documenten verdwenen bij Europol

Nieuwssite: gevoelige documenten verdwenen bij Europol

DEN HAAG (ANP) - Bij politieorganisatie Europol in Den Haag zijn gevoelige documenten verdwenen, bericht nieuwssite Politico na eigen onderzoek. Het zou onder meer gaan om personeelsdossiers van belangrijke bestuurders van de organisatie.

De documenten zouden afgelopen zomer zijn verdwenen. Het gaat naar verluidt om de personeelsdossiers van topvrouw Catherine De Bolle en bestuurders Jürgen Ebner, Andrei Lințǎ en Jean-Philippe Lecouffe.

De nieuwssite bemachtigde een interne notitie van de organisatie. Daar staat in dat in september is aangekaart dat documenten over meerdere medewerkers waren verdwenen. Daarna zou aan het licht zijn gekomen dat meer gegevens weg zijn.

Ernstige inbreuk

Het voorval wordt omschreven als een ernstige inbreuk op de veiligheid. De dossiers lagen in een beveiligde ruimte in het hoofdkwartier van de EU-organisatie, een samenwerkingsverband van landelijke politiediensten.

Gevoelige personeelsdossiers zitten in een kluis waar maar weinig mensen de combinatie van kennen, zegt een ingewijde tegen de nieuwssite. Het is volkomen onduidelijk hoe de dossiers verdwenen en dat zorgt intern voor onrust.

Intern conflict

Na het voorval zou hoofd personeelszaken Massimiliano Bettin tijdelijk naar huis zijn gestuurd. Er wordt gespeculeerd dat de dossiers zijn weggehaald om Bettin te beschadigen om een intern conflict, zegt een bron tegen Politico.

Sommige documenten doken later weer op. Een burger zou ze ergens in Den Haag hebben gevonden en leverde de dossiers in bij een politiebureau. Europol wilde tegenover Politico niet reageren.

Meer uit Buitenland

Trump feliciteert astronauten Artemis II-ruimtemissie

CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.

20 minuten geleden
Astronauten maanmissie Artemis II terug op aarde

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.

1 uur geleden
Iraanse delegatie voor vredesoverleg gearriveerd in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.

6 uur geleden
Libanon meldt stijging dodental na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.

7 uur geleden
Trump ziet geen sterke onderhandelingspositie Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.

7 uur geleden
Iraanse parlementsvoorzitter wil eerst bestand in Libanon

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.

9 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanvallen op Libanon

NABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.

10 uur geleden