Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwssite: gevoelige documenten verdwenen bij Europol

Nieuwssite: gevoelige documenten verdwenen bij Europol

DEN HAAG (ANP) - Bij politieorganisatie Europol in Den Haag zijn gevoelige documenten verdwenen, bericht nieuwssite Politico na eigen onderzoek. Het zou onder meer gaan om personeelsdossiers van belangrijke bestuurders van de organisatie.

De documenten zouden afgelopen zomer zijn verdwenen. Het gaat naar verluidt om de personeelsdossiers van topvrouw Catherine De Bolle en bestuurders Jürgen Ebner, Andrei Lințǎ en Jean-Philippe Lecouffe.

De nieuwssite bemachtigde een interne notitie van de organisatie. Daar staat in dat in september is aangekaart dat documenten over meerdere medewerkers waren verdwenen. Daarna zou aan het licht zijn gekomen dat meer gegevens weg zijn.

Ernstige inbreuk

Het voorval wordt omschreven als een ernstige inbreuk op de veiligheid. De dossiers lagen in een beveiligde ruimte in het hoofdkwartier van de EU-organisatie, een samenwerkingsverband van landelijke politiediensten.

Gevoelige personeelsdossiers zitten in een kluis waar maar weinig mensen de combinatie van kennen, zegt een ingewijde tegen de nieuwssite. Het is volkomen onduidelijk hoe de dossiers verdwenen en dat zorgt intern voor onrust.

Intern conflict

Na het voorval zou hoofd personeelszaken Massimiliano Bettin tijdelijk naar huis zijn gestuurd. Er wordt gespeculeerd dat de dossiers zijn weggehaald om Bettin te beschadigen om een intern conflict, zegt een bron tegen Politico.

Sommige documenten doken later weer op. Een burger zou ze ergens in Den Haag hebben gevonden en leverde de dossiers in bij een politiebureau. Europol wilde tegenover Politico niet reageren.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran viel zelf meisjesschool aan

WASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."

53 minuten geleden
Netanyahu: Israël zal Iran met volle kracht blijven aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.

1 uur geleden
Chef Deens sterrenrestaurant Noma ging te ver tegen personeel

KOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.

3 uur geleden
Raadsbijeenkomst rond nieuwe opperste leider Iran binnen een dag

TEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.

3 uur geleden
Turkije overweegt F-16's te stationeren op Noord-Cyprus

ISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.

4 uur geleden
Libanon: nu bijna een half miljoen vluchtelingen

BEIROET (ANP/AFP) - Door het geweld in Libanon zijn nu bijna een half miljoen mensen op de vlucht geslagen. Dat heeft de Libanese minister Haneen Sayed van Sociale Zaken gezegd op een persconferentie.

4 uur geleden
Trumps claim over onveilige paracetamol leidde tot dalend gebruik

WASHINGTON (ANP) - Claims van president Donald Trump dat paracetamol gevaarlijk is tijdens de zwangerschap, hebben geleid tot een daling in het gebruik in ziekenhuizen door heel de Verenigde Staten. Tussen de toespraak op 22 september en 7 december werd de pijnstiller 10 procent minder verstrekt aan zwangere vrouwen, zo schrijven onderzoekers van de universiteiten van Harvard en Brown in het medische vakblad The Lancet.

5 uur geleden