Nieuwssite: geruchten over groot banenverlies bij Tesla
AUSTIN (ANP) - Tesla gaat mogelijk een groot deel van zijn personeel ontslaan. De Amerikaanse site Electrek, die doorgaans goed ingevoerd is over Tesla, meldt dat op de werkvloer van de fabrikant van elektrische auto's geruchten rondgaan over een grote reorganisatie waarbij tot 20 procent van de banen verloren zou gaan. Dat zou neerkomen op tienduizenden ontslagen.
De nieuwssite op het gebied van elektrische auto's durft niet te zeggen of de geruchten waar zijn. Maar bekend is dat het de laatste tijd niet zo goed gaat met Tesla. Om die reden heeft het Amerikaanse concern recent al aangekondigd de productie wat te verlagen in zijn Gigafactory in het Chinese Shanghai. In de Verenigde Staten heeft de onderneming volgens Electrek bepaalde diensten ingekort.
Tesla, dat vorig jaar wereldwijd meer dan 140.000 werknemers telde, heeft het slechtste kwartaal in jaren achter de rug. In het eerste kwartaal van dit jaar leverde het bedrijf nog geen 387.000 auto's af aan klanten, fors minder dan in dezelfde periode een jaar eerder. Het concern kampt verspreid over de wereld met een zwakkere vraag naar elektrische auto's en felle concurrentie van andere autoproducenten, vooral uit China.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
9 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
10 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
12 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
1 dag geleden