Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwssite: Franse mediaconcerns claimen forse compensatie Google

Nieuwssite: Franse mediaconcerns claimen forse compensatie Google

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Zeven Franse mediaconcerns klagen Google aan en zinnen op een schadevergoeding van bij elkaar meer dan 1 miljard euro om vermeende concurrentiebeperkende praktijken bij onlineadvertenties. Dat schrijft de gespecialiseerde Franse nieuwssite mind Media.

De ondernemingen, waaronder Le Figaro, Les Echos-Le Parisien en sportkrant L'Équipe, zouden al juridische stappen hebben ondernomen of op het punt staan dat te doen. Begin september zouden ook al de eerste hoorzittingen hebben plaatsgevonden bij een rechtbank in Parijs om het processchema vast te stellen.

Deze actie volgt op de boete van 220 miljoen euro die de Franse mededingingsautoriteit Google in juni 2021 oplegde voor het bevoordelen van zijn eigen diensten in de onlineadvertentiesector. De nieuwe procedure kan twee tot drie jaar duren.

'Slachtoffer geworden'

"Google is duidelijk schuldig bevonden aan concurrentiebeperkend gedrag. De Franse mededingingsautoriteit heeft vastgesteld dat Google jarenlang zijn eigen oplossingen heeft bevoordeeld ten koste van die van zijn concurrenten", zo citeert mind Media de topman van Le Figaro, Marc Feuillée.

Volgens Feuillée is zijn concern "hiervan het slachtoffer geworden met het technologische systeem dat we gebruikten". Daarom zou een "schadevergoeding" op zijn plaats zijn.

Fouten

Google en moederbedrijf Alphabet hebben vaker te maken met rechtszaken en druk van toezichthouders. Zo vindt Brussel volgens ingewijden van persbureau Bloomberg dat Google te veel macht heeft op de zoekmachinemarkt. Europese toezichthouders zouden een aanklacht voorbereiden om de Amerikaanse techgigant te dwingen concurrerende platforms snel beter vindbaar te maken in zijn zoekresultaten.

Woensdag won Google nog een rechtszaak over een Europese boete van 1,5 miljard euro voor het dwarsbomen van de concurrentie voor onlineadvertenties. Google had zich tegen die geldstraf verzet. Rechters bij het Gerecht van de Europese Unie oordeelden dat de Europese Commissie fouten heeft gemaakt in het onderzoek.

Meer uit Financieel

Wall Street overwegend lager door verkoopgolf in techsector

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag overwegend lager gesloten. Stevige verliezen bij grote technologiebedrijven, waaronder SpaceX, overschaduwden het optimisme over de voortgang van de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

2 uur geleden
AEX start beursweek met nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is de week begonnen met een nieuw slotrecord. Na een daling aan het eind van vorige week toonden beleggers zich, mede door de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, weer positiever.

6 uur geleden
Installatiebranche: vraag naar airco's 'explosief' gestegen

DEN HAAG (ANP) - De vraag naar airconditioners is sinds vorige week "explosief" gestegen, meldt Techniek Nederland. Volgens de installatiebrancheorganisatie melden sommige installateurs in de afgelopen dagen vier keer zoveel aanvragen vergeleken met de weken ervoor.

6 uur geleden
Odido-klanten melden problemen met internet en bellen

ROTTERDAM (ANP) - Telecomprovider Odido heeft maandagmiddag last van een storing, blijkt uit duizenden meldingen op Allestoringen. Meerdere personen melden problemen met internetverbindingen en zeggen niet te kunnen bellen.

6 uur geleden
Iran mag tijdelijk weer olie exporteren na opschorting sancties

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben maandag aangekondigd bepaalde sancties tegen Iran tijdelijk op te schorten. Daardoor kan de Islamitische Republiek tot en met 21 augustus ruwe olie en aanverwante producten produceren, verkopen en leveren.

7 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street, SpaceX opnieuw omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York kwamen maandag bij de opening nauwelijks in beweging. Beleggers op Wall Street keerden terug van een lang weekend, want vrijdag waren de Amerikaanse beurzen dicht voor Juneteenth, waarbij de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. Handelaren volgden verder de ontwikkelingen rond de vredesgesprekken tussen Iran en de VS. De olieprijzen gingen omlaag.

8 uur geleden
FNV: Schipholbeveiligers hebben te weinig tijd voor controles

SCHIPHOL (ANP) - Meer dan de helft van de Schipholbeveiligers heeft te weinig tijd om veiligheidsprocedures goed uit te voeren. Dat concludeert FNV op basis van een analyse van bijna tweehonderd klachten die de vakbond ontving. FNV opende vorige maand een meldpunt voor de duizenden beveiligers op de luchthaven die zijn overgegaan naar een andere werkgever door de nieuwe aanbesteding van de beveiliging.

8 uur geleden