Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwsfoto van het jaar voor Bart Maat met 'functie elders'-foto

Nieuwsfoto van het jaar voor Bart Maat met 'functie elders'-foto

DEN HAAG (ANP) - Freelancefotograaf Bart Maat heeft de ANP Nieuwsfoto van het jaar 2021 gewonnen. Hij kreeg de prijs voor de foto van de leesbare aantekeningen van oud-verkenner Kajsa Ollongren. De winnaar werd dinsdag bekendgemaakt tijdens de prijsuitreiking in Beeld en Geluid Den Haag, die via een livestream te volgen was.

Op de foto staat Ollongren, die na een positieve coronatest snel het Binnenhof moest verlaten. Op een stapel documenten die ze in haar handen heeft, is de tekst "Omtzigt functie elders" te lezen, die sloeg op toen nog CDA-politicus Pieter Omtzigt. De foto zorgde voor een flinke vertraging in het formatieproces en voor een deuk in het vertrouwen dat veel burgers en Kamerleden in het kabinet hadden. De foto werd door EenVandaag ook verkozen tot het politieke moment van 2021.

"Wat ik vooral realiseerde dit jaar is dat fotojournalistiek wel echt een verschil kan maken", zegt Maat na het in ontvangst nemen van zijn prijs. "Dat het een impact heeft wat we doen, dat vind ik mooi om te zien."

De jury van de ANP Nieuwsfoto bestond dit jaar uit Leo Blom (freelance beeldadviseur), Dick Möller (De Telegraaf) en fotojournalist Angeliek de Jonge. De foto van Bart Maat werd uit zo'n 150 geselecteerde nieuwsfoto's van het ANP en Hollands Hoogte gekozen. Blom noemt de foto "een treffend voorbeeld van het juiste moment en veroorzaakte een politieke crisis die de formatie maanden vertraagde". Andere genomineerden waren fotografen Ramon van Flymen, Koen van Weel, Robin van Lonkhuijsen en Remko de Waal.

Ook de ANP Nieuwsfoto van het jaar Publieksprijs ging naar Bart Maat voor zijn Ollongren-foto. Mensen konden tot aan de uitreiking stemmen. Met de meeste stemmen was de foto van Maat ook de favoriet van het publiek.

De winnaars van de ANP Nieuwsfoto van het jaar en de Publieksprijs ontvingen een geldprijs.

Meer uit Binnenland

Speurhonden vinden geen personen tijdens zoektocht Utrecht

UTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.

8 minuten geleden
Aantal wolvenaanvallen op vee afgelopen jaar fors gestegen

DEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.

44 minuten geleden
Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

5 uur geleden
Omwonenden Utrecht nog niet terug naar huis

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.

6 uur geleden
Aanrijding ziekenhuis Heerlen was ongeval, bestuurder overleden

HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.

8 uur geleden
Getroffen ondernemers Utrecht bedanken voor steunbetuigingen

UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.

9 uur geleden
Dijksma: huisdieren ophalen als het veilig kan

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.

9 uur geleden