Nieuws over ziekte prinses Catherine domineert Britse kranten
LONDEN (ANP) - De voorpagina's van Britse kranten en tabloids worden zaterdag gevuld met het nieuws over de ziekte van prinses Catherine. Onder meer The Daily Telegraph, The Times en de Daily Mail hebben op de voorkant een grote foto van de prinses van Wales die vrijdagavond in een video bekendmaakte dat ze kanker heeft.
De kranten koppen alle drie met een citaat uit de video van Catherine. "Kanker kwam als een grote schok", schrijft The Daily Telegraph boven een foto van de vrouw van prins William. The Times en de Daily Mail herhalen allebei de woorden van de prinses dat het "goed" gaat komen.
Ook op de voorpagina's van tabloids als de Daily Mirror, de Daily Express en The Sun staat een grote foto van Catherine. Bij de Daily Mirror en de Daily Express wordt ook gekozen voor een citaat in de kop, maar The Sun heeft het anders aangepakt. "Kate, je bent niet alleen", schrijft het dagblad in grote letters.
De 42-jarige Catherine vertelde vrijdagavond dat de ziekte aan het licht kwam na haar buikoperatie in januari. De prinses ondergaat een preventieve chemokuur. Ook haar schoonvader, koning Charles, lijdt aan kanker.
Meer uit Buitenland
CAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
44 minuten geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
13 uur geleden