Nieuws over ziekte prinses Catherine domineert Britse kranten
LONDEN (ANP) - De voorpagina's van Britse kranten en tabloids worden zaterdag gevuld met het nieuws over de ziekte van prinses Catherine. Onder meer The Daily Telegraph, The Times en de Daily Mail hebben op de voorkant een grote foto van de prinses van Wales die vrijdagavond in een video bekendmaakte dat ze kanker heeft.
De kranten koppen alle drie met een citaat uit de video van Catherine. "Kanker kwam als een grote schok", schrijft The Daily Telegraph boven een foto van de vrouw van prins William. The Times en de Daily Mail herhalen allebei de woorden van de prinses dat het "goed" gaat komen.
Ook op de voorpagina's van tabloids als de Daily Mirror, de Daily Express en The Sun staat een grote foto van Catherine. Bij de Daily Mirror en de Daily Express wordt ook gekozen voor een citaat in de kop, maar The Sun heeft het anders aangepakt. "Kate, je bent niet alleen", schrijft het dagblad in grote letters.
De 42-jarige Catherine vertelde vrijdagavond dat de ziekte aan het licht kwam na haar buikoperatie in januari. De prinses ondergaat een preventieve chemokuur. Ook haar schoonvader, koning Charles, lijdt aan kanker.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."
4 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
10 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
13 uur geleden