Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwkoop wil met Feyenoord rust bewaren tegen Atlético Madrid

Nieuwkoop wil met Feyenoord rust bewaren tegen Atlético Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop wil in de twee wedstrijden tegen Atlético Madrid in de groepsfase van de Champions League vooral de rust proberen te bewaren. De twee clubs troffen elkaar in de voorbereiding in een vriendschappelijke wedstrijd en de gemoederen liepen toen al hoog op.

"Het is een heel stugge en moeilijke tegenstander. Het zijn geweldige spelers die daar spelen en ze hebben een coach die er al wat jaren zit. Het worden mooie wedstrijden om ons te meten", aldus Nieuwkoop op het clubkanaal van de Rotterdammers.

"We moeten rustig blijven in ons hoofd, van die vriendschappelijke wedstrijd kan ik me nog wel het een en ander herinneren. Om het 'echie' zal het nog pittiger worden, met nog meer druk erop. Daar moeten we goed mee omgaan, met de scheidsrechter en alle trucjes die uit de kast worden gehaald."

Goede moed

Nieuwkoop noemt de poule met verder Lazio en Celtic "al met al een heel mooie groep, met mooie namen, grote clubs en mooie stadions om in te spelen". "Atlético sprint er qua naam bovenuit", aldus de verdediger, die niet te veel wilde loslaten over de ambities. "Wij gaan vol goede moed de groepsfase in en zien het wel. We zitten vol vertrouwen."

De 27-jarige Nieuwkoop keerde deze zomer terug bij Feyenoord, dat hem overnam van het Belgische Union.

Meer uit Voetbal

Atlético maant Mourinho: stop met lastigvallen arbitrage

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')

7 minuten geleden
Jurriën Timber traint na blessure nog apart bij Oranje

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.

3 uur geleden
Engeland ziet vijf spelers afhaken voor komende interlandperiode

LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.

5 uur geleden
Spaanse bondscoach De la Fuente verlengt contract tot na EK 2032

MADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.

7 uur geleden
Van Dijk was er na gesprek met Xavi snel uit om door te gaan

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.

7 uur geleden
Xavi ziet belangrijke rol voor bij Oranje teruggekeerde Veerman

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.

8 uur geleden
Xavi belooft dat Oranje gaat spelen met passie en intensiteit

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández wil nog niet veel kwijt over de manier waarop hij met het Nederlands elftal wil gaan voetballen. "We zullen het initiatief proberen te nemen. Ik kan beloven dat we met passie en intensiteit zullen spelen. Ik kan geen resultaten beloven", aldus Xavi, die vorige maand werd aangesteld als opvolger van Ronald Koeman.

8 uur geleden