Nieuwkomer Vejinovic ziet het wel goed komen met ADO Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Marko Vejinovic heeft er alle vertrouwen in dat ADO Den Haag ook komend seizoen in de Eredivisie speelt. Dat zei de 30-jarige middenvelder zaterdag na het teleurstellende gelijkspel tegen hekkensluiter FC Emmen (0-0). ADO liet daarmee na wat afstand te nemen van de onderste twee clubs, die aan het einde van het seizoen rechtstreeks degraderen. Het elftal van coach Ruud Brood heeft na achttien duels 11 punten, Willem II 10 punten en FC Emmen 6 punten.
"Zoals de trainer zei waren de eerste twintig minuten niet goed van ons. We kregen de druk er niet op en als we de bal hadden, waren we te onrustig. Ik vind dat we het daarna goed oppakten en de bal goed rondspeelden en Emmen terugdrongen. Al creëerden we weinig", aldus Vejinovic, die eind december werd aangetrokken nadat hij in de zomer zijn contract bij de Poolse club Arka Gdynia had laten ontbinden. Vejinovic moet er samen met oud-international Daryl Janmaat voor zorgen dat ADO voor het hoogste niveau behouden blijft.
Vejinovic: "Ik zie onze ontwikkeling eigenlijk heel positief. De strijd die er is en de wil en ook de kwaliteit die we hebben. Dat stemt mij heel tevreden en positief. Ik kijk heel erg uit naar de komende weken waarin we hopelijk wel punten gaan pakken. Daarin moeten we laten zien wat we kunnen. Als je iets hoger op de ranglijst staat, heb je wat minder spanning. En dan ga je wat lekkerder voetballen. Dit was een wedstrijd met spanning die je wilt winnen."
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn aflopende contract bij Telstar verlengd. De 31-jarige doelman heeft bijgetekend tot medio 2028, meldt de club uit Velsen-Zuid.
6 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Voetballer Santi Cazorla beëindigt op 41-jarige leeftijd zijn carrière. Dat maakte hij donderdag bekend in een videoboodschap op sociale media.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
7 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.
10 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Senegalese voetballer Pape Gueye heeft na het verlies tegen België (3-2) in de zestiende finales van het WK voetbal aangekondigd een pauze te nemen van de nationale ploeg "zolang deze technische staf aanblijft". Dat schrijft de 27-jarige middenvelder van het Spaanse Villarreal op Instagram.
10 uur geledenSEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.
22 uur geledenATLANTA (ANP) - Aanvoerder Harry Kane is blij dat hij een heldenrol kon vervullen voor Engeland in het gewonnen WK-duel met de Democratische Republiek Congo. De Engelse topscorer aller tijden hielp zijn land met twee late doelpunten aan een 2-1-zege in de zestiende finales. "We hebben het gehad over spelers die heldenmomenten beleven en dat kan iedereen zijn. Vandaag was ik het", zei de spits na afloop.
22 uur geleden