Nieuwkomer Vejinovic ziet het wel goed komen met ADO Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Marko Vejinovic heeft er alle vertrouwen in dat ADO Den Haag ook komend seizoen in de Eredivisie speelt. Dat zei de 30-jarige middenvelder zaterdag na het teleurstellende gelijkspel tegen hekkensluiter FC Emmen (0-0). ADO liet daarmee na wat afstand te nemen van de onderste twee clubs, die aan het einde van het seizoen rechtstreeks degraderen. Het elftal van coach Ruud Brood heeft na achttien duels 11 punten, Willem II 10 punten en FC Emmen 6 punten.
"Zoals de trainer zei waren de eerste twintig minuten niet goed van ons. We kregen de druk er niet op en als we de bal hadden, waren we te onrustig. Ik vind dat we het daarna goed oppakten en de bal goed rondspeelden en Emmen terugdrongen. Al creëerden we weinig", aldus Vejinovic, die eind december werd aangetrokken nadat hij in de zomer zijn contract bij de Poolse club Arka Gdynia had laten ontbinden. Vejinovic moet er samen met oud-international Daryl Janmaat voor zorgen dat ADO voor het hoogste niveau behouden blijft.
Vejinovic: "Ik zie onze ontwikkeling eigenlijk heel positief. De strijd die er is en de wil en ook de kwaliteit die we hebben. Dat stemt mij heel tevreden en positief. Ik kijk heel erg uit naar de komende weken waarin we hopelijk wel punten gaan pakken. Daarin moeten we laten zien wat we kunnen. Als je iets hoger op de ranglijst staat, heb je wat minder spanning. En dan ga je wat lekkerder voetballen. Dit was een wedstrijd met spanning die je wilt winnen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
35 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
37 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
3 uur geleden