Nieuwkomer Van der Hoorn richt zich op thuisduel met Feyenoord
UTRECHT (ANP) - Mike van der Hoorn gaat er niet vanuit dat hij zaterdag al direct in het basiselftal van FC Utrecht begint. De 28-jarige centrale verdediger kwam dinsdag over van Arminia Bielefeld en ondertekende een contract voor drie seizoenen.
"Ik denk dat het iets te kort dag is, ik heb twee dagen meegetraind", vertelde hij vrijdag op het vernieuwde trainingscomplex van FC Utrecht, in aanloop naar het uitduel met FC Groningen. "Het ging goed tegen Sparta. Ik zou er nog even aan vasthouden. Ik richt me op de wedstrijd van volgende week, thuis tegen Feyenoord."
Van der Hoorn voetbalde van 2010 tot 2013 ook bij Utrecht. Na avonturen bij Ajax, Swansea City en Arminia Bielefeld is hij nu terug op de plek waar het allemaal begon. FC Utrecht had haast na de zware blessure die Tommy St. Jago opliep. "Mark van der Maarel is van de huidige groep eigenlijk de enige die ik kende. We zijn allebei wat ouder geworden, maar verder zijn we niet echt veranderd. Mark is nu centrale verdediger in plaats van back, dus eigenlijk zijn we nu concurrenten geworden ja", zegt Van der Hoorn.
De verdediger bleef de voorbije jaren contact houden met Utrecht, vooral met technisch directeur Jordy Zuidam en schout Alje Schut. "Even een appje, even een berichtje. Hoe is de situatie? Hoe gaat het met je? Het was altijd even polsen. Dit keer was het raak."
Basisplaats
Van der Hoorn had bij Bielefeld geen zicht op een basisplaats. Daarnaast werd de in Almere geboren voetballer onlangs voor de tweede keer vader, dus het had ook voordelen weer naar Nederland te gaan. "Bielefeld had ook aangegeven dat ik te duur was om op de bank te gaan zitten. Van beide kanten was het beter om een oplossing te vinden. En FC Utrecht heeft ambities. Het is allemaal veranderd hier, het is wat anders dan op het oude sportcomplex Zoudenbalch. Het geeft wel aan waar Utrecht nu voor speelt. Het complex zegt niet alles, maar de voorwaarden zijn wel gecreëerd om de doelen te bereiken. Dit is de basis, uiteindelijk moet je het wel waarmaken binnen het veld."
FC Utrecht versloeg zondag Sparta met 4-0 en wil dit seizoen graag meespelen voor de posities 3 en 4, achter Ajax en PSV. Van der Hoorn denkt dat hij daar een belangrijke rol in kan spelen. "Iedereen heeft me natuurlijk niet zoveel meer gezien. Ik ben iets rustiger aan de bal geworden. Ik houd nog steeds van duelleren en kopduels. Ik pak nu meer een leidende rol, dat wordt ook van mij gevraagd. Misschien was het het ideale plaatje geweest om deze stap iets later in mijn loopbaan te maken. Maar een carrière valt niet uit te stippelen, dat zie je nu maar weer."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.
6 uur geledenSALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .
6 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes vertrekt ook bij Ajax als de gewenste opvolger van de ontslagen John Heitinga alleen naar Amsterdam komt als de technisch directeur blijft. "Ik werd vanochtend met het gevoel wakker dat ik mijn functie ter beschikking moest stellen", vertelt hij in een gesprek met een aantal vaste volgers van de club uit de hoofdstad. "Ik voel me verantwoordelijk voor de staf en de spelers, maar doe alles met de mensen om me heen. Maar mijn gevoel is dat ik dit moest doen."
8 uur geleden