Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwkomer Van der Hoorn richt zich op thuisduel met Feyenoord

Nieuwkomer Van der Hoorn richt zich op thuisduel met Feyenoord

UTRECHT (ANP) - Mike van der Hoorn gaat er niet vanuit dat hij zaterdag al direct in het basiselftal van FC Utrecht begint. De 28-jarige centrale verdediger kwam dinsdag over van Arminia Bielefeld en ondertekende een contract voor drie seizoenen.

"Ik denk dat het iets te kort dag is, ik heb twee dagen meegetraind", vertelde hij vrijdag op het vernieuwde trainingscomplex van FC Utrecht, in aanloop naar het uitduel met FC Groningen. "Het ging goed tegen Sparta. Ik zou er nog even aan vasthouden. Ik richt me op de wedstrijd van volgende week, thuis tegen Feyenoord."

Van der Hoorn voetbalde van 2010 tot 2013 ook bij Utrecht. Na avonturen bij Ajax, Swansea City en Arminia Bielefeld is hij nu terug op de plek waar het allemaal begon. FC Utrecht had haast na de zware blessure die Tommy St. Jago opliep. "Mark van der Maarel is van de huidige groep eigenlijk de enige die ik kende. We zijn allebei wat ouder geworden, maar verder zijn we niet echt veranderd. Mark is nu centrale verdediger in plaats van back, dus eigenlijk zijn we nu concurrenten geworden ja", zegt Van der Hoorn.

De verdediger bleef de voorbije jaren contact houden met Utrecht, vooral met technisch directeur Jordy Zuidam en schout Alje Schut. "Even een appje, even een berichtje. Hoe is de situatie? Hoe gaat het met je? Het was altijd even polsen. Dit keer was het raak."

Basisplaats

Van der Hoorn had bij Bielefeld geen zicht op een basisplaats. Daarnaast werd de in Almere geboren voetballer onlangs voor de tweede keer vader, dus het had ook voordelen weer naar Nederland te gaan. "Bielefeld had ook aangegeven dat ik te duur was om op de bank te gaan zitten. Van beide kanten was het beter om een oplossing te vinden. En FC Utrecht heeft ambities. Het is allemaal veranderd hier, het is wat anders dan op het oude sportcomplex Zoudenbalch. Het geeft wel aan waar Utrecht nu voor speelt. Het complex zegt niet alles, maar de voorwaarden zijn wel gecreëerd om de doelen te bereiken. Dit is de basis, uiteindelijk moet je het wel waarmaken binnen het veld."

FC Utrecht versloeg zondag Sparta met 4-0 en wil dit seizoen graag meespelen voor de posities 3 en 4, achter Ajax en PSV. Van der Hoorn denkt dat hij daar een belangrijke rol in kan spelen. "Iedereen heeft me natuurlijk niet zoveel meer gezien. Ik ben iets rustiger aan de bal geworden. Ik houd nog steeds van duelleren en kopduels. Ik pak nu meer een leidende rol, dat wordt ook van mij gevraagd. Misschien was het het ideale plaatje geweest om deze stap iets later in mijn loopbaan te maken. Maar een carrière valt niet uit te stippelen, dat zie je nu maar weer."

Meer uit Voetbal

Lazio wint thuis van Genoa, doelpunt van Taylor

ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.

2 uur geleden
NAC speelt thuis met 2-2 gelijk tegen FC Twente

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.

3 uur geleden
Sc Heerenveen legt jonge aanvaller Gürbüz langer vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.

6 uur geleden
NAC geeft technisch directeur Maas contract voor onbepaalde tijd

BREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.

6 uur geleden
PSV verhuurt verdediger Nagalo aan Konyaspor

EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.

8 uur geleden
Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

11 uur geleden
Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

1 dag geleden