Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwkomer Van der Hoorn richt zich op thuisduel met Feyenoord

Nieuwkomer Van der Hoorn richt zich op thuisduel met Feyenoord

UTRECHT (ANP) - Mike van der Hoorn gaat er niet vanuit dat hij zaterdag al direct in het basiselftal van FC Utrecht begint. De 28-jarige centrale verdediger kwam dinsdag over van Arminia Bielefeld en ondertekende een contract voor drie seizoenen.

"Ik denk dat het iets te kort dag is, ik heb twee dagen meegetraind", vertelde hij vrijdag op het vernieuwde trainingscomplex van FC Utrecht, in aanloop naar het uitduel met FC Groningen. "Het ging goed tegen Sparta. Ik zou er nog even aan vasthouden. Ik richt me op de wedstrijd van volgende week, thuis tegen Feyenoord."

Van der Hoorn voetbalde van 2010 tot 2013 ook bij Utrecht. Na avonturen bij Ajax, Swansea City en Arminia Bielefeld is hij nu terug op de plek waar het allemaal begon. FC Utrecht had haast na de zware blessure die Tommy St. Jago opliep. "Mark van der Maarel is van de huidige groep eigenlijk de enige die ik kende. We zijn allebei wat ouder geworden, maar verder zijn we niet echt veranderd. Mark is nu centrale verdediger in plaats van back, dus eigenlijk zijn we nu concurrenten geworden ja", zegt Van der Hoorn.

De verdediger bleef de voorbije jaren contact houden met Utrecht, vooral met technisch directeur Jordy Zuidam en schout Alje Schut. "Even een appje, even een berichtje. Hoe is de situatie? Hoe gaat het met je? Het was altijd even polsen. Dit keer was het raak."

Basisplaats

Van der Hoorn had bij Bielefeld geen zicht op een basisplaats. Daarnaast werd de in Almere geboren voetballer onlangs voor de tweede keer vader, dus het had ook voordelen weer naar Nederland te gaan. "Bielefeld had ook aangegeven dat ik te duur was om op de bank te gaan zitten. Van beide kanten was het beter om een oplossing te vinden. En FC Utrecht heeft ambities. Het is allemaal veranderd hier, het is wat anders dan op het oude sportcomplex Zoudenbalch. Het geeft wel aan waar Utrecht nu voor speelt. Het complex zegt niet alles, maar de voorwaarden zijn wel gecreëerd om de doelen te bereiken. Dit is de basis, uiteindelijk moet je het wel waarmaken binnen het veld."

FC Utrecht versloeg zondag Sparta met 4-0 en wil dit seizoen graag meespelen voor de posities 3 en 4, achter Ajax en PSV. Van der Hoorn denkt dat hij daar een belangrijke rol in kan spelen. "Iedereen heeft me natuurlijk niet zoveel meer gezien. Ik ben iets rustiger aan de bal geworden. Ik houd nog steeds van duelleren en kopduels. Ik pak nu meer een leidende rol, dat wordt ook van mij gevraagd. Misschien was het het ideale plaatje geweest om deze stap iets later in mijn loopbaan te maken. Maar een carrière valt niet uit te stippelen, dat zie je nu maar weer."

Meer uit Voetbal

Trainer Slot rekent niet op versterkingen voor Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."

1 uur geleden
PSV mist geblesseerden Til en Salah-Eddine tegen NAC Breda

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."

2 uur geleden
Feyenoord bevestigt vertrek Timber naar Marseille

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.

3 uur geleden
Vertrekkende Timber zal Feyenoord nooit vergeten

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.

4 uur geleden
Genk veroordeelt wangedrag fans en 'buitensporig geweld' politie

GENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.

6 uur geleden
Go Ahead verliest bij Nice en moet vrezen voor uitschakeling EL

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.

15 uur geleden
Duel tussen FC Utrecht en KRC Genk 53 minuten later begonnen

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.

17 uur geleden