Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwkomer Van der Hoorn richt zich op thuisduel met Feyenoord

Nieuwkomer Van der Hoorn richt zich op thuisduel met Feyenoord

UTRECHT (ANP) - Mike van der Hoorn gaat er niet vanuit dat hij zaterdag al direct in het basiselftal van FC Utrecht begint. De 28-jarige centrale verdediger kwam dinsdag over van Arminia Bielefeld en ondertekende een contract voor drie seizoenen.

"Ik denk dat het iets te kort dag is, ik heb twee dagen meegetraind", vertelde hij vrijdag op het vernieuwde trainingscomplex van FC Utrecht, in aanloop naar het uitduel met FC Groningen. "Het ging goed tegen Sparta. Ik zou er nog even aan vasthouden. Ik richt me op de wedstrijd van volgende week, thuis tegen Feyenoord."

Van der Hoorn voetbalde van 2010 tot 2013 ook bij Utrecht. Na avonturen bij Ajax, Swansea City en Arminia Bielefeld is hij nu terug op de plek waar het allemaal begon. FC Utrecht had haast na de zware blessure die Tommy St. Jago opliep. "Mark van der Maarel is van de huidige groep eigenlijk de enige die ik kende. We zijn allebei wat ouder geworden, maar verder zijn we niet echt veranderd. Mark is nu centrale verdediger in plaats van back, dus eigenlijk zijn we nu concurrenten geworden ja", zegt Van der Hoorn.

De verdediger bleef de voorbije jaren contact houden met Utrecht, vooral met technisch directeur Jordy Zuidam en schout Alje Schut. "Even een appje, even een berichtje. Hoe is de situatie? Hoe gaat het met je? Het was altijd even polsen. Dit keer was het raak."

Basisplaats

Van der Hoorn had bij Bielefeld geen zicht op een basisplaats. Daarnaast werd de in Almere geboren voetballer onlangs voor de tweede keer vader, dus het had ook voordelen weer naar Nederland te gaan. "Bielefeld had ook aangegeven dat ik te duur was om op de bank te gaan zitten. Van beide kanten was het beter om een oplossing te vinden. En FC Utrecht heeft ambities. Het is allemaal veranderd hier, het is wat anders dan op het oude sportcomplex Zoudenbalch. Het geeft wel aan waar Utrecht nu voor speelt. Het complex zegt niet alles, maar de voorwaarden zijn wel gecreëerd om de doelen te bereiken. Dit is de basis, uiteindelijk moet je het wel waarmaken binnen het veld."

FC Utrecht versloeg zondag Sparta met 4-0 en wil dit seizoen graag meespelen voor de posities 3 en 4, achter Ajax en PSV. Van der Hoorn denkt dat hij daar een belangrijke rol in kan spelen. "Iedereen heeft me natuurlijk niet zoveel meer gezien. Ik ben iets rustiger aan de bal geworden. Ik houd nog steeds van duelleren en kopduels. Ik pak nu meer een leidende rol, dat wordt ook van mij gevraagd. Misschien was het het ideale plaatje geweest om deze stap iets later in mijn loopbaan te maken. Maar een carrière valt niet uit te stippelen, dat zie je nu maar weer."

Meer uit Voetbal

Japanse voetballer (58) maakt zich op voor 41e seizoen als prof

TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.

5 uur geleden
Infantino: voetbal profiteert wereldwijd van kaartverkoop WK

DUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."

5 uur geleden
Gastland Marokko als groepswinnaar naar knock-outfase Afrika Cup

RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.

16 uur geleden
De Ligt 'sukkelt' met blessure en mist weer duel ManUnited

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.

17 uur geleden
AZ wijzigt technische staf rond hoofdtrainer Martens

ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.

19 uur geleden
FIFA krijgt meer dan 150 miljoen aanmeldingen voor WK-tickets

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.

20 uur geleden
Coach Sarri van Lazio ondergaat hartoperatie

ROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.

21 uur geleden