Nieuwkomer Van der Hoorn richt zich op thuisduel met Feyenoord
UTRECHT (ANP) - Mike van der Hoorn gaat er niet vanuit dat hij zaterdag al direct in het basiselftal van FC Utrecht begint. De 28-jarige centrale verdediger kwam dinsdag over van Arminia Bielefeld en ondertekende een contract voor drie seizoenen.
"Ik denk dat het iets te kort dag is, ik heb twee dagen meegetraind", vertelde hij vrijdag op het vernieuwde trainingscomplex van FC Utrecht, in aanloop naar het uitduel met FC Groningen. "Het ging goed tegen Sparta. Ik zou er nog even aan vasthouden. Ik richt me op de wedstrijd van volgende week, thuis tegen Feyenoord."
Van der Hoorn voetbalde van 2010 tot 2013 ook bij Utrecht. Na avonturen bij Ajax, Swansea City en Arminia Bielefeld is hij nu terug op de plek waar het allemaal begon. FC Utrecht had haast na de zware blessure die Tommy St. Jago opliep. "Mark van der Maarel is van de huidige groep eigenlijk de enige die ik kende. We zijn allebei wat ouder geworden, maar verder zijn we niet echt veranderd. Mark is nu centrale verdediger in plaats van back, dus eigenlijk zijn we nu concurrenten geworden ja", zegt Van der Hoorn.
De verdediger bleef de voorbije jaren contact houden met Utrecht, vooral met technisch directeur Jordy Zuidam en schout Alje Schut. "Even een appje, even een berichtje. Hoe is de situatie? Hoe gaat het met je? Het was altijd even polsen. Dit keer was het raak."
Basisplaats
Van der Hoorn had bij Bielefeld geen zicht op een basisplaats. Daarnaast werd de in Almere geboren voetballer onlangs voor de tweede keer vader, dus het had ook voordelen weer naar Nederland te gaan. "Bielefeld had ook aangegeven dat ik te duur was om op de bank te gaan zitten. Van beide kanten was het beter om een oplossing te vinden. En FC Utrecht heeft ambities. Het is allemaal veranderd hier, het is wat anders dan op het oude sportcomplex Zoudenbalch. Het geeft wel aan waar Utrecht nu voor speelt. Het complex zegt niet alles, maar de voorwaarden zijn wel gecreëerd om de doelen te bereiken. Dit is de basis, uiteindelijk moet je het wel waarmaken binnen het veld."
FC Utrecht versloeg zondag Sparta met 4-0 en wil dit seizoen graag meespelen voor de posities 3 en 4, achter Ajax en PSV. Van der Hoorn denkt dat hij daar een belangrijke rol in kan spelen. "Iedereen heeft me natuurlijk niet zoveel meer gezien. Ik ben iets rustiger aan de bal geworden. Ik houd nog steeds van duelleren en kopduels. Ik pak nu meer een leidende rol, dat wordt ook van mij gevraagd. Misschien was het het ideale plaatje geweest om deze stap iets later in mijn loopbaan te maken. Maar een carrière valt niet uit te stippelen, dat zie je nu maar weer."
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
10 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
3 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
5 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
5 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
10 uur geleden