Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwkomer Esmah Lahlah onder Timmermans op lijst GroenLinks-PvdA

Nieuwkomer Esmah Lahlah onder Timmermans op lijst GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - De Tilburgse wethouder Esmah Lahlah (GroenLinks) komt hoog op de gezamenlijke lijst van haar partij met de PvdA, die door oud-Eurocommissaris Frans Timmermans wordt aangevoerd. GroenLinks-leider Jesse Klaver komt op nummer drie, gevolgd door PvdA-Kamerlid Kati Piri.

Het gebeurt niet vaak dat een nieuwkomer zo hoog op de lijst wordt gezet. Lahlah heeft geen ervaring in de Kamer. Wel wordt ze door GroenLinks gezien als talent en kreeg ze landelijke bekendheid toen zij een maand lang op bijstandsniveau leefde.

Na Klaver staat er vooralsnog steeds om en om een PvdA- en GroenLinks-politicus op de lijst. Na Piri volgt GroenLinks'er Lisa Westerveld, op nummer vijf staat vakbondsbestuurder Mariëtte Patijn (PvdA). De top 20 bestaat voor een flink deel uit zittende Kamerleden. Leden kunnen hun eigen 'droomlijst' invullen bij een referendum. Afhankelijk van de uitslag kan de volgorde van de lijst dus nog veranderen.

"Deze lijst bevat de politieke en bestuurlijke ervaring en de gedrevenheid die nodig is om ons land vooruit te helpen", zegt Timmermans. De lijst, waarmee de partijen voor het eerst gezamenlijk meedoen aan de verkiezingen, is samengesteld door een commissie onder leiding van PvdA-prominent Ton Heerts en GroenLinks-wethouder Linda Voortman.

Meer uit Politiek

Van der Lee (GL-PvdA) doet opnieuw gooi naar Kamervoorzitterschap

DEN HAAG (ANP) - Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) doet opnieuw een poging voorzitter te worden van de Tweede Kamer. In een brief aan de Kamerleden waarin hij zich kandidaat stelt, zegt hij "betekenisvol" te willen bijdragen aan het verbeteren van de politieke cultuur.

5 uur geleden
PVV'er Martin Bosma wil door als voorzitter Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Martin Bosma wil verder als voorzitter van de Tweede Kamer, en hoopt dat de nieuwe Tweede Kamer kiest voor "rust en continuïteit". Dat schrijft de PVV'er in een brief waarin hij zich opnieuw kandidaat stelt voor de functie die hij sinds december 2023 bekleedt.

8 uur geleden
Demissionair kabinet steunt omstreden handelsverdrag Mercosur

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil instemmen met het omstreden EU-Mercosurverdrag. Dat schrijven minister David van Weel en staatssecretaris Aukje de Vries (beiden Buitenlandse Zaken, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Het handelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen (Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay) is al ruim 25 jaar in de maak en krijgt veel kritiek in de Kamer.

2 dagen geleden
Van Weel roept op tot einde mensenrechtenschendingen in Soedan

DEN HAAG (ANP) - De mensenrechtenschendingen in Soedan moeten "onmiddellijk" worden beëindigd en het wapenembargo van de Verenigde Naties (VN) moet worden nageleefd, vindt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). De VVD-bewindsman deed deze oproep "met klem" in een video die is getoond bij een bijeenkomst in Genève van de VN-Mensenrechtenraad, die mede op verzoek van Nederland is ingelast.

2 dagen geleden
Keijzer wil tijdelijk huurcontract arbeidsmigrant mogelijk maken

DEN HAAG (ANP) - Arbeidsmigranten moeten een tijdelijk huurcontract kunnen krijgen, dat wil woonminister Mona Keijzer (BBB) regelen met een wetswijziging. Nu is het zo dat bij een verblijf 'van korte duur' geen regels over bijvoorbeeld maximale huurprijs bestaan. Die termijn was eerst niet vastgelegd, dat wordt nu dertig dagen, is het voorstel van Keijzer.

2 dagen geleden
Buma na opstappen Wijers: had het graag met z'n tweeën gedaan

DEN HAAG (ANP) - Sybrand Buma (CDA) was graag met twee informateurs verder gegaan, maar vanwege de planning gaat hij nu alleen verder. Dat zegt de informateur vrijdagmiddag na het opstappen van zijn mede-informateur Hans Wijers. Hij betreurt het vertrek van de oud-minister van D66.

2 dagen geleden
NRC: Wijers noemde Yeşilgöz 'feeks van de VVD'

DEN HAAG (ANP) - Ex-informateur Hans Wijers (D66) zou VVD-leider Dilan Yeşilgöz in privéappjes "die feeks van de VVD" hebben genoemd, schrijft NRC. Een artikel over de berichtjes leidde tot het terugtreden van Wijers, die al onder vuur lag vanwege uitspraken die hij deed op een verkiezingsavond voor ondernemers. Daar zou hij haar "een leugenaar" hebben genoemd. Ook vond hij het jammer dat de VVD niet harder "was afgestraft" bij de verkiezingen, aldus NRC.

2 dagen geleden