
Nieuwkomer Boadu scoort direct voor winnend FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Myron Boadu heeft direct zijn waarde bewezen voor FC Twente. De van AS Monaco gehuurde aanvaller viel in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk in de 78e minuut in en scoorde vrijwel direct daarna (2-0). Boadu stond in de 81e minuut ook aan de basis van de 3-0 van Younes Taha, een andere invaller. Bij die stand bleef het.
Boadu is gehaald als vervanger van Manfred Ugalde. De Costa Ricaan maakte de overstap naar Spartak Moskou. Trainer Joseph Oosting begon met Boadu en de van Ajax overgekomen Anass Salah-Eddine op de bank. Ricky van Wolfswinkel mocht het laten zien en de 35-jarige spits had al snel succes. Na een voorzet van Sem Steijn legde Michel Vlap de bal met zijn hoofd goed opzij. Van Wolfswinkel faalde van dichtbij niet (1-0).
RKC miste met aanvoerder Michiel Kramer, Godfried Roemeratoe en Aaron Meijers drie geschorste spelers. De Waalwijkers waren voor rust enkele keren gevaarlijk.
Overhand
In de tweede helft had Twente duidelijk de overhand, al duurde het lang voor dat ook aan de score te zien was. Boadu had bij 3-0 nog een keer kunnen scoren, maar schoot naast.
Twente verstevigde met de zege de derde plaats. RKC blijft zestiende.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van AZ-speler Ruben van Bommel afgerond. De 20-jarige aanvaller tekende een contract tot de zomer van 2030 bij de landskampioen. Dat maakte PSV vrijdag bekend.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
21 uur geledenZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.
22 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.
23 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.
23 uur geleden