
Nieuwkomer Boadu scoort direct voor winnend FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Myron Boadu heeft direct zijn waarde bewezen voor FC Twente. De van AS Monaco gehuurde aanvaller viel in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk in de 78e minuut in en scoorde vrijwel direct daarna (2-0). Boadu stond in de 81e minuut ook aan de basis van de 3-0 van Younes Taha, een andere invaller. Bij die stand bleef het.
Boadu is gehaald als vervanger van Manfred Ugalde. De Costa Ricaan maakte de overstap naar Spartak Moskou. Trainer Joseph Oosting begon met Boadu en de van Ajax overgekomen Anass Salah-Eddine op de bank. Ricky van Wolfswinkel mocht het laten zien en de 35-jarige spits had al snel succes. Na een voorzet van Sem Steijn legde Michel Vlap de bal met zijn hoofd goed opzij. Van Wolfswinkel faalde van dichtbij niet (1-0).
RKC miste met aanvoerder Michiel Kramer, Godfried Roemeratoe en Aaron Meijers drie geschorste spelers. De Waalwijkers waren voor rust enkele keren gevaarlijk.
Overhand
In de tweede helft had Twente duidelijk de overhand, al duurde het lang voor dat ook aan de score te zien was. Boadu had bij 3-0 nog een keer kunnen scoren, maar schoot naast.
Twente verstevigde met de zege de derde plaats. RKC blijft zestiende.
Meer uit Voetbal
ORLANDO (ANP) - Het Braziliaanse Fluminense heeft als eerste club de laatste vier op het WK voor clubteams in de Verenigde Staten bereikt. Fluminense versloeg in de kwartfinales in Orlando Al-Hilal uit Saudi-Arabië met 2-1.
5 uur geledenSANKT GALLEN (ANP) - De Duitse voetbalsters zijn het EK in Zwitserland begonnen met een overwinning op Polen. In Sankt Gallen werd het 2-0 voor de ploeg van bondscoach Christian Wück.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft de vierde ronde bereikt op Wimbledon. De als tweede geplaatste tweevoudig kampioen versloeg in vier sets de Duitser Jan-Lennard Struff: 6-1 3-6 6-3 6-4.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Zweedse voetbalsters zijn het EK begonnen met een overwinning op Denemarken in groep C. Het Scandinavische onderonsje in Genève eindigde in 1-0 voor Zweden. Filippa Angeldahl maakte in de 55e minuut het enige doelpunt na sterk combinatiespel met Kosovare Asllani, die haar 200ste interland speelde.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) is teleurgesteld over het besluit van de aanklager betaald voetbal van de KNVB om het tuchtrechtelijk vooronderzoek naar het wangedrag van Wout Weghorst van Ajax tegen een cameraman te seponeren. De NSP betreurt het uitblijven van jurisprudentie. "Als bewaker van normen en waarden in het voetbal laat de aanklager KNVB een uitgelezen kans liggen om de media, net als andere partijen rondom het voetbal, in bescherming te nemen", aldus de NSP.
8 uur geledenLUZERN (ANP) - Ook zaterdag voor het EK-duel van de Oranjevrouwen met Wales is er nog een minuut stilte voor de overleden Liverpool-aanvaller Diogo Jota en zijn broer. Dat bevestigt een woordvoerster van de KNVB. Eerst had de Europese voetbalbond UEFA alleen gemeld dat er bij de duels van donderdag en vrijdag een minuut stilte zou zijn.
9 uur geledenLUZERN (ANP) - De Nederlandse voetbalsters maken tijdens het EK in Zwitserland geen gebruik van de regenboogband voor aanvoerders. Het team kiest voor de standaard Respect-band van de UEFA en "heeft het niet meer gehad" over het alternatief, zo zei captain Sherida Spitse tijdens een persconferentie in Luzern.
9 uur geleden