Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwjaarsinkopen mogelijk in zeven op tien gemeenten

Nieuwjaarsinkopen mogelijk in zeven op tien gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Op de meeste plekken in Nederland kun je op 1 januari gewoon boodschappen doen. In zeven op de tien gemeenten is op nieuwjaarsdag minstens een supermarkt open, blijkt uit gegevens die de website Openingstijden.nl met het ANP heeft gedeeld. Wel verschilt het per gemeente bij hoeveel verschillende supermarkten je terechtkunt.

De site verzamelde geautomatiseerd de openingstijden van 3873 supermarktvestigingen van alle bekende ketens in Nederland. Daarvan is zo'n 40 procent woensdag open, net zoveel als op afgelopen eerste kerstdag. Het is in tien jaar tijd steeds gebruikelijker geworden dat supermarkten op nieuwjaarsdag open zijn: in 2015 was dit nog bij slechts 5 procent zo. Wel blijft dit aandeel de laatste jaren wat meer gelijk.

Het deel van de supers dat open is, loopt per gemeente uiteen. In de gemeenten Vijfheerenlanden, Hoogeveen en Zwijndrecht is zo'n 10 procent van de supermarkten woensdag open. Shoppers in onder andere Barendrecht en Zandvoort kunnen juist bij alle supermarkten terecht.

Gesloten deuren

Van de tien grootste gemeenten zijn in Amsterdam, Almere en Utrecht relatief de meeste supers open. Een grote uitschieter is Nijmegen: daar zijn alle supermarkten op 1 januari dicht, behalve een to go-vestiging op het hoofdstation. Ook in onder meer Emmen, Venlo, Almelo en Heerlen is geen enkele supermarkt open.

In deze berekeningen zijn de supermarkten van de volgende ketens meegenomen: Albert Heijn, Aldi, Coop, DekaMarkt, Dirk van den Broek, Hoogvliet, Jan Linders, Jumbo, Lidl, Nettorama, Plus, Poiesz en Vomar.

Meer uit Financieel

Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUSALEM (ANP) - Israël heeft de productie van het gasveld Karish hervat, meldt de energieminister van het land volgens The Times of Israel. Daarmee zijn de drie grote gasvelden voor de Israëlische kust weer in gebruik.

7 minuten geleden
AEX-index opent licht lager na sterke stijging dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag licht lager geopend. Een dag eerder sprong de hoofdgraadmeter op het Damrak nog meer dan 3 procent omhoog door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran en de sterke daling van de olieprijzen. Die gingen weer omhoog omdat Iran de Straat van Hormuz nog steeds afsluit voor de scheepvaart.

1 uur geleden
Japanse rederij wacht details heropening Straat van Hormuz af

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De grote Japanse rederij Mitsui O.S.K. Lines (MOL) wacht nog even voordat ze weer schepen door de Straat van Hormuz laat varen. De rederij wil de details eerst grondig bestuderen, zei de topman in een interview met Bloomberg Television. De belangrijke zeestraat leek na zes weken weer open te gaan als onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar daar is nu toch onzekerheid over.

1 uur geleden
Nederlandse Loterij daagt illegale goksite Qbet voor de rechter

RIJSWIJK (ANP) - De Nederlandse Loterij kondigt een tweede rechtszaak aan tegen een aanbieder van een illegale goksite. De aanbieder van Staatsloterij en Lotto daagt de exploitanten en bestuurders achter onlinecasino Qbet voor de rechter. De Nederlandse Loterij wil dat die site op zwart gaat en ontoegankelijk blijft.

1 uur geleden
Disney schrapt tot duizend banen, meldt WSJ

NEW YORK (ANP/RTR) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney is van plan om de komende weken tot duizend banen te schrappen, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Onder meer de marketingafdeling wordt daardoor geraakt.

1 uur geleden
ABN AMRO: investeringen defensie vergroten druk op bouwcapaciteit

AMSTERDAM (ANP) - De overheidsplannen om meer te investeren in defensie voeren de druk op de bouwcapaciteit van Nederland verder op. Kazernes, opslagplaatsen en oefenterreinen dingen om dezelfde aannemers, ingenieurs en installateurs die ook nodig zijn voor woningbouw, uitbreiding van het stroomnet en onderhoud aan bruggen en wegen. Daarmee vergroot de opgave vanuit het ministerie van Defensie de druk op een toch al krappe arbeidsmarkt in de bouwsector, meldt ABN AMRO in een nieuw rapport.

2 uur geleden
Olieprijzen gaan weer omhoog na sterke daling dag eerder

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen donderdagochtend weer omhoog na de sterke daling een dag eerder door optimisme op de oliemarkt over de wapenstilstand in het Midden-Oosten. Maar nu lijkt er weer enige onzekerheid te zijn over het staakt-het-vuren, want de Straat van Hormuz blijft vrijwel volledig afgesloten door Iran. Daarnaast heeft Hezbollah raketten afgeschoten op Israël.

2 uur geleden