Nieuwjaarsinkopen mogelijk in zeven op tien gemeenten
DEN HAAG (ANP) - Op de meeste plekken in Nederland kun je op 1 januari gewoon boodschappen doen. In zeven op de tien gemeenten is op nieuwjaarsdag minstens een supermarkt open, blijkt uit gegevens die de website Openingstijden.nl met het ANP heeft gedeeld. Wel verschilt het per gemeente bij hoeveel verschillende supermarkten je terechtkunt.
De site verzamelde geautomatiseerd de openingstijden van 3873 supermarktvestigingen van alle bekende ketens in Nederland. Daarvan is zo'n 40 procent woensdag open, net zoveel als op afgelopen eerste kerstdag. Het is in tien jaar tijd steeds gebruikelijker geworden dat supermarkten op nieuwjaarsdag open zijn: in 2015 was dit nog bij slechts 5 procent zo. Wel blijft dit aandeel de laatste jaren wat meer gelijk.
Het deel van de supers dat open is, loopt per gemeente uiteen. In de gemeenten Vijfheerenlanden, Hoogeveen en Zwijndrecht is zo'n 10 procent van de supermarkten woensdag open. Shoppers in onder andere Barendrecht en Zandvoort kunnen juist bij alle supermarkten terecht.
Gesloten deuren
Van de tien grootste gemeenten zijn in Amsterdam, Almere en Utrecht relatief de meeste supers open. Een grote uitschieter is Nijmegen: daar zijn alle supermarkten op 1 januari dicht, behalve een to go-vestiging op het hoofdstation. Ook in onder meer Emmen, Venlo, Almelo en Heerlen is geen enkele supermarkt open.
In deze berekeningen zijn de supermarkten van de volgende ketens meegenomen: Albert Heijn, Aldi, Coop, DekaMarkt, Dirk van den Broek, Hoogvliet, Jan Linders, Jumbo, Lidl, Nettorama, Plus, Poiesz en Vomar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het nieuwe kabinet snel wettelijk regelt dat toezichthouders sneller kunnen ingrijpen in slecht functionerende markten. De belangenbehartiger voor consumenten doet deze oproep nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) maandag meldde te gaan controleren of telecomaanbieders zich houden aan hun verplichtingen.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De recente massaontslagen bij Heineken, ASML en ABN AMRO zijn nog maar een voorproefje, denkt oud-ASML-topman Peter Wennink. "Er komt nog veel meer aan in het bedrijfsleven en bij de overheid. Kunstmatige intelligentie (AI) kan de productiviteit zoveel verhogen. Als wij dat niet doen, doen andere landen dat. Maar het is niet alleen digitalisering. De kostenstijgingen spelen ook in de zorg, defensie en klimaat en energie. We moeten iets doen", zei Wennink tijdens het evenement State of Dutch Tech in Den Haag tegen het ANP.
1 uur geledenVEGHEL (ANP) - De overname van HEMA door een investeringsvehikel van de familie Van Eerd is woensdag afgerond. In december werd bekend dat investeringsvehikel Mississippi Ventures de resterende helft van de aandelen van de winkelketen wilde overnemen. Nu heeft het vehikel van de familie achter supermarktketen Jumbo alle benodigde goedkeuringen ontvangen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel, bekend van Barbie, Hot Wheels en Fisher-Price, was woensdag een opvallende verliezer op de aandelenbeurzen in New York. Mattel kwam met tegenvallende cijfers over de belangrijke feestdagenperiode en ook met een verwachting voor een lagere winst per aandeel in 2026. Het aandeel dook in de vroege handel op Wall Street ruim 26 procent in het rood.
1 uur geledenJIAXING (ANP) - De beslissing van de ondernemingskamer over Nexperia verlengt "een periode van aanzienlijke onzekerheid" rond de chipmaker, stelt het Chinese moederbedrijf Wingtech. Rechters van de ondernemingskamer besloten dat er een onderzoek moet komen naar Nexperia, omdat er gegronde redenen zijn voor twijfel aan het juiste beleid bij het bedrijf. Daarmee blijft ook een maatregel in stand waardoor Wingtech als aandeelhouder op afstand wordt gezet bij de besluitvorming over Nexperia.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Twee Russische luchtvaartmaatschappijen zijn van plan om vliegtuigen naar Cuba te sturen om toeristen te evacueren, zegt de luchtvaartautoriteit Rosaviatsia. Daarna zijn de maatschappijen van plan om niet meer op het eiland te vliegen zolang het gebrek aan brandstof aanhoudt.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Nexperia is tevreden met de beslissing van de ondernemingskamer om een onderzoek naar de Nijmeegse chipmaker te bevelen. Door die maatregel blijft de Chinese zakenman Wing Zhang geschorst als topman van het bedrijf.
2 uur geleden