Nieuwjaarsinkopen mogelijk in zeven op tien gemeenten
DEN HAAG (ANP) - Op de meeste plekken in Nederland kun je op 1 januari gewoon boodschappen doen. In zeven op de tien gemeenten is op nieuwjaarsdag minstens een supermarkt open, blijkt uit gegevens die de website Openingstijden.nl met het ANP heeft gedeeld. Wel verschilt het per gemeente bij hoeveel verschillende supermarkten je terechtkunt.
De site verzamelde geautomatiseerd de openingstijden van 3873 supermarktvestigingen van alle bekende ketens in Nederland. Daarvan is zo'n 40 procent woensdag open, net zoveel als op afgelopen eerste kerstdag. Het is in tien jaar tijd steeds gebruikelijker geworden dat supermarkten op nieuwjaarsdag open zijn: in 2015 was dit nog bij slechts 5 procent zo. Wel blijft dit aandeel de laatste jaren wat meer gelijk.
Het deel van de supers dat open is, loopt per gemeente uiteen. In de gemeenten Vijfheerenlanden, Hoogeveen en Zwijndrecht is zo'n 10 procent van de supermarkten woensdag open. Shoppers in onder andere Barendrecht en Zandvoort kunnen juist bij alle supermarkten terecht.
Gesloten deuren
Van de tien grootste gemeenten zijn in Amsterdam, Almere en Utrecht relatief de meeste supers open. Een grote uitschieter is Nijmegen: daar zijn alle supermarkten op 1 januari dicht, behalve een to go-vestiging op het hoofdstation. Ook in onder meer Emmen, Venlo, Almelo en Heerlen is geen enkele supermarkt open.
In deze berekeningen zijn de supermarkten van de volgende ketens meegenomen: Albert Heijn, Aldi, Coop, DekaMarkt, Dirk van den Broek, Hoogvliet, Jan Linders, Jumbo, Lidl, Nettorama, Plus, Poiesz en Vomar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
7 uur geledenDRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.
9 uur geleden