Nieuwjaarsinkopen mogelijk in zeven op tien gemeenten
DEN HAAG (ANP) - Op de meeste plekken in Nederland kun je op 1 januari gewoon boodschappen doen. In zeven op de tien gemeenten is op nieuwjaarsdag minstens een supermarkt open, blijkt uit gegevens die de website Openingstijden.nl met het ANP heeft gedeeld. Wel verschilt het per gemeente bij hoeveel verschillende supermarkten je terechtkunt.
De site verzamelde geautomatiseerd de openingstijden van 3873 supermarktvestigingen van alle bekende ketens in Nederland. Daarvan is zo'n 40 procent woensdag open, net zoveel als op afgelopen eerste kerstdag. Het is in tien jaar tijd steeds gebruikelijker geworden dat supermarkten op nieuwjaarsdag open zijn: in 2015 was dit nog bij slechts 5 procent zo. Wel blijft dit aandeel de laatste jaren wat meer gelijk.
Het deel van de supers dat open is, loopt per gemeente uiteen. In de gemeenten Vijfheerenlanden, Hoogeveen en Zwijndrecht is zo'n 10 procent van de supermarkten woensdag open. Shoppers in onder andere Barendrecht en Zandvoort kunnen juist bij alle supermarkten terecht.
Gesloten deuren
Van de tien grootste gemeenten zijn in Amsterdam, Almere en Utrecht relatief de meeste supers open. Een grote uitschieter is Nijmegen: daar zijn alle supermarkten op 1 januari dicht, behalve een to go-vestiging op het hoofdstation. Ook in onder meer Emmen, Venlo, Almelo en Heerlen is geen enkele supermarkt open.
In deze berekeningen zijn de supermarkten van de volgende ketens meegenomen: Albert Heijn, Aldi, Coop, DekaMarkt, Dirk van den Broek, Hoogvliet, Jan Linders, Jumbo, Lidl, Nettorama, Plus, Poiesz en Vomar.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel ziet nog altijd geen indicatie van een "wijdverspreid tekort" aan vliegtuigbrandstof in de Europese Unie, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) stelde donderdag dat binnen zes weken delen van Europa tegen vliegtuigbrandstoftekorten aan zullen lopen.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt 180 miljoen euro vrij voor EU-instellingen voor de aankoop van Europese clouddiensten. Daarmee hoopt Brussel dat de EU minder afhankelijk wordt van clouddiensten van bijvoorbeeld Amerikaanse techbedrijven.
56 minuten geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Europa kan tegen eind mei te maken krijgen met vluchtannuleringen vanwege tekorten aan vliegtuigbrandstoffen. Dat schat topman Willie Walsh van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA. Ook de Duitse luchtvaartkoepel BDL waarschuwt vrijdag voor mogelijke inkrimpingen van het vliegaanbod binnenkort.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia en TUI overwegen niet vluchten te annuleren vanwege de gestegen kerosineprijs. Donderdag maakte KLM bekend vanaf 27 april 160 vluchten tussen Schiphol en andere Europese bestemmingen te schrappen, omdat ze door de gestegen kerosinekosten niet rendabel uitgevoerd zouden kunnen worden. Luchtvaartmaatschappij Transavia en reisorganisatie TUI, die vakantiegangers ook van en naar hun bestemming vliegt, laten weten dit momenteel niet van plan te zijn.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Stakingen bij Lufthansa zorgen er vrijdag voor dat opnieuw honderden vluchten van het Duitse luchtvaartconcern zijn geschrapt. Ook bijna alle Lufthansa-vluchten vanaf Schiphol naar Frankfurt en München zijn geannuleerd.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De failliete aanbieder van groentelunches op scholen TommyTomato maakt een doorstart. Dankzij investeerder Impact First Group is het gelukt om het bedrijf nieuw leven in te blazen. Medeoprichter Bas Turk verwacht de levering van lunches na de meivakantie te kunnen hervatten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht lager geopend. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke opmars, die volgde op signalen over een waarschijnlijke verlenging van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de oorlog in Iran "vrij snel voorbij zou moeten zijn", waarmee hij zijn optimistische voorspellingen over het einde van het conflict herhaalde.
4 uur geleden