Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwjaarsduik in Scheveningen afgelast om harde wind

Nieuwjaarsduik in Scheveningen afgelast om harde wind

SCHEVENINGEN (ANP) - De traditionele nieuwjaarsduik in Scheveningen gaat niet door. Door de voorspelde harde wind "in combinatie met een sterke stroming en hoge golven" heeft de organisatie maandagmiddag besloten het evenement af te gelasten. Jaarlijks doen ongeveer 10.000 mensen mee aan de duik in zee om het nieuwe jaar in te luiden.

"Ontzettend jammer natuurlijk", vindt Alex Schuttert, voorzitter van de Stichting Nieuwjaarsduiken Nederland. "Maar we volgen het advies van de gemeente Den Haag en de Reddingsbrigade." Volgens Mike van den Hoogenband van de Haagse Vrijwillige Reddingsbrigade kan de harde wind voor golven van zo'n 3 meter hoog zorgen. "Ga alsjeblieft niet op eigen houtje de zee in op nieuwjaarsdag", roept Van den Hoogenband daarom op. "Door de zee in te gaan breng je jezelf in levensgevaar, en de hulpverleners ook, als wij je moeten komen redden."

Ook burgemeester Jan van Zanen van Den Haag vraagt mensen om niet naar het strand van Scheveningen te komen, omdat dat "echt te riskant" is. Van Zanen hoopt dat de duik op 1 januari 2026 wel kan doorgaan. "Dan doe ik zeker mee!"

Kurhaus

Voor het tweede jaar op rij zou het evenement plaatsvinden ter hoogte van museum Beelden aan Zee. Voorheen renden de deelnemers voor het Kurhaus het water in, maar daar wordt de boulevard momenteel vernieuwd.

Ook op andere plekken in het land worden jaarlijks nieuwjaarsduiken georganiseerd. Diverse organisatoren lieten eerder op de dag al weten dat de duiken komende woensdag niet doorgaan als gevolg van het verwachte slechte weer. Dat geldt onder meer voor Ameland, Bergen (Noord-Holland), Castricum, Egmond aan Zee, Harlingen, Heemstede, Noordwijk aan Zee, Rotterdam, Terschelling en Wijk aan Zee.

Het Nederlandse gebruik om op 1 januari een duik te nemen, stamt uit 1960. Toen ging bij Zandvoort een groepje vrienden de zee in.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Wijdemeren biedt inwoners Loosdrecht excuses aan

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren biedt de inwoners van Loosdrecht excuses aan dat hij hen heeft "overvallen" met het besluit om een asielnoodopvang in te richten in het gemeentehuis.

2 uur geleden
Omgevingsdienst werkt aan intrekking vergunningen fabrieken Tata

IJMUIDEN (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied werkt aan een intrekking van de vergunningen voor de kooksgasfabrieken van Tata Steel in IJmuiden vanwege structurele overschrijdingen van milieunormen, waaronder een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. Volgens de Omgevingsdienst wordt nu een zogeheten ontwerp-intrekkingsbesluit voorbereid voor de vergunningen van Kooksgasfabriek 1 (KGF1) en Kooksgasfabriek 2 (KGF2).

4 uur geleden
Jetten spreekt hulpverleners en COA over azc-geweld

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.

6 uur geleden
Inspectie: één melding van twee instanties over zaak Stadskanaal

UTRECHT (ANP) - Bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is afgelopen woensdag één melding binnengekomen van twee instanties over de mishandelingszaak in Stadskanaal. Volgens een woordvoerder van de IGJ kwam deze melding van Jeugdbescherming Noord en Veilig Thuis Groningen.

6 uur geleden
Deel opvarenden Hondius gaat in quarantaine in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven worden 23 portakabins klaargemaakt om de buitenlandse opvarenden van cruiseschip Hondius op te vangen. Of ze daar daadwerkelijk de verplichte quarantaineperiode van zes weken blijven, is nog onduidelijk. Maar met die optie wordt wel rekening gehouden, meldt de GGD Rotterdam-Rijnmond, die de bemanning en het medische personeel gaat testen bij aankomst.

6 uur geleden
Burgemeester Stadskanaal: deze week melding gedaan bij inspectie

STADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal heeft begin deze week een melding gedaan bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) naar aanleiding van de zaak waarin twee vrouwen worden verdacht van ernstige kindermishandeling. Dat zei Klaas Sloots, burgemeester van Stadskanaal, in een verklaring vrijdagmiddag die live te volgen was bij streekomroep RTV1. "Het is belangrijk dat de kwestie zorgvuldig wordt onderzocht. We willen een volledig beeld krijgen."

8 uur geleden
OM: eerst gedegen onderzoek voor aanhouding vrouwen Stadskanaal

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie wilde het onderzoek naar de twee vrouwen uit Stadskanaal die verdacht worden van kindermishandeling eerst "gedegen inhoud geven" alvorens hen aan te houden. Dat zegt het OM vrijdag. Politie en OM krijgen naar eigen zeggen veel vragen over het moment van de aanhoudingen.

9 uur geleden