Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwjaarsduik in Scheveningen afgelast om harde wind

Nieuwjaarsduik in Scheveningen afgelast om harde wind

SCHEVENINGEN (ANP) - De traditionele nieuwjaarsduik in Scheveningen gaat niet door. Door de voorspelde harde wind "in combinatie met een sterke stroming en hoge golven" heeft de organisatie maandagmiddag besloten het evenement af te gelasten. Jaarlijks doen ongeveer 10.000 mensen mee aan de duik in zee om het nieuwe jaar in te luiden.

"Ontzettend jammer natuurlijk", vindt Alex Schuttert, voorzitter van de Stichting Nieuwjaarsduiken Nederland. "Maar we volgen het advies van de gemeente Den Haag en de Reddingsbrigade." Volgens Mike van den Hoogenband van de Haagse Vrijwillige Reddingsbrigade kan de harde wind voor golven van zo'n 3 meter hoog zorgen. "Ga alsjeblieft niet op eigen houtje de zee in op nieuwjaarsdag", roept Van den Hoogenband daarom op. "Door de zee in te gaan breng je jezelf in levensgevaar, en de hulpverleners ook, als wij je moeten komen redden."

Ook burgemeester Jan van Zanen van Den Haag vraagt mensen om niet naar het strand van Scheveningen te komen, omdat dat "echt te riskant" is. Van Zanen hoopt dat de duik op 1 januari 2026 wel kan doorgaan. "Dan doe ik zeker mee!"

Kurhaus

Voor het tweede jaar op rij zou het evenement plaatsvinden ter hoogte van museum Beelden aan Zee. Voorheen renden de deelnemers voor het Kurhaus het water in, maar daar wordt de boulevard momenteel vernieuwd.

Ook op andere plekken in het land worden jaarlijks nieuwjaarsduiken georganiseerd. Diverse organisatoren lieten eerder op de dag al weten dat de duiken komende woensdag niet doorgaan als gevolg van het verwachte slechte weer. Dat geldt onder meer voor Ameland, Bergen (Noord-Holland), Castricum, Egmond aan Zee, Harlingen, Heemstede, Noordwijk aan Zee, Rotterdam, Terschelling en Wijk aan Zee.

Het Nederlandse gebruik om op 1 januari een duik te nemen, stamt uit 1960. Toen ging bij Zandvoort een groepje vrienden de zee in.

Meer uit Binnenland

Roparun levert ruim 4,7 miljoen euro op voor mensen met kanker

ROTTERDAM (ANP) - Deelnemers aan de jaarlijkse Roparun hebben vorige maand ruim 4,7 miljoen euro opgehaald voor goede doelen. Het geld is bestemd voor doelen die "het leven van mensen met kanker draaglijker maken". De organisatie van het sponsorevenement maakte de eindstand zaterdagavond bekend tijdens een slotfeest in De Kuip in Rotterdam.

7 uur geleden
UvA: verhalen over onveiligheid Joodse studenten doen pijn

AMSTERDAM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam (UvA) vindt het onaanvaardbaar dat een aantal Joodse studenten en medewerkers zich onveilig voelt op de universiteit. Tegen Het Parool zeggen enkele Joodse studenten, docenten en medewerkers van de UvA en de Vrije Universiteit (VU) zaterdag dat ze zich buitengesloten voelen en hun identiteit moeten verbergen. Ook spreken ze van "verbale agressie van pro-Palestijnse demonstranten".

20 uur geleden
Wolk met gevaarlijke stoffen in Borculo is verdampt

BORCULO (ANP) - De wolk met de gevaarlijke stoffen die vrijdagavond op het terrein van FrieslandCampina in Borculo vrijkwam, is inmiddels verdampt. Er zijn geen gevaarlijke stoffen op de grond terechtgekomen. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland omstreeks 01.00 uur zaterdagochtend.

1 dag geleden
Gevaarlijke stof vrijgekomen in Borculo, NL-Alert verstuurd

BORCULO (ANP) - Bij een bedrijf in Borculo is een gevaarlijke stof vrijgekomen die voor een chemische reactie heeft gezorgd. Dat meldt Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Die laat weten dat een NL-Alert is verstuurd voor het gebied rondom Borculo richting Haarlo met het dringende advies om ramen en deuren gesloten te houden en de gebouwventilatie uit te zetten. Op beelden is een oranjeachtige rookwolk in de lucht te zien.

1 dag geleden
Opvang 14 vluchtelingen in Coevorden gaat niet door om veiligheid

COEVORDEN (ANP) - Plannen voor de huisvesting van veertien minderjarige vluchtelingen in Coevorden gaan niet door. De gemeente laat vrijdag weten dat de veiligheid van de meisjes op deze plek in de wijk Tuindorp niet kan worden gewaarborgd. Burgemeester Renze Bergsma zegt de beslissing met "zeer gemengde gevoelens" te hebben genomen.

1 dag geleden
Rechtbank wil Schoof horen in zaak van lekken verdachte NCTV'er

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam wil demissionair premier Dick Schoof horen in de strafzaak van een medewerker van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De medewerker wordt verdacht van het lekken van staatsgeheimen aan Marokkaanse inlichtingendiensten. Schoof was voorheen hoofd van de NCTV. Ook het huidige hoofd, Pieter-Jaap Aalbersberg, is toegewezen als getuige in de zaak.

1 dag geleden
Suzan & Freek toch bij The Voice of Holland ondanks ziekte Freek

HILVERSUM (ANP) - Suzan & Freek zijn toch te zien bij The Voice of Holland. Dat maakte het muzikale duo vrijdag bekend op Instagram. "Je ziet het goed: we zijn er gewoon bij, we nemen dit najaar plaats in onze duo-stoel bij The Voice of Holland", schrijft het duo bij een foto met de andere coaches van de talentenjacht.

1 dag geleden