Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwjaarsduik in Scheveningen afgelast om harde wind

Nieuwjaarsduik in Scheveningen afgelast om harde wind

SCHEVENINGEN (ANP) - De traditionele nieuwjaarsduik in Scheveningen gaat niet door. Door de voorspelde harde wind "in combinatie met een sterke stroming en hoge golven" heeft de organisatie maandagmiddag besloten het evenement af te gelasten. Jaarlijks doen ongeveer 10.000 mensen mee aan de duik in zee om het nieuwe jaar in te luiden.

"Ontzettend jammer natuurlijk", vindt Alex Schuttert, voorzitter van de Stichting Nieuwjaarsduiken Nederland. "Maar we volgen het advies van de gemeente Den Haag en de Reddingsbrigade." Volgens Mike van den Hoogenband van de Haagse Vrijwillige Reddingsbrigade kan de harde wind voor golven van zo'n 3 meter hoog zorgen. "Ga alsjeblieft niet op eigen houtje de zee in op nieuwjaarsdag", roept Van den Hoogenband daarom op. "Door de zee in te gaan breng je jezelf in levensgevaar, en de hulpverleners ook, als wij je moeten komen redden."

Ook burgemeester Jan van Zanen van Den Haag vraagt mensen om niet naar het strand van Scheveningen te komen, omdat dat "echt te riskant" is. Van Zanen hoopt dat de duik op 1 januari 2026 wel kan doorgaan. "Dan doe ik zeker mee!"

Kurhaus

Voor het tweede jaar op rij zou het evenement plaatsvinden ter hoogte van museum Beelden aan Zee. Voorheen renden de deelnemers voor het Kurhaus het water in, maar daar wordt de boulevard momenteel vernieuwd.

Ook op andere plekken in het land worden jaarlijks nieuwjaarsduiken georganiseerd. Diverse organisatoren lieten eerder op de dag al weten dat de duiken komende woensdag niet doorgaan als gevolg van het verwachte slechte weer. Dat geldt onder meer voor Ameland, Bergen (Noord-Holland), Castricum, Egmond aan Zee, Harlingen, Heemstede, Noordwijk aan Zee, Rotterdam, Terschelling en Wijk aan Zee.

Het Nederlandse gebruik om op 1 januari een duik te nemen, stamt uit 1960. Toen ging bij Zandvoort een groepje vrienden de zee in.

Meer uit Binnenland

Zo'n 7000 gevangenen krijgen 'ramadanpakket'

DEN HAAG (ANP) - Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) deelt ook dit jaar weer 'ramadanpakketten' uit aan gedetineerden. Tijdens de vastenmaand, die over ongeveer twee weken begint, ontvangen zo'n 7000 mensen in gevangenissen door het hele land een pakket. Vorig jaar waren dat er 5500.

1 uur geleden
OM onderzoekt nog eens negen sterfgevallen in zaak Funcaps

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt nog eens negen sterfgevallen, die mogelijk verband houden met medicijnen besteld via website Funcaps. Dat bleek donderdag tijdens een tweede inleidende zitting tegen de twee verdachten, die de website zouden hebben gerund. Het totaal aantal is daarmee opgelopen tot 58. Volgens de officier van justitie zijn in totaal 68 gevallen onderzocht en bleek bij tien gevallen geen sprake van een link.

1 uur geleden
Actie No Waste Army voorkomt verspilling 916.000 kilo groenten

BREDA (ANP) - No Waste Army heeft in drie weken tijd met een landelijke actie 916.000 kilo groenten 'gered' die dreigden te worden verspild. De groenten zijn onder meer naar de Voedselbank en noodhulp gegaan.

1 uur geleden
Zorgen van omwonenden Tata Steel over gezondheid nemen iets af

HAARLEM (ANP) - De zorgen van omwonenden van Tata Steel over hun gezondheid nemen iets af. In het jaarlijkse onderzoek van Ipsos I&O onder inwoners van de gemeenten Beverwijk, Heemskerk en Velsen geeft 38 procent van de deelnemers aan bezorgd te zijn of de leefomgeving wel veilig is voor de gezondheid. Bij het eerste onderzoek in 2021 was dat nog 54 procent, eind 2024 zei 40 procent zich zorgen te maken.

3 uur geleden
Bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker vertraagd door hack

UTRECHT (ANP) - Bevolkingsonderzoek Nederland (BVO NL) heeft uitnodigingen aan vrouwen voor deelname aan baarmoederhalskankeronderzoek vertraagd, meldt de organisatie donderdag. Dat komt door de hack die afgelopen zomer plaatsvond bij Clinical Diagnostics (CD), een van drie laboratoria waar BVO NL mee samenwerkt.

3 uur geleden
OM seponeert aangifte van smaad Marco Borsato

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) in Noord-Holland heeft de aangifte van smaad/laster en het doen van valse aangifte, ingediend door Marco Borsato, geseponeerd. De zanger had een tegenaanklacht ingediend naar aanleiding van een zedenzaak waarvan hij werd beschuldigd.

3 uur geleden
OM eist twee jaar celstraf voor verboden wapenbezit lid Geuzenbond

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Rotterdam twee jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, geƫist tegen de 24-jarige Thomas D. voor verboden wapenbezit. D. was actief bij de Geuzenbond, die door de Nationaal Coƶrdinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is aangemerkt als extreemrechts.

5 uur geleden