Nieuwenhuis soleert naar eerste nationale titel veldrijden
HOOGEVEEN (ANP) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis is na een knappe solo voor het eerst in zijn carrière Nederlands kampioen geworden. De 27-jarige crosser van Baloise - Trek Lions was in het Drentse Hoogeveen duidelijk te sterk voor Pim Ronhaar en titelverdediger Lars van der Haar, zijn ploeggenoten die op ruime afstand tweede en derde werden. Nieuwenhuis betreedt na zijn tweede plaats van vorig jaar nu wel de hoogste trede van het podium.
Nieuwenhuis, Ronhaar en Van der Haar reden aanvankelijk nog samen aan kop. Het was wel al steeds Nieuwenhuis die een gaatje probeerde te slaan. Vanaf ongeveer halverwege de wedstrijd kreeg de geboren Doetinchemmer de koppositie comfortabel in handen. Die bouwde hij alleen maar verder uit.
Wereldkampioen Mathieu van der Poel verscheen ook dit jaar niet aan de start van het NK. De wedstrijd past niet in zijn korte veldritseizoen, waarin het prolongeren van de wereldtitel volgende maand in Tsjechië het belangrijkste doel is.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
4 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
9 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
11 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
17 uur geleden