Nieuwenhuis soleert naar eerste nationale titel veldrijden
HOOGEVEEN (ANP) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis is na een knappe solo voor het eerst in zijn carrière Nederlands kampioen geworden. De 27-jarige crosser van Baloise - Trek Lions was in het Drentse Hoogeveen duidelijk te sterk voor Pim Ronhaar en titelverdediger Lars van der Haar, zijn ploeggenoten die op ruime afstand tweede en derde werden. Nieuwenhuis betreedt na zijn tweede plaats van vorig jaar nu wel de hoogste trede van het podium.
Nieuwenhuis, Ronhaar en Van der Haar reden aanvankelijk nog samen aan kop. Het was wel al steeds Nieuwenhuis die een gaatje probeerde te slaan. Vanaf ongeveer halverwege de wedstrijd kreeg de geboren Doetinchemmer de koppositie comfortabel in handen. Die bouwde hij alleen maar verder uit.
Wereldkampioen Mathieu van der Poel verscheen ook dit jaar niet aan de start van het NK. De wedstrijd past niet in zijn korte veldritseizoen, waarin het prolongeren van de wereldtitel volgende maand in Tsjechië het belangrijkste doel is.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers zijn diep ontgoocheld na de mislukte medaillejacht op de gemengde aflossing bij de Olympische Spelen van Milaan. Xandra Velzeboer ging in de halve finale onderuit, waardoor Nederland was veroordeeld tot het rijden van de B-finale, die de shorttrackers vervolgens wonnen in een olympisch record. "Superklote, we zijn het sterkste team en hadden heel veel vertrouwen dat we het heel goed zouden doen", zei een huilende Xandra Velzeboer bij de NOS.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Mees Röttgering heeft niet kunnen verrassen in de eerste ronde van het ABN AMRO Open. Het 18-jarige tennistalent ging dinsdag in drie sets ten onder tegen de 29-jarige Fransman Quentin Halys: 6-3 1-6 1-6. Halys speelt in de tweede ronde tegen de winnaar van de partij tussen Tallon Griekspoor en de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard.
50 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Olympische Spelen de B-finale op de gemengde aflossing gewonnen. Selma Poutsma, Xandra Velzeboer, Teun Boer en Jens van 't Wout noteerden in de Milano Ice Skating Arena met 2.35,537 een olympisch record.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale op de gemengde aflossing. In de halve eindstrijd gleed Xandra Velzeboer onderuit, waardoor het team van bondscoach Niels Kerstholt een plaats bij de eerste twee landen kon vergeten.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag op de Winterspelen een rouwband dragen om slachtoffers van de oorlog met Rusland te herdenken. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) kwam met dit 'compromis' naar buiten nadat de instantie een officieel verzoek van het Oekraïense olympisch comité om een 'herdenkingshelm' te mogen dragen had afgewezen.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zich bij de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finale op de gemengde aflossing. Selma Poutsma, Xandra Velzeboer, Jens van 't Wout en Melle van 't Wout eindigden in de eerste kwartfinale in de Milano Ice Skating Arena als eerste, net voor Italië. De Italianen plaatsten zich ook voor de halve finale.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers beginnen de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen met Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Xandra Velzeboer en Selma Poutsma. Dat blijkt uit de kort voor de start vrijgegeven opstelling.
2 uur geleden