Nieuweling Tillman ontbreekt tegen FC Utrecht nog in selectie PSV
EINDHOVEN (ANP) - Malik Tillman moet nog even wachten op zijn debuut bij PSV. De 21-jarige aanvallende middenvelder ontbreekt in de selectie voor de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen tegen FC Utrecht van zaterdag. "Hij is nog niet fit genoeg om te spelen", zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
In de twee wedstrijden die PSV tot dusverre speelde, kreeg jongeling Isaac Babadi de voorkeur als aanvallende middenvelder. Joey Veerman en Ibrahim Sangaré speelden achter hem als controleurs. Het contract van de 18-jarige Babadi loopt na dit seizoen af. Bosz hoopt dat hij zijn contract gaat verlengen. "Dat ligt bij hem, of hij dat wil doen", vertelde de coach. "Ik denk dat hij in ieder geval gezien heeft dat wij hem serieus nemen en dat als hij het goed doet hij ook speelt. Het is aan hem om de beslissing te nemen."
PSV begon voortvarend aan het seizoen, met winst van de Johan Cruijff Schaal en een ruime zege op Sturm Graz in de derde voorronde van de Champions League. Van onderschatting tegen FC Utrecht kan volgens Bosz geen sprake zijn. "Ik vind het een selectie met goede voetballers. Maar goed, die hebben wij zelf ook. In die zin zou het een leuke wedstrijd kunnen worden. Zeker wanneer zij gaan voetballen. En wij gaan natuurlijk zelf ook voetballen. Het zal een intense wedstrijd worden, denk ik."
Het duel tussen PSV en Utrecht begint al om 16.30 uur. De Eindhovenaren hebben zo ruim de tijd zich voor te bereiden op de tweede ontmoeting met Sturm Graz, komende dinsdag. De winnaar neemt het in de play-offs van de Champions League op tegen Rangers FC of Servette FC. De Schotten wonnen de eerste ontmoeting met 2-1. PSV hoopt zich voor het eerst in vijf jaar weer te kwalificeren voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.
15 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.
17 minuten geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
3 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
15 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
16 uur geleden