Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuweling Adema 'vaak naar Brussel' voor landbouw in de knel

Nieuweling Adema 'vaak naar Brussel' voor landbouw in de knel

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe landbouwminister Piet Adema gaat flink wat tijd steken in Brussel. Nederland heeft bij de Europese Commissie en sommige andere lidstaten veel krediet verspeeld en ziet nieuwe Europese regels in de maak waardoor de landbouw verder in de knel zou kunnen raken.

Nederland liet het voorbije jaar geregeld verstek gaan, maar dat gaat Adema anders doen. "Ik denk dat het noodzakelijk is dat we hier zijn en dat het goed is dat ik hier ben", stelt de minister na zijn eerste vergadering met EU-collega's. Om de koers te kunnen bijsturen en om bondgenoten te vinden bijvoorbeeld. "Dus ik zal hier vaak zijn, maar dat is misschien ook niet genoeg." Adema neemt zich ook voor "af en toe de telefoon te pakken en af en toe bij mekaar op bezoek te gaan" om vertrouwen te herwinnen en begrip te kweken voor de kopzorgen van Nederlandse boeren.

Dat is nodig, want er doemen nieuwe natuurherstelplannen op die boeren verder in de knel kunnen brengen, waarschuwt Adema, wiens vertrokken voorganger Henk Staghouwer er maar niet in slaagde om boeren uitzicht te bieden. Nederland heeft de handen al vol aan de stikstofcrisis, onderstreept hij.

Als de nieuwe natuurherstelverordening waaraan de Europese Commissie werkt "er nog weer overheen komt wordt de zaak zo complex dat er bijna niks meer kan in Nederland", meent Adema. Hij heeft zijn "hele grote zorgen" uitgesproken en was daar volgens hem ook niet de enige in. "Dit is ook een opdracht voor de commissie om daar eens even goed over na te denken."

Meer uit Politiek

Bruins bereid alternatief voor onderwijsbezuiniging te zoeken

DEN HAAG (ANP) - Onderwijsminister Eppo Bruins is bereid om op zoek te gaan naar alternatieven voor onderwijsbezuinigingen, als de Tweede Kamer daarom vraagt. Dat heeft de NSC-minister gezegd in een debat over de onderwijsbegroting.

5 uur geleden
PVV stemt voor asielnoodmaatregelenwet met strafbare illegaliteit

DEN HAAG (ANP) - Nu de Tweede Kamer een aanpassing heeft aangenomen om illegaal verblijf van vreemdelingen strafbaar te stellen, stemt de PVV hoe dan ook voor de Asielnoodmaatregelenwet. Dat schrijft PVV-leider Geert Wilders op X. De wet schaft asielvergunningen voor onbepaalde tijd af en verkort de maximale duur van tijdelijke vergunningen van vijf naar drie jaar.

5 uur geleden
Meerderheid tekent zich af tegen onderwijsbezuiniging 177 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid tekent zich af tegen de bezuiniging van jaarlijks 177 miljoen euro die het kabinet wil doorvoeren op een regeling waardoor voornamelijk vmbo-scholieren extra ondersteuning krijgen. NSC-Kamerlid Aant Jelle Soepboer zei in een debat over de onderwijsbegroting dat hij een motie ondertekent die het kabinet vraagt om de bezuiniging op deze onderwijskansenregeling te "heroverwegen" richting Prinsjesdag.

6 uur geleden
Geen nee NSC of geld constitutioneel hof naar cellentekort kan

DEN HAAG (ANP) - NSC reageert niet meteen afwijzend op het oppositieplan om geld dat eigenlijk is bedoeld voor een constitutioneel hof, uit te geven om het nijpende cellentekort te verkleinen. "Ik zeg niet 'nee', ik zeg alleen ook nog geen 'ja'. Ik ben zonder meer bereid om met alle partijen hier aan tafel in gesprek te gaan om te zien hoe we dit rondkrijgen", zei NSC-Kamerlid Willem Koops dinsdagmiddag tijdens een debat.

8 uur geleden
Tuinman tegen VVD: vliegdekschip is geen optie voor Defensie

DEN HAAG (ANP) - Defensie krijgt er veel geld bij. Voor de VVD was het dinsdag aanleiding om te vragen of een vliegdekschip voor de Koninklijke Marine geen optie is. Demissionair staatssecretaris Gijs Tuinman was duidelijk: een vliegdekschip is voor Nederland niet te betalen. "Het is extreem duur in aanschaf en exploitatie." Bovendien vraagt de NAVO ons land ook niet om zo'n schip te kopen, zei hij.

8 uur geleden
Kabinet wil snoeien in de ruim 8800 overheidswebsites

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil het aantal overheidswebsites verminderen om informatie makkelijker vindbaar te maken. De overheid heeft zeker ruim 8800 websites en apps, waarvan bijna de helft niet voldoet aan de regels voor digitale toegankelijkheid. Staatssecretaris Eddie van Marum heeft dinsdag het nationaal actieplan webbeleid naar de Tweede Kamer gestuurd.

10 uur geleden
Kamer wil af van voorrang statushouders bij sociale huurwoning

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat statushouders niet langer met voorrang kans maken op een sociale huurwoning. Een voorstel van de PVV om dat in de wet aan te passen, is dinsdag aangenomen. SGP, VVD, BBB, FVD en JA21 stemden voor het PVV-amendement, goed voor 75 zetels. Niet alle Kamerleden waren aanwezig, de hoofdelijke stemming kwam uit op 72 voor en 69 tegen.

10 uur geleden