Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe Zuid-Afrikaanse variant van coronavirus duikt op in België

Nieuwe Zuid-Afrikaanse variant van coronavirus duikt op in België

LEUVEN (ANP) - In België is voor het eerst een besmetting vastgesteld met de nieuwe verontrustende variant van het coronavirus. Dat is voor Europa een primeur. Een tweede mogelijk geval wordt nog onderzocht.

De nieuwe virusvariant uit zuidelijk Afrika is gevonden bij een jonge vrouw, meldt de Franstalige omroep RTBF. Ze zou twee weken geleden zijn aangekomen uit Egypte en reisde via Turkije. Een link met zuidelijk Afrika zou er op het eerste gezicht niet zijn. Toen ze maandag ziek werd, besloot ze zich te laten testen.

De patiënte is niet ingeënt en is niet eerder besmet geweest. Ze zou de afgelopen dagen geen gevaarlijk nauw contact hebben gehad met anderen, op haar huisgenoten na. Die hebben geen klachten, bericht RTBF.

Geen paniek

Het nieuws is "geen reden tot paniek", bezweert de Belgische minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke. Maar voorzichtigheid is volgens hem absoluut geboden. Net als Nederland en andere EU-landen voert België een inreisverbod in voor reizigers uit zuidelijk Afrika.

De nieuwe variant, die voorlopig B.1.1.529 heet, stak in het zuiden van Afrika voor het eerst de kop op. De variant lijkt nog besmettelijker dan de Delta-variant die op het ogenblik de Europese Unie in grote problemen brengt, zegt viroloog Marc Van Ranst, die de Belgische autoriteiten adviseert over het coronabeleid. Mogelijk zijn de beschikbare coronavaccins er ook minder goed tegen opgewassen, doordat de variant op veel verschillende onderdelen afwijkt van die waarop de vaccins zijn afgestemd.

"Dit is een grote nieuwe zorg", zegt Van Ranst. De nieuwe variant is volgens hem het gesprek van de dag onder zijn vakgenoten.

Meer uit Buitenland

Jordaanse koning tegen Israël: hulp mag niet gepolitiseerd worden

BERLIJN (ANP) - De Jordaanse koning Abdullah heeft tijdens zijn werkbezoek aan Duitsland Israël erop gewezen dat de hulpverlening aan de grotendeels verwoeste Gazastrook "niet gepolitiseerd mag worden". Dat zei hij tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Abdullah bezoekt het land vanaf dinsdag om het met Merz onder meer te hebben over de nijpende situatie in Gaza.

1 uur geleden
Onderhandelaars Hamas voor overleg van Qatar naar Turkije

DOHA (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers van Hamas die in het Qatarese Doha zijn voor onderhandelingen met Israël vertrekken naar Turkije. Zij zullen in Istanbul Turkse functionarissen spreken over de laatste stand van zaken, aldus een Hamas-functionaris tegen persbureau AFP. Een hoge functionaris van de Palestijnse groepering gaat ook mee.

1 uur geleden
Duitse, Franse en Britse buitenlandministers mogelijk naar Israël

BERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk overwegen om hun ministers van Buitenlandse Zaken naar Israël te sturen, zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Door de humanitaire crisis in Gaza neemt de internationale druk op Israël steeds verder toe.

2 uur geleden
Kremlin spreekt van 'vertraging' bij verbeteren relatie met VS

MOSKOU (ANP/AFP) - Het aanhalen van de banden tussen Rusland en de Verenigde Staten heeft "vertraging" opgelopen, stelt het Kremlin. Woordvoerder Dmitri Peskov zegt dat Moskou "kennis heeft genomen" van de uitspraken van Donald Trump maandag. De Amerikaanse president herhaalde dat hij teleurgesteld was in zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin en vervroegde de deadline voor een staakt-het-vuren in Oekraïne.

4 uur geleden
Palestijnse gezant noemt 60.000 doden 'grimmige mijlpaal'

DEN HAAG (ANP) - Het hoofd van de Palestijnse missie in Nederland, Ammar Hijazi, spreekt van een "grimmige mijlpaal", nu het dodental in de Gazastrook sinds het uitbreken van de oorlog de 60.000 heeft gepasseerd. "60.000 levens verwoest, van wie de meesten vrouwen en kinderen."

5 uur geleden
60.000 Palestijnen in Gaza gedood sinds start aanvallen Israël

RAFAH/CAÏRO (ANP/AFP) - Sinds Israël in oktober 2023 de aanvallen op de dichtbevolkte Gazastrook is begonnen, zijn er volgens Palestijnse gezondheidsdiensten meer dan 60.000 mensen gedood. Het dodental ligt nu op 60.034. De cijfers worden over het algemeen als betrouwbaar beschouwd.

5 uur geleden
India meldt dood daders van aanval op toeristen in Kasjmir

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - India zegt dat het drie Pakistanen heeft gedood die betrokken waren bij een dodelijke aanval op toeristen afgelopen april in de betwiste regio Kasjmir. Het geweld leidde tot dagenlange gevechten tussen India en Pakistan.

5 uur geleden