Nieuwe zitting in megazaak over afpersen meisjes met naaktbeelden
BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie maakt dinsdag in de rechtbank in Breda meer bekend over de stand van zaken in de grote sextortionzaak. De 25-jarige verdachte Gianni de W. uit Etten-Leur zou meer dan honderd minderjarige meisjes hebben verleid tot het sturen van naaktfoto’s, om ze vervolgens af te persen.
In januari maakte het OM bekend dat in zijn computer 150 mappen met verschillende meisjesnamen zijn gevonden. In sommige submapjes stonden soms duizenden afbeeldingen van een slachtoffer. De afgelopen maanden moest de identiteit van tientallen meisjes nog worden achterhaald.
Tot de eerste zitting op 19 januari hadden acht meisjes aangifte gedaan tegen de man. Kort daarna kwamen er nieuwe meldingen binnen. De officier van justitie zal dinsdag op de tweede inleidende zitting toelichten hoever de zedenrecherche is gevorderd met het onderzoek, dat zij eerder het grootste onderzoek naar onlinemisbruik van minderjarigen noemde.
De W. zocht contact met de veelal minderjarige meisjes onder een valse naam. Hiervoor gebruikte hij nepnamen als Bryan.snapx, Bryansnelgeld en andere varianten met de alias Bryan. Hij benaderde zijn slachtoffers via sociale media, zoals Instagram en Snapchat. Hij startte een gesprek en bood de meisjes geld aan voor het sturen van een naaktfoto. Daarna dreigde hij deze online te zetten als ze niet nóg meer beelden zouden sturen. De verdachte zou een van zijn slachtoffers ook hebben gevraagd om seks te hebben met haar vriend en dat voor hem te filmen.
Op de computer van de man uit Etten-Leur is ook een grote hoeveelheid kinderpornografisch materiaal gevonden. Hij zit sinds 11 oktober vast.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het afsplitsen van zeven PVV-fractieleden was een "emotioneel" moment voor PVV-leider Geert Wilders. "Het is een zwarte dag voor de PVV."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower wordt de partijleider van de nieuwe fractie van opgestapte PVV'ers. Hidde Heutink, de voormalig campagneleider van de PVV, wordt zijn vicevoorzitter.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Reizigersvereniging Rover en Translink, het bedrijf achter de ov-chipkaart, hebben gelijk gekregen van de rechter in het kort geding tegen Kings Online, dat via twee websites ov-chipkaarten verkoopt voor hoge bedragen. Dat meldt Rover. Honderden reizigers hadden zich bij de vereniging gemeld, omdat zij tientallen euro's te veel hadden betaald voor een persoonlijke ov-chipkaart. Mensen dachten vanwege de huisstijl van de website, die leek op die van de NS en Translink, via een officiële aanbieder een bestelling te plaatsen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De advocaat van de ouders van de 11-jarige Sohani, die op 1 februari vorig jaar in Nieuwegein werd doodgestoken, wil dat de rechtbank Hamsah L. (30) tot een strafbare dader verklaart. Hij vindt dat L. naast tbs ook een celstraf moet krijgen. Volgens raadsman Sébas Diekstra heeft L. in de periode voor het misdrijf drugs gebruikt, terwijl hij wist dat dit tot psychoses kan leiden. Dat betoogde hij dinsdag tijdens de rechtszaak tegen L. bij de rechtbank in Utrecht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De IJ-tunnel gaat vanaf de zomer van 2027 ruim een jaar dicht. De afsluiting heeft grote gevolgen voor de bereikbaarheid van Amsterdam, de regio en in het bijzonder Amsterdam-Noord, aldus de gemeente. De tunnel, die het centrum met het stadsdeel Noord verbindt, is aan groot onderhoud toe.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - De 24-jarige Signiomar D. uit Zwaag blijft vastzitten in de zaak rond Emiel den Hollander, de tweelingbroer van zangeres S10. De rechtbank heeft het verzoek om zijn voorarrest op te heffen afgewezen.
4 uur geledenHAARLEM (ANP) - De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk blijft vastzitten in de zaak rond het geweld tussen twee jeugdgroepen uit Haarlem en Beverwijk, in september vorig jaar. Dat heeft de rechtbank in Haarlem dinsdag besloten. Beelden van het geweld werden online gedeeld, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio een dag de deuren sloten.
4 uur geleden