Nieuwe zitting in megazaak over afpersen meisjes met naaktbeelden
BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie maakt dinsdag in de rechtbank in Breda meer bekend over de stand van zaken in de grote sextortionzaak. De 25-jarige verdachte Gianni de W. uit Etten-Leur zou meer dan honderd minderjarige meisjes hebben verleid tot het sturen van naaktfoto’s, om ze vervolgens af te persen.
In januari maakte het OM bekend dat in zijn computer 150 mappen met verschillende meisjesnamen zijn gevonden. In sommige submapjes stonden soms duizenden afbeeldingen van een slachtoffer. De afgelopen maanden moest de identiteit van tientallen meisjes nog worden achterhaald.
Tot de eerste zitting op 19 januari hadden acht meisjes aangifte gedaan tegen de man. Kort daarna kwamen er nieuwe meldingen binnen. De officier van justitie zal dinsdag op de tweede inleidende zitting toelichten hoever de zedenrecherche is gevorderd met het onderzoek, dat zij eerder het grootste onderzoek naar onlinemisbruik van minderjarigen noemde.
De W. zocht contact met de veelal minderjarige meisjes onder een valse naam. Hiervoor gebruikte hij nepnamen als Bryan.snapx, Bryansnelgeld en andere varianten met de alias Bryan. Hij benaderde zijn slachtoffers via sociale media, zoals Instagram en Snapchat. Hij startte een gesprek en bood de meisjes geld aan voor het sturen van een naaktfoto. Daarna dreigde hij deze online te zetten als ze niet nóg meer beelden zouden sturen. De verdachte zou een van zijn slachtoffers ook hebben gevraagd om seks te hebben met haar vriend en dat voor hem te filmen.
Op de computer van de man uit Etten-Leur is ook een grote hoeveelheid kinderpornografisch materiaal gevonden. Hij zit sinds 11 oktober vast.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
35 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geleden