Nieuwe zitting in megazaak over afpersen meisjes met naaktbeelden
BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie maakt dinsdag in de rechtbank in Breda meer bekend over de stand van zaken in de grote sextortionzaak. De 25-jarige verdachte Gianni de W. uit Etten-Leur zou meer dan honderd minderjarige meisjes hebben verleid tot het sturen van naaktfoto’s, om ze vervolgens af te persen.
In januari maakte het OM bekend dat in zijn computer 150 mappen met verschillende meisjesnamen zijn gevonden. In sommige submapjes stonden soms duizenden afbeeldingen van een slachtoffer. De afgelopen maanden moest de identiteit van tientallen meisjes nog worden achterhaald.
Tot de eerste zitting op 19 januari hadden acht meisjes aangifte gedaan tegen de man. Kort daarna kwamen er nieuwe meldingen binnen. De officier van justitie zal dinsdag op de tweede inleidende zitting toelichten hoever de zedenrecherche is gevorderd met het onderzoek, dat zij eerder het grootste onderzoek naar onlinemisbruik van minderjarigen noemde.
De W. zocht contact met de veelal minderjarige meisjes onder een valse naam. Hiervoor gebruikte hij nepnamen als Bryan.snapx, Bryansnelgeld en andere varianten met de alias Bryan. Hij benaderde zijn slachtoffers via sociale media, zoals Instagram en Snapchat. Hij startte een gesprek en bood de meisjes geld aan voor het sturen van een naaktfoto. Daarna dreigde hij deze online te zetten als ze niet nóg meer beelden zouden sturen. De verdachte zou een van zijn slachtoffers ook hebben gevraagd om seks te hebben met haar vriend en dat voor hem te filmen.
Op de computer van de man uit Etten-Leur is ook een grote hoeveelheid kinderpornografisch materiaal gevonden. Hij zit sinds 11 oktober vast.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
4 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
13 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
23 uur geleden