Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe zaak van spionagesoftware bij Europees Parlement

Nieuwe zaak van spionagesoftware bij Europees Parlement

BRUSSEL (ANP) - In een nieuwe spionagezaak in het Europees Parlement is bij twee Europarlementariërs en een staflid spionagesoftware op hun telefoon gevonden. De vondst vestigt de aandacht op de veiligheidsrisico's bij de Europese instellingen.

Beide Europarlementariërs zijn lid van de defensiecommissie van het parlement. Het gaat om het Franse liberale parlementslid Nathalie Loiseau, de voorzitter van de parlementscommissie, en de Bulgaarse sociaaldemocratische Elena Yoncheva. De zaak van Loiseau werd voor het eerst gemeld door het Franse weekblad Le Point, en daarna door nieuwssite Politico. Bij Loiseau gaat het om Pegasus-spyware van Israëlische makelij. Op Yoncheva's telefoon heeft op 30 oktober volgens ICT'ers van het Europarlement een "zware aanval" plaatsgevonden, meldt Politico. Het is nog niet duidelijk of de aanval is gelukt en met welke spyware.

De spyware werd gevonden nadat de Europarlementariërs een veiligheidscheck van hun telefoon hadden laten doen bij de ICT-afdeling van het Europees Parlement. De ICT-afdeling lanceerde de periodieke onderzoeken nadat in 2022 al een zaak met spionage-software speelde. Toen bleek dat leden van de Catalaanse politieke groep die onafhankelijkheid van Catalonië nastreeft werden gevolgd met Pegasus en Candiru, twee types van spionagesoftware. Uit onderzoek bleek later dat onder meer de regeringen van Spanje, Griekenland, Hongarije en Polen hacking-apparatuur hadden geplaatst om mensen te volgen.

Meer uit Buitenland

EU-voorzitter Ierland wil 140 miljard af van meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Het Ierse voorzitterschap van de EU stelt voor om 140 miljard af te halen van de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Als tijdelijk voorzitter van de EU heeft Ierland de taak om een zogeheten onderhandelingsbox over de begroting te presenteren. Deze zal volgende week worden besproken op een top met EU-leiders.

51 minuten geleden
Gemor in Amerikaanse politiek over dieseldeal Trump en Poetin

WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten klinkt kritiek op het plan van president Donald Trump om diesel uit Rusland te importeren. Dat kan Rusland geld opleveren om oorlog te voeren tegen Oekraïne, vinden critici.

1 uur geleden
Tientallen gewonden in Panama na zware aardbeving

PANAMA-STAD (ANP/AFP) - De autoriteiten in Panama melden dat zeker 27 mensen gewond zijn geraakt bij de zware aardbeving van vrijdag. Die had een kracht van 7.7 en zorgde voor grote schade en paniek.

2 uur geleden
Doden en gewonden in Oekraïne na nieuwe aanvallen

ZAPORIZJA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense stad Zaporizja hebben zeker elf levens gekost. Dat melden de regionale autoriteiten, die stellen dat zich drie kinderen onder de slachtoffers bevinden.

2 uur geleden
Leider Taiwan: meer geld naar defensie om oorlog te voorkomen

TAIPEI (ANP/AFP/RTR) - Taiwan wil agressie afschrikken door uitgaven aan defensie op te voeren. Dat zei president Lai Ching-te tijdens een toespraak op de nationale feestdag van zijn democratisch bestuurde eiland.

3 uur geleden
Indiase hoofdstad afgegrendeld in aanloop naar jongerenprotest

NEW DELHI (ANP/RTR) - De politie heeft de Indiase hoofdstad New Delhi afgegrendeld in aanloop naar een jongerenprotest over aanpassingen aan de lijsten met kiesgerechtigden. Metrostations zijn gesloten, mobiel internet is opgeschort en agenten zoeken naar demonstranten in bussen die worden tegengehouden bij toegangspunten tot de stad.

5 uur geleden
Enkele gewonden na zware aardbeving Panama

PANAMA-STAD (ANP/AFP) - Door de zware aardbeving voor de kust van Panama zijn tot nu toe twee mensen gewond geraakt. Er zijn nog geen berichten over eventuele dodelijke slachtoffers. De president van het land, José Raúl Mulino, spreekt desondanks van een "grote ramp" en laat weten dat meerdere wegen volledig verwoest zijn.

6 uur geleden