Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe zaak van spionagesoftware bij Europees Parlement

Nieuwe zaak van spionagesoftware bij Europees Parlement

BRUSSEL (ANP) - In een nieuwe spionagezaak in het Europees Parlement is bij twee Europarlementariërs en een staflid spionagesoftware op hun telefoon gevonden. De vondst vestigt de aandacht op de veiligheidsrisico's bij de Europese instellingen.

Beide Europarlementariërs zijn lid van de defensiecommissie van het parlement. Het gaat om het Franse liberale parlementslid Nathalie Loiseau, de voorzitter van de parlementscommissie, en de Bulgaarse sociaaldemocratische Elena Yoncheva. De zaak van Loiseau werd voor het eerst gemeld door het Franse weekblad Le Point, en daarna door nieuwssite Politico. Bij Loiseau gaat het om Pegasus-spyware van Israëlische makelij. Op Yoncheva's telefoon heeft op 30 oktober volgens ICT'ers van het Europarlement een "zware aanval" plaatsgevonden, meldt Politico. Het is nog niet duidelijk of de aanval is gelukt en met welke spyware.

De spyware werd gevonden nadat de Europarlementariërs een veiligheidscheck van hun telefoon hadden laten doen bij de ICT-afdeling van het Europees Parlement. De ICT-afdeling lanceerde de periodieke onderzoeken nadat in 2022 al een zaak met spionage-software speelde. Toen bleek dat leden van de Catalaanse politieke groep die onafhankelijkheid van Catalonië nastreeft werden gevolgd met Pegasus en Candiru, twee types van spionagesoftware. Uit onderzoek bleek later dat onder meer de regeringen van Spanje, Griekenland, Hongarije en Polen hacking-apparatuur hadden geplaatst om mensen te volgen.

Meer uit Buitenland

Trumps claim over onveilige paracetamol leidde tot dalend gebruik

WASHINGTON (ANP) - Claims van president Donald Trump dat paracetamol gevaarlijk is tijdens de zwangerschap, hebben geleid tot een daling in het gebruik in ziekenhuizen door heel de Verenigde Staten. Tussen de toespraak op 22 september en 7 december werd de pijnstiller 10 procent minder verstrekt aan zwangere vrouwen, zo schrijven onderzoekers van de universiteiten van Harvard en Brown in het medische vakblad The Lancet.

42 minuten geleden
Human Rights Watch beschuldigt Israël van nieuw oorlogsmisdrijf

BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.

44 minuten geleden
Trump roept Latijns-Amerika op kartels gezamenlijk aan te pakken

PALM BEACH (ANP) - Donald Trump heeft Latijns-Amerikaanse leiders opgeroepen samen te werken met de VS bij het bestrijden van drugskartels. De Amerikaanse president sprak met de hoogwaardigheidsbekleders op zijn landgoed Mar-a-Lago in de context van het zogenoemde 'Shield of the Americas', een samenwerkingsverband dat de regionale verhoudingen moet versterken.

1 uur geleden
Libanese president belt met Macron over de-escalatie gevechten

BEIROET (ANP) - De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft overleg gehad met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. Dat meldt Aoun op X. Volgens het Libanese staatshoofd werd onder meer besproken hoe de huidige beschietingen tot een einde kunnen worden gebracht. De door Iran gesteunde Hezbollah-groepering wordt al dagen onder vuur genomen door Israël, met name in het zuiden van Libanon en in delen van hoofdstad Beiroet. Daarbij vielen tot dusver bijna driehonderd doden, meldde het land eerder op zaterdag.

2 uur geleden
Meer dan twintig doden bij overstromingen in Nairobi

NAIROBI (ANP/RTR) - Zware overstromingen in de Keniaanse hoofdstad Nairobi hebben aan zeker 23 mensen het leven gekost. President William Ruto heeft een noodteam samengesteld dat hulp moet gaan leveren, waarbij ook soldaten zijn ingezet.

3 uur geleden
Libanon meldt nu bijna 300 doden

BEIROET (ANP/AFP) - De autoriteiten in Libanon hebben een nieuw dodental bekendgemaakt. Sinds het toegenomen geweld in het land door de Israëlische aanvallen op Hezbollah, zijn tot dusver 297 mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

3 uur geleden
Ex-rapper wordt nieuwe premier van Nepal

KATHMANDU (ANP/AFP) - Ex-rapper en huidige burgemeester van Kathmandu Balendra Shah wordt de nieuwe premier van Nepal. De kiescommissie heeft zijn verkiezingsoverwinning bevestigd.

4 uur geleden