Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe winkels zorgen voor fors hogere omzet bij Action

Nieuwe winkels zorgen voor fors hogere omzet bij Action

ZWAAGDIJK (ANP) - Discountketen Action heeft het jaar 2021 afgesloten met een omzet van 6,8 miljard euro. Dat betekende op jaarbasis een stijging met bijna een kwart. Het concern profiteerde volop van de opening van 267 nieuwe winkels, waaronder filialen in Italië. Ook werden twee nieuwe distributiecentra in Polen en Slowakije in gebruik genomen. De operationele winst van Action groeide met 36 procent naar 828 miljoen euro.

Net als een jaar eerder zorgden coronabeperkingen ervoor dat winkels op een gegeven moment dicht moesten blijven. De steeds wisselende situatie en het verschil in beleid in verschillende landen, maakten de crisis met name voor het personeel uitdagend, legde topvrouw Hajir Hajji in een toelichting uit. Met de komst van 5000 nieuwe medewerkers vorig jaar telt de keten nu 65.000 medewerkers. Action heeft in Nederland 401 winkels en 20.000 werknemers. De keten is met 2000 filialen in tien landen actief.

Action maakte ook meer bekend over zijn duurzaamheidsplannen. Eind 2024 moeten alle winkels van de keten van het aardgas af zijn. Verder wil Action een slag maken met duurzame inkoop. Spullen van hout en katoen die in de winkels te koop zijn moeten tegen 2024 allemaal duurzaam zijn.

Impact van de oorlog

Verder stelt Hajji dat de oorlog in Oekraïne ook Action raakt. Ze wijst daarbij op de impact van de oorlog die op "verschillende manieren" leveranciers en partners raakt, maar ook het personeel van Action. Door het herstel uit de coronacrisis stonden de leveringsketens al onder druk. Zo merkte Action eind vorig jaar bijvoorbeeld dat kerst- en sinterklaasspullen relatief laat in de winkels lagen.

De winkelketen waarschuwde eerder ook al voor hogere prijzen als gevolg van de gestegen kosten voor transport in een periode dat de inflatie toch al hoog ligt. De oorlog in Oekraïne heeft de prijzen voor veel grondstoffen en goederen nog weer sneller duur gemaakt.

Meer uit Financieel

Hackers plaatsen opnieuw gestolen klantdata Odido op internet

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, gezien de omvang van het bestand.

28 minuten geleden
Belastingdienst verwacht drukke eerste dag aangifteseizoen

DEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.

2 uur geleden
FT: verzekeraars trekken premies fors op voor schepen bij Iran

LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.

13 uur geleden
Bijna 300 TUI-reizigers zitten vast in Midden-Oosten

RIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.

13 uur geleden
Straat van Hormuz vrijwel leeg na sluitingsmeldingen aan schepen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.

14 uur geleden
Bron: Iran verbiedt schepen Straat van Hormuz te gebruiken

TEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.

15 uur geleden
Trump-regering wil rechtszaken over importheffingen uitstellen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.

15 uur geleden