Nieuwe winkels zorgen voor fors hogere omzet bij Action
ZWAAGDIJK (ANP) - Discountketen Action heeft het jaar 2021 afgesloten met een omzet van 6,8 miljard euro. Dat betekende op jaarbasis een stijging met bijna een kwart. Het concern profiteerde volop van de opening van 267 nieuwe winkels, waaronder filialen in Italië. Ook werden twee nieuwe distributiecentra in Polen en Slowakije in gebruik genomen. De operationele winst van Action groeide met 36 procent naar 828 miljoen euro.
Net als een jaar eerder zorgden coronabeperkingen ervoor dat winkels op een gegeven moment dicht moesten blijven. De steeds wisselende situatie en het verschil in beleid in verschillende landen, maakten de crisis met name voor het personeel uitdagend, legde topvrouw Hajir Hajji in een toelichting uit. Met de komst van 5000 nieuwe medewerkers vorig jaar telt de keten nu 65.000 medewerkers. Action heeft in Nederland 401 winkels en 20.000 werknemers. De keten is met 2000 filialen in tien landen actief.
Action maakte ook meer bekend over zijn duurzaamheidsplannen. Eind 2024 moeten alle winkels van de keten van het aardgas af zijn. Verder wil Action een slag maken met duurzame inkoop. Spullen van hout en katoen die in de winkels te koop zijn moeten tegen 2024 allemaal duurzaam zijn.
Impact van de oorlog
Verder stelt Hajji dat de oorlog in Oekraïne ook Action raakt. Ze wijst daarbij op de impact van de oorlog die op "verschillende manieren" leveranciers en partners raakt, maar ook het personeel van Action. Door het herstel uit de coronacrisis stonden de leveringsketens al onder druk. Zo merkte Action eind vorig jaar bijvoorbeeld dat kerst- en sinterklaasspullen relatief laat in de winkels lagen.
De winkelketen waarschuwde eerder ook al voor hogere prijzen als gevolg van de gestegen kosten voor transport in een periode dat de inflatie toch al hoog ligt. De oorlog in Oekraïne heeft de prijzen voor veel grondstoffen en goederen nog weer sneller duur gemaakt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."
6 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.
8 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.
10 uur geleden