Nieuwe werkgever in Formule E voor wereldkampioen Vandoorne
LOS ANGELES (ANP) - De Belgische coureur Stoffel Vandoorne, regerend wereldkampioen in de Formule E, heeft een nieuwe werkgever gevonden. De 30-jarige Vandoorne rijdt volgend seizoen in de elektrische raceklasse voor DS Penske. De Belg was de afgelopen jaren teamgenoot van Nyck de Vries bij Mercedes, maar die renstal heeft zich teruggetrokken uit de Formule E.
De Vries (27) vond een nieuwe werkgever in de Formule 1. De Nederlander rijdt volgend seizoen voor AlphaTauri. De Vries debuteerde enkele weken geleden in de Formule 1 bij Williams, als vervanger van de zieke Alex Albon. Hij eindigde in de Grote Prijs van Italië als negende en pakte zo 2 WK-punten. AlphaTauri, dat nauw samenwerkt met het Red Bull-team van wereldkampioen Max Verstappen, handelde daarna snel en legde De Vries vast voor 2023.
Vandoorne reed in 2017 en 2018 in de Formule 1 bij McLaren. De Belg ging daarna verder in de Formule E. De wereldkampioen vormt komend seizoen bij DS Penske het rijdersduo met de 32-jarige Fransman Jean-Éric Vergne, ook een voormalig Formule 1-coureur.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
3 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
7 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden