Nieuwe werkgever in Formule E voor wereldkampioen Vandoorne
LOS ANGELES (ANP) - De Belgische coureur Stoffel Vandoorne, regerend wereldkampioen in de Formule E, heeft een nieuwe werkgever gevonden. De 30-jarige Vandoorne rijdt volgend seizoen in de elektrische raceklasse voor DS Penske. De Belg was de afgelopen jaren teamgenoot van Nyck de Vries bij Mercedes, maar die renstal heeft zich teruggetrokken uit de Formule E.
De Vries (27) vond een nieuwe werkgever in de Formule 1. De Nederlander rijdt volgend seizoen voor AlphaTauri. De Vries debuteerde enkele weken geleden in de Formule 1 bij Williams, als vervanger van de zieke Alex Albon. Hij eindigde in de Grote Prijs van Italië als negende en pakte zo 2 WK-punten. AlphaTauri, dat nauw samenwerkt met het Red Bull-team van wereldkampioen Max Verstappen, handelde daarna snel en legde De Vries vast voor 2023.
Vandoorne reed in 2017 en 2018 in de Formule 1 bij McLaren. De Belg ging daarna verder in de Formule E. De wereldkampioen vormt komend seizoen bij DS Penske het rijdersduo met de 32-jarige Fransman Jean-Éric Vergne, ook een voormalig Formule 1-coureur.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
12 uur geleden