Nieuwe werkgever in Formule E voor wereldkampioen Vandoorne
LOS ANGELES (ANP) - De Belgische coureur Stoffel Vandoorne, regerend wereldkampioen in de Formule E, heeft een nieuwe werkgever gevonden. De 30-jarige Vandoorne rijdt volgend seizoen in de elektrische raceklasse voor DS Penske. De Belg was de afgelopen jaren teamgenoot van Nyck de Vries bij Mercedes, maar die renstal heeft zich teruggetrokken uit de Formule E.
De Vries (27) vond een nieuwe werkgever in de Formule 1. De Nederlander rijdt volgend seizoen voor AlphaTauri. De Vries debuteerde enkele weken geleden in de Formule 1 bij Williams, als vervanger van de zieke Alex Albon. Hij eindigde in de Grote Prijs van Italië als negende en pakte zo 2 WK-punten. AlphaTauri, dat nauw samenwerkt met het Red Bull-team van wereldkampioen Max Verstappen, handelde daarna snel en legde De Vries vast voor 2023.
Vandoorne reed in 2017 en 2018 in de Formule 1 bij McLaren. De Belg ging daarna verder in de Formule E. De wereldkampioen vormt komend seizoen bij DS Penske het rijdersduo met de 32-jarige Fransman Jean-Éric Vergne, ook een voormalig Formule 1-coureur.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
3 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
7 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
8 uur geleden