Nieuwe week begint onstuimig, later rustig herfstweer
HOUTEN (ANP) - Met op veel plaatsen neerslag en lokaal ook een stevige wind, begint de aankomende week onstuimig. In de dagen na maandag vindt er een kleine omslag in het weerbeeld plaats. Volgens Weeronline mag er, met flink minder kans op buien, voor de rest van de week rekening worden gehouden met rustig herfstweer.
Het regengebied dat in de nacht van zondag op maandag ons land bereikt kan tijdens de ochtendspits, en dan met name in gebieden aan de westkust voor flink wat regen zorgen. Ook waait het dan flink. Op sommige plaatsen is volgens het weerbureau tijdelijk windkracht 6 of 7 mogelijk. Gedurende de dag klaart het verder grotendeels op.
Voor dinsdag worden flink minder buien verwacht en komt er ook meer ruimte voor de zon. De verwachting voor neerslag op woensdag blijft volgens de weermodellen nog zeer onzeker, aldus Weeronline. Wat donderdag betreft, blijft het voor het overgrote deel van het land droog.
Gedurende de week zakt de temperatuur ook geleidelijk. Waar er voor maandag nog een gemiddelde van 13 graden verwacht wordt, levert de maximumtemperatuur op donderdag in en wordt het tussen de 7 en 11 graden. In het weekend wordt het niet kouder dan 10 graden, al neemt de kans op neerslag vanaf dan wel weer toe.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
31 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
1 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
1 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
3 uur geleden