Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe week begint onstuimig, later rustig herfstweer

Nieuwe week begint onstuimig, later rustig herfstweer

HOUTEN (ANP) - Met op veel plaatsen neerslag en lokaal ook een stevige wind, begint de aankomende week onstuimig. In de dagen na maandag vindt er een kleine omslag in het weerbeeld plaats. Volgens Weeronline mag er, met flink minder kans op buien, voor de rest van de week rekening worden gehouden met rustig herfstweer.

Het regengebied dat in de nacht van zondag op maandag ons land bereikt kan tijdens de ochtendspits, en dan met name in gebieden aan de westkust voor flink wat regen zorgen. Ook waait het dan flink. Op sommige plaatsen is volgens het weerbureau tijdelijk windkracht 6 of 7 mogelijk. Gedurende de dag klaart het verder grotendeels op.

Voor dinsdag worden flink minder buien verwacht en komt er ook meer ruimte voor de zon. De verwachting voor neerslag op woensdag blijft volgens de weermodellen nog zeer onzeker, aldus Weeronline. Wat donderdag betreft, blijft het voor het overgrote deel van het land droog.

Gedurende de week zakt de temperatuur ook geleidelijk. Waar er voor maandag nog een gemiddelde van 13 graden verwacht wordt, levert de maximumtemperatuur op donderdag in en wordt het tussen de 7 en 11 graden. In het weekend wordt het niet kouder dan 10 graden, al neemt de kans op neerslag vanaf dan wel weer toe.

Meer uit Binnenland

Dode en zwaargewonde bij schietincident in Rotterdam-Oost

ROTTERDAM (ANP) - In een auto in een woonwijk in het oosten van Rotterdam heeft een schietincident plaatsgevonden. De politie meldt dat daarbij een man is overleden en een andere man zwaargewond is geraakt. Het overleden slachtoffer was de bestuurder van de auto. De andere drie inzittenden, onder wie de zwaargewonde man, zijn aangehouden.

1 uur geleden
Arnhem: handhaving openbare orde is geen taak van supporters

ARNHEM (ANP) - Voetbalsupporters die zaterdag in verschillende steden als een soort burgerwacht de straat opgingen, moeten het optreden tegen mogelijke relschoppers overlaten aan de politie. Dat zegt burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch. Eigenrichting past volgens hem niet in een rechtsstaat.

4 uur geleden
Verdachte van ombrengen Hajar blijft vastzitten

AMSTERDAM (ANP) - De man die ervan wordt verdacht dat hij de 29-jarige Hajar uit Amsterdam om het leven heeft gebracht, zit ook de komende maanden vast. De raadkamer van de rechtbank heeft besloten om zijn hechtenis met negentig dagen te verlengen.

7 uur geleden
Drie aanhoudingen na gestaakt duel Cambuur - Go Ahead Eagles

LEEUWARDEN (ANP) - Na afloop van de gestaakte wedstrijd SC Cambuur tegen Go Ahead Eagles, zaterdagavond in de Eredivisie, zijn drie aanhoudingen verricht. Een persoon werd gearresteerd voor de mishandeling van een politieagent in Leeuwarden. Het gaat om een 23-jarige man uit Raalte.

7 uur geleden
Aantal gemeenten onder toezicht om asielopvang stijgt naar 74

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gemeenten dat onder toezicht staat omdat ze te weinig asielzoekers opvangen, is opgelopen naar 74. Asielminister Bart van den Brink heeft maandag elf gemeenten toegevoegd aan de lijst. Daarop stonden al 63 andere gemeenten.

8 uur geleden
Deel Friese politiek pleit voor financiële steun zeehondenopvang

LEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland zou voor iedere inwoner 1 euro moeten doneren voor het behoud van de zeehondenopvang langs de Waddenzee, wat neerkomt op zo'n 665.000 euro. Daarvoor pleit een deel van de Friese politiek, omdat een faillissement dreigt voor zeehondencentrum WEC in Lauwersoog. Onder meer D66, PvdA, GroenLinks en SP overwegen volgende week bij de behandeling van de begroting met een concreet voorstel te komen.

11 uur geleden
Aanpassingen box 3 zijn niet verantwoord, oordeelt Raad van State

DEN HAAG (ANP) - De aanpassingen die het kabinet wil doorvoeren aan een wetsvoorstel voor de vermogensbelasting in box 3, zijn volgens de Raad van State niet verantwoord. De hoge wetgevingsadviseur verwijst in een advies naar de Belastingdienst, die de aanpassingen in elk geval voor 2028 onuitvoerbaar vindt. De discussie over het vinden van geld voor de aanpassingen leidt tot "onduidelijkheid en onrust".

12 uur geleden