Nieuwe voorman voor FVD in Eerste Kamer
DEN HAAG (ANP) - De senatoren van Forum voor Democratie krijgen een nieuwe leider. Fractievoorzitter Paul Cliteur maakt plaats voor fractiegenoot en voormalig partijvoorzitter Paul Frentrop. De hoogleraar (64) wil zich de laatste anderhalf jaar voor hij met emeritaat gaat kunnen wijden aan zijn werk op de Leidse rechtenfaculteit, laat FVD weten.
Cliteur, die geldt als mentor van FVD-leider Thierry Baudet en een lichting jonge geestverwanten, zag voor zichzelf nooit een rol in de schijnwerpers. Maar toen de beoogde fractieleider Henk Otten vlak voor de Eerste Kamerverkiezingen ruzie kreeg met Baudet en uit de partij werd gezet, nam hij toch diens plaats in.
De 66-jarige Frentrop is van meet af aan bij FVD betrokken en maakt deel uit van de harde kern van de partij. De oud-journalist en bedrijfskundige was onder meer al eens partijvoorzitter en directeur van het wetenschappelijk instituut.
Met een verkiezingsjaar op komst wil Cliteur een stap terug doen, al blijft hij wel senator. "Ik zal al mijn aandacht nodig hebben om mijn promovendi naar de promotie te begeleiden en voor het opzetten van nieuw digitaal onderwijs", zegt hij in opinieblad Elsevier.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt geen kinderen uit Gaza voor medische behandeling in Nederland. "Er is sprake van een beleidswijziging" in vergelijking met het vorige kabinet, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) donderdag in de Kamer.
12 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het onmiddellijk stopzetten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone is volgens justitieminister David van Weel geen te grof middel om de regering van het Afrikaanse land te bewegen de veroordeelde drugscrimineel Jos Leijdekkers ('Bolle Jos') aan Nederland uit te leveren. "Sierra Leone kan dit binnen 24 uur oplossen door deze man op te pakken en uit te leveren aan ons", zei Van Weel, voor de vergadering met de EU-ministers van Justitie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) staat open voor een andere ondergrens voor de vermogensbelasting in box 3 om de kleine spaarder te ontzien. Dat zei de VVD-bewindsman op de tweede dag van de algemene financiële beschouwingen. "Ik had de inschatting gemaakt dat met de huidige grens de kleine spaarder wordt ontzien, maar de Kamer ziet dat anders."
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (VVD) van Financiën verwacht dat werkgevers en werknemers tot een sociaal akkoord komen dat een grotere besparing oplevert dan het kabinet geraamd had. Volgens hem hebben de sociale partners aangegeven die belofte waar te kunnen maken. Dat zei de bewindsman tijdens de algemene financiële beschouwingen.
14 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Minister David van Weel (Justitie) is tevreden met het besluit van de EU om dit jaar geen begrotingssteun meer aan Sierra Leone te geven, meldt hij op X. Nederland wil dat Sierra Leone de veroordeelde drugscrimineel Jos Leijdekkers (Bolle Jos) aan Nederland uitlevert, maar pogingen daartoe zijn tot nu toe op niets uitgelopen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het belastingplan moet nog worden aangepast aan de hand van wensen vanuit de Kamer, zei financiënminister Eelco Heinen (VVD) aan het begin van de tweede dag van de algemene financiële beschouwingen. "Dat is helder." Hij snapt "heel goed" dat partijen nog veranderingen willen. De bewindsman kondigde aan later in het debat te schetsen waar hij denkt dat mogelijke oplossingen liggen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Senator Martin van Rooijen is weer de lijsttrekker voor 50PLUS voor de Eerste Kamer. De partij heeft nu een zetel in de Senaat, maar verwacht door goede peilingen voor de Tweede Kamer een flinke winst te behalen.
16 uur geleden