Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe voorman voor FVD in Eerste Kamer

Nieuwe voorman voor FVD in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - De senatoren van Forum voor Democratie krijgen een nieuwe leider. Fractievoorzitter Paul Cliteur maakt plaats voor fractiegenoot en voormalig partijvoorzitter Paul Frentrop. De hoogleraar (64) wil zich de laatste anderhalf jaar voor hij met emeritaat gaat kunnen wijden aan zijn werk op de Leidse rechtenfaculteit, laat FVD weten.

Cliteur, die geldt als mentor van FVD-leider Thierry Baudet en een lichting jonge geestverwanten, zag voor zichzelf nooit een rol in de schijnwerpers. Maar toen de beoogde fractieleider Henk Otten vlak voor de Eerste Kamerverkiezingen ruzie kreeg met Baudet en uit de partij werd gezet, nam hij toch diens plaats in.

De 66-jarige Frentrop is van meet af aan bij FVD betrokken en maakt deel uit van de harde kern van de partij. De oud-journalist en bedrijfskundige was onder meer al eens partijvoorzitter en directeur van het wetenschappelijk instituut.

Met een verkiezingsjaar op komst wil Cliteur een stap terug doen, al blijft hij wel senator. "Ik zal al mijn aandacht nodig hebben om mijn promovendi naar de promotie te begeleiden en voor het opzetten van nieuw digitaal onderwijs", zegt hij in opinieblad Elsevier.

Meer uit Politiek

Nieuwe minister Volkshuisvesting: nieuwe steden bouwen zal moeten

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe steden bouwen "zal moeten" om de woningnood op te lossen, vindt aankomend minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66). "We moeten dat niet uitsluiten. We moeten iedereen een thuis geven. Dat is echt heel erg belangrijk", zei ze na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten.

13 minuten geleden
Letschert wil zich als minister eerst richten op cultuur en media

DEN HAAG (ANP) - Rianne Letschert wil zich in het begin van haar ministerschap vooral richten op de cultuursector en op media, om die onderwerpen snel in de vingers te krijgen. De voormalige informateur wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66. "Op beleidsterreinen zit ik er helemaal middenin", zei de voormalige bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht over het hoger onderwijs en onderzoek.

1 uur geleden
Bertram noemt bereikbare woningen, ov en milieu als prioriteiten

DEN HAAG (ANP) - Bereikbaarheid van nieuwe woningen, goed openbaar vervoer en milieubeleid zijn de drie prioriteiten voor Annet Bertram wanneer ze in het nieuwe kabinet aan de slag gaat als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat. Dat zei de kersverse CDA'er na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten. Ze somde daarmee min of meer haar hele aankomende takenpakket op.

3 uur geleden
Van Veldhoven: terugkijkend is overstap lobby niet goed gegaan

DEN HAAG (ANP) - Terugkijkend vindt D66'er Stientje van Veldhoven dat haar eerdere overstap van bewindspersoon naar lobbyist niet goed is gegaan. Dat zei ze woensdag na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. "Omdat het toch allerlei vragen opleverde, dat is niet goed voor de politiek," vindt de aankomend minister van Klimaat en Groene Groei.

4 uur geleden
Herbert was verbaasd dat ze is gevraagd voor een ministerspost

DEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert was verbaasd dat ze is gevraagd om minister van Economische Zaken te worden, zei ze na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. De CDA'er zei dat het "een vraag is waar je onmogelijk ja op kunt zeggen, maar ook onmogelijk nee op kunt zeggen", waarmee ze voormalig onderwijsminister Robbert Dijkgraaf aanhaalde.

5 uur geleden
StemWijzer voor kiezers in 258 gemeenten bij raadsverkiezingen

DEN HAAG (ANP) - In 258 gemeenten is de StemWijzer online gegaan in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart. De stemhulp is afgestemd op de lokale partijen en onderwerpen die in een gemeente spelen.

9 uur geleden
Burgemeesters bezorgd over verruwing in samenleving en wereld

DEN HAAG (ANP) - Burgemeesters maken zich grote zorgen over verharding en verruwing. Die zien ze in de politiek, in de samenleving en in de wereld. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen, over precies een maand, waarschuwen ze daarvoor in hun toespraken.

10 uur geleden