Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe voorman voor FVD in Eerste Kamer

Nieuwe voorman voor FVD in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - De senatoren van Forum voor Democratie krijgen een nieuwe leider. Fractievoorzitter Paul Cliteur maakt plaats voor fractiegenoot en voormalig partijvoorzitter Paul Frentrop. De hoogleraar (64) wil zich de laatste anderhalf jaar voor hij met emeritaat gaat kunnen wijden aan zijn werk op de Leidse rechtenfaculteit, laat FVD weten.

Cliteur, die geldt als mentor van FVD-leider Thierry Baudet en een lichting jonge geestverwanten, zag voor zichzelf nooit een rol in de schijnwerpers. Maar toen de beoogde fractieleider Henk Otten vlak voor de Eerste Kamerverkiezingen ruzie kreeg met Baudet en uit de partij werd gezet, nam hij toch diens plaats in.

De 66-jarige Frentrop is van meet af aan bij FVD betrokken en maakt deel uit van de harde kern van de partij. De oud-journalist en bedrijfskundige was onder meer al eens partijvoorzitter en directeur van het wetenschappelijk instituut.

Met een verkiezingsjaar op komst wil Cliteur een stap terug doen, al blijft hij wel senator. "Ik zal al mijn aandacht nodig hebben om mijn promovendi naar de promotie te begeleiden en voor het opzetten van nieuw digitaal onderwijs", zegt hij in opinieblad Elsevier.

Meer uit Politiek

Ministerie onderzoekt systeem rond volmachtstemmen na Gorinchem

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken laat onderzoek doen naar het systeem van stemmen per volmacht. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de CDA-minister dat internationale waarnemers kritisch waren op de volmachten en dat nader onderzoek daarom nodig is.

5 uur geleden
Kabinet besluit tot invoering kleiner stembiljet vanaf 2029

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet voert vanaf de Europese parlementsverkiezingen van 2029 een kleiner stembiljet in, meldt minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) donderdag aan de Tweede Kamer. Bij de laatste drie verkiezingen zijn er al proeven geweest met zo'n kleiner stembiljet en die zijn overwegend positief verlopen.

7 uur geleden
Van Essen: landbouw moet mogelijk blijven rond natuurgebieden

DEN HAAG (ANP) - Landbouw moet mogelijk blijven in de zones rond natuurgebieden waar de stikstofuitstoot harder omlaag moet dan elders. Dat zei minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) in het debat over zijn stikstofmaatregelen. "We vragen in de zones het maximale wat wij verantwoord vinden om landbouwkundig gebruik mogelijk te houden."

17 uur geleden
Stikstofminister hoopt na verhit debat nog steeds op brede steun

DEN HAAG (ANP) - Stikstofminister Jaimi van Essen (D66) hoopt nog steeds op steun van ongeveer 100 van de 150 zetels in de Tweede Kamer voor zijn stikstofplannen. Eerder sprak premier Rob Jetten ook al die hoop uit. Toch bleken de verschillende opvattingen in de Kamer groot en lijkt brede steun nu nog ver weg.

17 uur geleden
JA21 'steekt hand uit' op stikstof maar wil ook aanpassingen

DEN HAAG (ANP) - JA21 zegt ervoor open te staan de stikstofplannen van het kabinet te steunen. "Wij steken onze hand uit", zei Kamerlid Maarten Goudzwaard in het debat over de maatregelen. "Niet uit enthousiasme voor dit pakket, maar omdat stilstand schadelijker is. Ik vraag het kabinet dan ook die hand aan te pakken en te laten zien dat het echt bereid is zijn plannen aan te passen."

18 uur geleden
VVD: boeren geraakt, maar ook geholpen door stikstofplannen

DEN HAAG (ANP) - De stikstofplannen van het kabinet gaan boeren raken, zei VVD-Kamerlid Renate den Hollander in het debat over die plannen. Tegelijkertijd bestreed ze verwachtingen die partijen op de rechterflank lieten klinken over de gevolgen voor boeren. "Ik ga niet meedoen in het beeld dat er helemaal geen toekomst is. Dat is gewoon een onwaar beeld."

19 uur geleden
Het stikstofpakket is als een Jengatoren, zegt D66

DEN HAAG (ANP) - De stikstofmaatregelen van het kabinet zijn als een Jengatoren, zei D66-Kamerlid Anne-Marijke Podt in het debat over die plannen. "Als je daar random blokjes uit gaat trekken, wordt hij wel heel wankel, en dat wil ik voorkomen."

21 uur geleden