Nieuwe voorman voor FVD in Eerste Kamer
DEN HAAG (ANP) - De senatoren van Forum voor Democratie krijgen een nieuwe leider. Fractievoorzitter Paul Cliteur maakt plaats voor fractiegenoot en voormalig partijvoorzitter Paul Frentrop. De hoogleraar (64) wil zich de laatste anderhalf jaar voor hij met emeritaat gaat kunnen wijden aan zijn werk op de Leidse rechtenfaculteit, laat FVD weten.
Cliteur, die geldt als mentor van FVD-leider Thierry Baudet en een lichting jonge geestverwanten, zag voor zichzelf nooit een rol in de schijnwerpers. Maar toen de beoogde fractieleider Henk Otten vlak voor de Eerste Kamerverkiezingen ruzie kreeg met Baudet en uit de partij werd gezet, nam hij toch diens plaats in.
De 66-jarige Frentrop is van meet af aan bij FVD betrokken en maakt deel uit van de harde kern van de partij. De oud-journalist en bedrijfskundige was onder meer al eens partijvoorzitter en directeur van het wetenschappelijk instituut.
Met een verkiezingsjaar op komst wil Cliteur een stap terug doen, al blijft hij wel senator. "Ik zal al mijn aandacht nodig hebben om mijn promovendi naar de promotie te begeleiden en voor het opzetten van nieuw digitaal onderwijs", zegt hij in opinieblad Elsevier.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Jaimi van Essen stelt zijn plan dat ervoor moet zorgen dat grond- en oppervlaktewater minder worden vervuild door mest met een halfjaar uit. De D66-bewindsman verschuift de deadline van 1 januari naar 1 juli 2027. Dat doet hij omdat hij de mestregels wil laten aansluiten op beleidsvoorstellen op het gebied van stikstof die hij over een paar weken bekend zal maken.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met de maatregel die de handel in goederen uit illegale Israëlische nederzettingen in de bezette Palestijnse gebieden en de Syrische Golanhoogte moet verbieden. Verder onderzoekt het kabinet nog of ook een verbod op diensten en investeringen mogelijk is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) zegt "heel blij" te zijn met de "inhoudelijke bijdrage" die werkgeversvoorman Coen van Oostrom heeft geleverd aan de discussie rond de AOW en de sociale zekerheid. Maar hij wil nog niet zeggen wat hij vindt van diens pleidooi om de voorgenomen bezuinigingen te heroverwegen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz van Defensie vindt dat uitgaven zonder aanbestedingsprocedure wel goed genoeg zijn onderbouwd. De Algemene Rekenkamer zei woensdag dat dit niet het geval is. Het zou gaan om ongeveer 6 miljard euro die niet goed is onderbouwd volgens de Rekenkamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) verwacht niet met alle gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet te spreken. Dat zei hij vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. Nieuwsuur meldde donderdag dat de bewindsman gemeenten die niet genoeg asielzoekers opvangen vanaf volgende week op de vingers gaat tikken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat het goedkopere abonnement om in de zomer in daluren onbeperkt te kunnen reizen op 21 juni ingaat. Dat abonnement moet tot 1 september geldig blijven. Dat is de uitwerking van het voorstel van GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voor een ticket van 49 euro per maand.
4 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - Europa moet kalm blijven en zich niet laten leiden door president Donald Trumps uitlatingen over bijvoorbeeld de terugtrekking van Amerikaanse troepen, vindt buitenlandminister Tom Berendsen. De VS zijn onvoorspelbaarder geworden, erkent hij. Extra reden om "ons eigen huiswerk te doen" en Europa's verdediging te versterken, zei Berendsen voor een vergadering met NAVO-collega's.
4 uur geleden