Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe vermogenstaks in 2026 'wordt krap', erkent Van Rij

Nieuwe vermogenstaks in 2026 'wordt krap', erkent Van Rij

DEN HAAG (ANP) - De invoering van een nieuw stelsel om het rendement op vermogen te belasten, loopt mogelijk weer vertraging op. Staatssecretaris Marnix van Rij erkent dat het "krap" wordt om de beoogde invoeringsdatum van 1 januari 2026 te halen. Hij moest in de Tweede Kamer opheldering geven over uitspraken van diezelfde strekking in een interview met NRC.

Het kabinet werkt al een paar jaar aan een nieuwe belasting op het rendement op spaargeld en beleggingen, ook wel box 3 genoemd. Tot dusver wordt belasting geheven over een zogenoemd forfaitair rendement, gebaseerd op aannames van de Belastingdienst. Na een vernietigende uitspraak van de Hoge Raad in december 2021 zijn daar wel "verfijningen" in aangebracht, maar die zijn bedoeld ter overbrugging totdat er een heel nieuw stelsel ligt waarbij naar het werkelijke rendement wordt gekeken.

De coalitiepartijen hadden in het regeerakkoord afgesproken dat die heffing op het daadwerkelijke rendement in 2025 zou ingaan. Maar dat bleek ingewikkelder dan gedacht, waardoor die deadline eerder al een jaar werd opgeschoven. In NRC leek Van Rij een voorschot te nemen op verder uitstel naar begin 2027. De vaste Kamercommissie voor Financiën vroeg hem daar opheldering over te geven voor aanvang van een commissiedebat over de Belastingdienst.

Van Rij merkt op dat hij in eerdere Kamerbrieven al de kanttekening plaatste dat de planning "ambitieus" was. Alleen al voor het wetgevingstraject zegt hij anderhalf jaar nodig te hebben. Betrokken partijen moeten ook nog op het voorstel kunnen reageren. Voor de uitvoering is nog eens anderhalf jaar nodig. Dat maakt dat 1 januari 2026 "een uitdaging" wordt, aldus de staatssecretaris. Hij belooft daar nader op in te gaan als de Kamer zich op 9 mei buigt over de nieuwe box 3-heffing.

Meer uit Politiek

Wiersma verwacht 'positieve grondhouding' Brussel over mest

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma verwacht een "positieve grondhouding" van de Europese Commissie als het gaat om een nieuwe uitzondering die Nederlandse boeren ruimte geeft meer mest uit te rijden. Dat zei de demissionaire BBB-minister vrijdag voor het begin van de ministerraad. Ze legt een verband tussen de mestregels en een internationaal handelsverdrag.

2 dagen geleden
Minister: hoge verkeersboetes nodig voor politie en brandweer

DEN HAAG (ANP) - Hoge verkeersboetes blijven nodig om "de politie, de brandweer en andere veiligheidsvraagstukken" te betalen. Dat zei demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. "Het zijn hoge boetes, dat erken ik. Dat heeft enerzijds te maken met het naleven van de verkeersregels, en anderzijds met een financieringsvraagstuk dat we hieruit betalen."

2 dagen geleden
Jetten vindt gesprekken met CDA tot nu toe 'hoopgevend'

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten vindt de gesprekken die hij de afgelopen week voerde met zijn CDA-collega Henri Bontenbal "hoopgevend". Dat heeft hij gezegd voor aanvang van een nieuwe ronde gesprekken onder begeleiding van informateur Sybrand Buma. De twee partijen proberen samen overeenstemming te vinden over een aantal belangrijke onderwerpen.

2 dagen geleden
Karremans gaat in december naar China voor overleg over Nexperia

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans gaat in december naar China om de ontwikkelingen rond chipfabrikant Nexperia te bespreken. Dat heeft hij gezegd in Goedemorgen Nederland. Dat een team van ambtenaren eerst is gegaan, noemde hij "heel gebruikelijk".

2 dagen geleden
Kabinet wil NPO meer reclame laten uitzenden om bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wil de NPO toestaan 10 procent van de zendtijd aan reclame te besteden, bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Dat is nu nog 8 procent. De publieke omroep zou daar volgens de minister 10 miljoen euro meer mee verdienen. Op die manier moet een deel van in totaal 150 miljoen euro aan bezuinigingen worden terugverdiend.

2 dagen geleden
D66 en CDA spreken vrijdag over economie en klimaat

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA spreken vrijdag onder begeleiding van informateur Sybrand Buma over economie en klimaat. Net als op andere onderhandelingsdagen schuiven ook experts aan. Partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) gaan onder andere in gesprek met voormalig ASML-topman Peter Wennink, die werkt aan een advies aan het kabinet over het investeringsklimaat.

2 dagen geleden
VVD wil meerouderschap met maximaal vier ouders in de wet

DEN HAAG (ANP) - De VVD heeft een initiatiefwetsvoorstel ingediend dat het mogelijk moet maken dat een kind maximaal vier ouders krijgt, verdeeld over maximaal twee huishoudens. Het meerouderschap moet wel voor de zwangerschap door een rechter worden toegekend.

2 dagen geleden