Nieuwe verkiezingen Bolivia op 3 mei
LA PAZ (ANP) - De inwoners van Bolivia kiezen op 3 mei een nieuwe president. Het Boliviaanse verkiezingstribunaal heeft dat vrijdagavond bekendgemaakt. Na de vorige verkiezingen op 20 oktober, die zouden zijn gewonnen door zittend president Evo Morales, brak er grote onrust uit in het land. Dat leidde tot het aftreden en de vlucht van Morales.
De eerste inheemse president van het Zuid-Amerikaanse land nam in november ontslag onder druk van het leger nadat hij door de oppositie en internationale verkiezingswaarnemers bij de presidentsverkiezingen van 20 oktober was beschuldigd van fraude. Hij ging eerst in ballingschap in Mexico, vloog daarna naar Cuba voor een gezondheidscontrole en vestigde zich uiteindelijk in Argentinië.
Interim-president Jeanine Áñez heeft sindsdien de touwtjes in handen.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - De afsluitende zitting van de VN-klimaattop gaat zaterdagmiddag weer verder. De voorzitter had de vergadering stilgelegd na meerdere klachten, maar de slotverklaring had hij al afgehamerd.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in Libanon. Volgens Libanese media zijn er twee doden gevallen. Israël heeft onder meer een dorp op bijna twee kilometer van de grens met een drone bestookt. Elders in de grensstreek werd een auto gebombardeerd en is de inzittende gedood. Bij luchtaanvallen in de streek van Jezzine, ruim 30 kilometer ten zuidoosten van Beiroet, zijn meerdere slachtoffers gevallen volgens lokale media die spreken van vijftien aanvallen met raketten of drones in een half uur tijd.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag zeker 21 doden gevallen en tientallen mensen gewond geraakt, meldt de Burgerbescherming. Er zouden vijf aanvallen hebben plaatsgevonden in het gebied, waaronder op een auto in Gaza-Stad waarbij vijf mensen zouden zijn omgekomen.
5 uur geledenBELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém heeft na moeizame onderhandelingen toch een akkoord opgeleverd. Alle aanwezige landen accepteerden zaterdag de slotverklaring die gastland Brazilië had opgesteld. Hoewel het op de COP30 veel ging over afbouw van fossiele brandstoffen, is daarover niets concreets afgesproken. De EU is daar erg ontevreden over, maar stemde toch in, omdat er niet meer inzat.
5 uur geledenBELÉM (ANP) - De Europese Unie ziet in de afspraken die landen op de klimaattop in Belém hebben gemaakt "een stap in de juiste richting", zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). "We gaan niet verbergen dat we graag meer ambitie hadden gezien, want dat is mogelijk en noodzakelijk", verzuchtte hij nadat de Europese delegatie schoorvoetend akkoord was gegaan met de voorstellen van de Braziliaanse voorzitter.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Vertegenwoordigers van Frankrijk, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Italië en de EU zijn ook aanwezig bij overleg tussen Oekraïne en de VS zondag in Genève om een einde te maken aan de oorlog met Rusland, melden functionarissen. Ze gaan het 28-puntenplan van de VS bespreken.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op een auto in Gaza-Stad zijn minstens vijf mensen omgekomen, melden lokale gezondheidsautoriteiten in de Gazastrook. Meerdere anderen raakten gewond. In totaal zouden bij Israëlische aanvallen in het gebied zeker negen doden zijn gevallen.
8 uur geleden