Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe verkenners gaan werken aan vertrouwen

Nieuwe verkenners gaan werken aan vertrouwen

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe verkenners Tamara van Ark (VVD) en Wouter Koolmees (D66) gaan vrijdag aan de slag. Ze moeten het vertrouwen weer zien te winnen van de lijsttrekkers.

Dat vertrouwen liep donderdag een deuk op toen een notitie van de vorige verkenners per ongeluk openbaar werd. Het waren aandachtspunten bedoeld voor een gesprek met leiders van de VVD en D66.

De aantekeningen leidden tot boze reacties van de lijsttrekkers. De Partij voor de Dieren, SP, PvdA en PVV willen een debat over de kwestie. CDA-leider Wopke Hoekstra zei dat het vertrouwen "heel erg" is geschaad.

In de aantekeningen stonden onder meer opmerkingen over het CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt en de onderhandelingsstijl van Hoekstra. Na het echec stapten Kajsa Ollongren en Annemarie Jorritsma op als verkenner.

Om de lucht te klaren gaan Van Ark en Koolmees opnieuw met alle zeventien lijsttrekkers praten. Maar dat is lastig omdat een deel van hen in quarantaine zit. Dat is nodig omdat Ollongren besmet is met het coronavirus.

De verkenning moest eigenlijk dinsdag klaar zijn zodat de nieuwe Kamer er woensdag over zou kunnen debatteren. Maar die planning wordt niet gehaald. Koolmees en Van Ark laten dinsdag weten hoe de nieuwe planning eruit gaat zien.

Meer uit Binnenland

Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

1 uur geleden
Weeronline: koningsnacht droog, Koningsdag begint zonnig en fris

HOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.

2 uur geleden
OM verhoogt beloning voor 25 jaar oude moord op vrouw Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.

3 uur geleden
Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

17 uur geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

18 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

18 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

19 uur geleden