Nieuwe verdachten opgepakt voor inbraak in Louvre
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben nog eens vijf mensen opgepakt voor de inbraak in het Louvre. Dat bevestigde aanklager Laure Beccuau bij RTL France. Eerder op donderdag berichtte nieuwszender BFMTV al over een nieuwe aanhouding.
De autoriteiten hebben nu zeven aanhoudingen bevestigd na de geruchtmakende inbraak. De politie arresteerde eerder al twee verdachten en maakte bekend dat die een gedeeltelijke bekentenis hadden afgelegd.
Een van de opgepakte vijf personen geldt als een hoofdverdachte in de zaak. Die persoon wordt door DNA-bewijs gelinkt aan de zaak en behoorde mogelijk tot de groep die de roof uitvoerde.
Mobiele huislift
"Wat betreft de andere personen die in hechtenis zijn, dat zijn mensen die ons mogelijk informatie kunnen geven over het verloop van de gebeurtenissen", zei de aanklager. Die noemde het nog te vroeg om meer details over de verdachten te verstrekken.
De inbraak in het Louvre vond plaats in de ochtend van 19 oktober. Inbrekers drongen met een mobiele verhuislift het museum binnen en stalen voor tientallen miljoenen euro's aan juwelen. De politie heeft de buit nog niet teruggevonden, erkende Beccuau.
Verdachten opgepakt
De inbraak in het wereldberoemde museum bracht de autoriteiten ernstig in verlegenheid. Een groot aantal rechercheurs is ingezet om de daders te achterhalen. De jongste vijf aanhoudingen vonden woensdag plaats in en rond Parijs.
De verdachten die afgelopen weekend waren opgepakt, zijn mannen van 34 en 39, maakten de autoriteiten eerder bekend. De 34-jarige Algerijn kon worden gearresteerd toen hij op een vliegtuig naar Algerije wilde stappen.
De twee speelden mogelijk een hoofdrol bij de inbraak. Ze worden ervan verdacht via een raam het museum te zijn binnengegaan. Twee van hun handlangers zouden buiten hebben gewacht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan de Braziliaanse senator en presidentszoon Flávio Bolsonaro en zijn familie een visum te verlenen. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat niet wilde bevestigen of de Bolsonaro's inderdaad onderweg zijn naar de VS, zoals Braziliaanse media dinsdag eerder schreven.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot noemt de voorlopige exitpolls van de parlementsverkiezingen een bewijs van 's lands wantrouwen in premier Benjamin Netanyahu. Rond 21.00 uur Nederlandse tijd wezen de eerste exitpolls erop dat Netanyahu's Likoed-partij de grootste lijkt te worden, maar dat het oppositieblok desondanks nipt aan kop gaat.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot lijkt op meer zetels te kunnen rekenen dan Netanyahu's coalitie, volgens de exitpolls. Netanyahu's partij zou wel de grootste worden. Een duidelijke verkiezingswinnaar is er nog niet volgens de eerste exitpolls.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).
5 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.
6 uur geleden