Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe verdachten opgepakt voor inbraak in Louvre

Nieuwe verdachten opgepakt voor inbraak in Louvre

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben nog eens vijf mensen opgepakt voor de inbraak in het Louvre. Dat bevestigde aanklager Laure Beccuau bij RTL France. Eerder op donderdag berichtte nieuwszender BFMTV al over een nieuwe aanhouding.

De autoriteiten hebben nu zeven aanhoudingen bevestigd na de geruchtmakende inbraak. De politie arresteerde eerder al twee verdachten en maakte bekend dat die een gedeeltelijke bekentenis hadden afgelegd.

Een van de opgepakte vijf personen geldt als een hoofdverdachte in de zaak. Die persoon wordt door DNA-bewijs gelinkt aan de zaak en behoorde mogelijk tot de groep die de roof uitvoerde.

Mobiele huislift

"Wat betreft de andere personen die in hechtenis zijn, dat zijn mensen die ons mogelijk informatie kunnen geven over het verloop van de gebeurtenissen", zei de aanklager. Die noemde het nog te vroeg om meer details over de verdachten te verstrekken.

De inbraak in het Louvre vond plaats in de ochtend van 19 oktober. Inbrekers drongen met een mobiele verhuislift het museum binnen en stalen voor tientallen miljoenen euro's aan juwelen. De politie heeft de buit nog niet teruggevonden, erkende Beccuau.

Verdachten opgepakt

De inbraak in het wereldberoemde museum bracht de autoriteiten ernstig in verlegenheid. Een groot aantal rechercheurs is ingezet om de daders te achterhalen. De jongste vijf aanhoudingen vonden woensdag plaats in en rond Parijs.

De verdachten die afgelopen weekend waren opgepakt, zijn mannen van 34 en 39, maakten de autoriteiten eerder bekend. De 34-jarige Algerijn kon worden gearresteerd toen hij op een vliegtuig naar Algerije wilde stappen.

De twee speelden mogelijk een hoofdrol bij de inbraak. Ze worden ervan verdacht via een raam het museum te zijn binnengegaan. Twee van hun handlangers zouden buiten hebben gewacht.

Meer uit Buitenland

EU zet Iraanse viceminister Binnenlandse Zaken op sanctielijst

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben maandag nog eens zestien Iraniërs en drie Iraanse bedrijven op de EU-sanctielijst gezet. Zij speelden een sleutelrol in de onderdrukking van de straatprotesten in januari 2026, aldus de EU. Daarbij vielen duizenden burgerslachtoffers. Het gaat onder meer om de Iraanse viceminister van Binnenlandse Zaken.

1 uur geleden
Amnesty wil verantwoording VS over aanval op Iraanse school

MINAB (ANP) - Amnesty International wil dat degenen die verantwoordelijk zijn voor de luchtaanval op een school in Iran ter verantwoording worden geroepen. De mensenrechtenorganisatie zegt uitgebreid onderzoek te hebben gedaan en stelt dat het Amerikaanse leger waarschijnlijk niet genoeg voorzorgsmaatregelen heeft genomen om burgerslachtoffers te voorkomen. In de school werden zeker 168 mensen gedood, onder wie meer dan honderd kinderen.

2 uur geleden
Spanje doet niet mee aan wegruimen blokkade Straat van Hormuz

MADRID (ANP) - Spanje doet niet mee aan een militaire missie in de Straat van Hormuz, zegt defensieminister Margarita Robles. Spanje noemt de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran al langer illegaal. Het peinst er volgens haar niet over om mee te gaan in pogingen om die oorlog te ondersteunen.

2 uur geleden
Rusland zegt geen Kenianen meer te laten vechten in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft met Kenia afgesproken dat er geen Kenianen meer zullen worden ingezet in de oorlog met Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken Musalia Mudavadi zei die toezegging te hebben gekregen in een gesprek met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov in Moskou.

3 uur geleden
Brussel maakt ruim 450 miljoen euro vrij voor hulp Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt dit jaar 458 miljoen euro vrij van het humanitaire budget voor hulp in het Midden-Oosten. Het grootste deel van het budget gaat naar Syrië (210 miljoen) en naar de Palestijnen (124 miljoen). Ook gaat er geld voor humanitaire hulp naar Libanon (100 miljoen), Jordanië (15,5 miljoen) en Egypte (8 miljoen).

4 uur geleden
Wind en droogte leidden tot grote bosbranden in Nebraska

LINCOLN (ANP) - Meer dan 600.000 hectare van de Amerikaanse staat Nebraska ligt in de as door natuurbranden, schrijft persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om de grootste natuurbrand ooit in de staat en nog drie andere kleinere branden. Hoge windsnelheden, lage luchtvochtigheid en droge omstandigheden leidden tot de grote natuurbranden.

4 uur geleden
VK werkt met partners aan plan voor breken Iraanse blokkade

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk werkt met medestanders aan een gezamenlijk plan om een einde te maken aan de blokkade van de Straat van Hormuz voor onder meer olie- en gastankers, zegt premier Keir Starmer. Het wordt geen NAVO-missie, onderstreepte hij, na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat bondgenoten moeten helpen bij het heropenen van de zeestraat.

4 uur geleden