Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe vaccinatieronde op Ameland en Terschelling

Nieuwe vaccinatieronde op Ameland en Terschelling

LEEUWARDEN (ANP) - De Friese GGD gaat binnenkort weer naar de Waddeneilanden Ameland en Terschelling om de inwoners daar te vaccineren tegen het coronavirus. Wie nog niet is ingeënt, kan daar een eerste prik krijgen. Ook eilanders die in aanmerking komen voor een derde prik kunnen die dan krijgen. Op beide eilanden gaat het waarschijnlijk om enkele honderden mensen, verwacht de provinciale gezondheidsdienst.

De vaccineerders zijn op 8 en 29 november in het dorp Nes op Ameland. Op 9 november en 2 december is de zeevaartschool in het dorp West-Terschelling een tijdelijke vaccinatielocatie. De GGD praat nog met Vlieland over een eventuele terugkeer naar dat eiland. De GGD gaat niet naar Schiermonnikoog. Dat eiland heeft de hoogste vaccinatiegraad van het hele land, meer dan 95 procent van de volwassenen is al volledig ingeënt. "We verwachten niet dat het iets oplevert om daar weer een hele dag naartoe te gaan. De animo zal minimaal zijn", legt een woordvoerder uit. Mensen uit Schiermonnikoog die toch nog een prik willen, kunnen naar het vasteland gaan.

Meer uit Gezond

Eigen risico stijgt volgend jaar met inflatie naar 400 euro

DEN HAAG (ANP) - Het verplichte eigen risico in de zorg stijgt volgend jaar met de inflatie mee naar 400 euro, laat het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport in zijn begroting weten. De zorgpremie zal 12,50 euro stijgen, denkt VWS, en zal daarmee uitkomen op 169 euro per maand.

2 uur geleden
RIVM: negen nieuwe gevallen westnijlvirus, dodental naar drie

UTRECHT (ANP) - Sinds de vorige update van het RIVM op 3 september zijn er negen nieuwe patiënten gemeld die besmet zijn met het westnijlvirus. Het aantal meldingen van mensen die dat virus opliepen, staat hiermee op achttien. In totaal zijn er in 2026 drie patiënten overleden. Vorige week meldde het instituut één dode.

5 dagen geleden
In 2025 vier keer euthanasie met postcovid als hoofdreden

DEN HAAG (ANP) - In 2025 is bij vier personen euthanasie verleend waarbij het postcovidsyndroom de hoofdreden was voor levensbeëindiging. Dat meldt artsenvakblad Medisch Contact, dat de cijfers opvroeg bij de Regionale Toetsingscommissies Euthanasie (RTE). De RTE bevestigt de berichtgeving.

5 dagen geleden
Al meer dan 1000 besmettingen met westnijlvirus in Europa

SOLNA (ANP/DPA) - In Europa zijn dit seizoen meer dan 1000 besmettingen met het westnijlvirus vastgesteld. Het virus is inmiddels opgedoken in vijftien landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).

1 week geleden
RIVM meldt negen besmettingen met westnijlvirus in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Zeker negen mensen hebben dit jaar in Nederland het westnijlvirus opgelopen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Eerder werd al bekend dat één besmet persoon in de provincie Utrecht is overleden.

1 week geleden
Trimbos: verband zorgen maatschappij en psychische aandoeningen

UTRECHT (ANP) - Mensen die zich veel zorgen maken over maatschappelijke problemen, zoals internationale spanningen, woningnood of klimaat, hebben vaker een psychische aandoening dan mensen met minder zorgen. Dat blijkt uit het NEMESIS-onderzoek van het Trimbos-instituut onder 4688 mensen.

1 week geleden
Ambulance op zonne-energie werkt goed, meldt universiteit

EINDHOVEN (ANP) - Een ambulance op zonne-energie, die door studenten in Eindhoven is ontwikkeld, werkt volgens hun universiteit goed. De wagen, die vorige maand werd gepresenteerd, is onlangs getest in een afgelegen gebied in het westen van Kenia. De studenten werkten daarbij samen met hulporganisatie Amref.

2 weken geleden