Nieuwe vaccinatieregels voor honderdduizenden bedrijven in VS
WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse bedrijven met meer dan honderd medewerkers krijgen vanaf 4 januari te maken met nieuwe vaccinatieregels. Ze moeten zorgen dat het personeel dan is ingeënt tegen het coronavirus of wekelijks wordt getest, schrijft The Washington Post. Ondernemingen moeten medewerkers ook betaald verlof geven als ze zich willen laten vaccineren of moeten herstellen van eventuele bijverschijnselen.
De nieuwe landelijke regels worden vrijdag formeel gepubliceerd, schrijft de krant. Bedrijven die zich er niet aan houden riskeren flinke boetes. Die kunnen oplopen tot 13.000 dollar (ruim 11.000 euro) per overtreding of 136.000 dollar als de regels moedwillig worden genegeerd. Ondernemingen mogen medewerkers die weigeren zich te laten vaccineren wel vragen om zelf te betalen voor hun coronatesten.
De regering van president Joe Biden hoopt met dergelijke maatregelen de vaccinatiegraad omhoog te krijgen. Tot dusver hebben 222 miljoen Amerikanen zeker één dosis van een vaccin gehad, maar hoe hoog de vaccinatiegraad is kan per regio flink verschillen. Critici vinden dat de dergelijke verplichtingen voor bedrijven te ver gaan. De regels worden naar verwachting ook aangevochten voor de rechter.
Het nieuwe vaccinatiebeleid heeft gevolgen voor honderdduizenden bedrijven en tientallen miljoenen werknemers. Sommige Amerikanen hebben al te maken met vergelijkbare vaccinatieregels. Zo voerden sommige bedrijven en overheden zelf al een vaccinatieplicht in die verder gaat dan de nieuwe landelijke maatregel. Die wordt volgens de krant niet gezien als een volwaardige vaccinatieplicht omdat medewerkers zich als alternatief ook mogen laten testen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De drie VN-militairen die vorige maand omkwamen bij twee losse aanvallen in Libanon, zijn volgens VN-onderzoek gedood door Israël en Hezbollah. Een van de incidenten kwam door een explosief van Hezbollah, het andere door een Israëlische beschieting.
41 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat Ye nooit uitgenodigd had moeten worden om op te treden op het Wireless Festival in Londen. Dat schrijft Starmer op X, nadat bekend was geworden dat de omstreden rapper de toegang tot het Verenigd Koninkrijk is geweigerd.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Als de Amerikaanse president Donald Trump uitvoering geeft aan zijn dreigement om "een hele beschaving" te laten sterven, komt dat neer op "de ernstigste misdaden" onder het internationaal recht, zegt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Hij benadrukt dat het aanvallen van burgers een oorlogsmisdaad is.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden mensen, begeleid door blaasmuziek van de militaire kapel, bewezen dinsdag de laatste eer aan de ex-president van Suriname, Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart plotseling overleed op 67-jarige leeftijd. De uitvaartdienst met staatseer wordt gehouden in De Olifant, het partijcentrum van de Vooruitstrevende Hervormings Partij waarvan hij voorzitter was.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft dinsdag bruggen en spoorwegen aangevallen in Iran, meldt premier Benjamin Netanyahu. Die zouden worden gebruikt door het Iraanse regime om wapens te vervoeren.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - De pro-Iraanse militie Kataib Hezbollah zegt de ontvoerde Amerikaanse journalist Shelly Kittleson vrij te laten. Zij werd vorige week ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad. De militie eist daarbij dat de journalist Irak direct verlaat. Kittleson schrijft onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties is er niet in geslaagd om een resolutie aan te nemen over het heropenen van de Straat van Hormuz. China heeft zijn vetorecht gebruikt om de resolutie, die was ingediend door Bahrein, te blokkeren.
3 uur geleden