Nieuwe vaccinatieregels voor honderdduizenden bedrijven in VS
WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse bedrijven met meer dan honderd medewerkers krijgen vanaf 4 januari te maken met nieuwe vaccinatieregels. Ze moeten zorgen dat het personeel dan is ingeënt tegen het coronavirus of wekelijks wordt getest, schrijft The Washington Post. Ondernemingen moeten medewerkers ook betaald verlof geven als ze zich willen laten vaccineren of moeten herstellen van eventuele bijverschijnselen.
De nieuwe landelijke regels worden vrijdag formeel gepubliceerd, schrijft de krant. Bedrijven die zich er niet aan houden riskeren flinke boetes. Die kunnen oplopen tot 13.000 dollar (ruim 11.000 euro) per overtreding of 136.000 dollar als de regels moedwillig worden genegeerd. Ondernemingen mogen medewerkers die weigeren zich te laten vaccineren wel vragen om zelf te betalen voor hun coronatesten.
De regering van president Joe Biden hoopt met dergelijke maatregelen de vaccinatiegraad omhoog te krijgen. Tot dusver hebben 222 miljoen Amerikanen zeker één dosis van een vaccin gehad, maar hoe hoog de vaccinatiegraad is kan per regio flink verschillen. Critici vinden dat de dergelijke verplichtingen voor bedrijven te ver gaan. De regels worden naar verwachting ook aangevochten voor de rechter.
Het nieuwe vaccinatiebeleid heeft gevolgen voor honderdduizenden bedrijven en tientallen miljoenen werknemers. Sommige Amerikanen hebben al te maken met vergelijkbare vaccinatieregels. Zo voerden sommige bedrijven en overheden zelf al een vaccinatieplicht in die verder gaat dan de nieuwe landelijke maatregel. Die wordt volgens de krant niet gezien als een volwaardige vaccinatieplicht omdat medewerkers zich als alternatief ook mogen laten testen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
1 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".
3 uur geleden