Nieuwe vaccinatieregels voor honderdduizenden bedrijven in VS
WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse bedrijven met meer dan honderd medewerkers krijgen vanaf 4 januari te maken met nieuwe vaccinatieregels. Ze moeten zorgen dat het personeel dan is ingeënt tegen het coronavirus of wekelijks wordt getest, schrijft The Washington Post. Ondernemingen moeten medewerkers ook betaald verlof geven als ze zich willen laten vaccineren of moeten herstellen van eventuele bijverschijnselen.
De nieuwe landelijke regels worden vrijdag formeel gepubliceerd, schrijft de krant. Bedrijven die zich er niet aan houden riskeren flinke boetes. Die kunnen oplopen tot 13.000 dollar (ruim 11.000 euro) per overtreding of 136.000 dollar als de regels moedwillig worden genegeerd. Ondernemingen mogen medewerkers die weigeren zich te laten vaccineren wel vragen om zelf te betalen voor hun coronatesten.
De regering van president Joe Biden hoopt met dergelijke maatregelen de vaccinatiegraad omhoog te krijgen. Tot dusver hebben 222 miljoen Amerikanen zeker één dosis van een vaccin gehad, maar hoe hoog de vaccinatiegraad is kan per regio flink verschillen. Critici vinden dat de dergelijke verplichtingen voor bedrijven te ver gaan. De regels worden naar verwachting ook aangevochten voor de rechter.
Het nieuwe vaccinatiebeleid heeft gevolgen voor honderdduizenden bedrijven en tientallen miljoenen werknemers. Sommige Amerikanen hebben al te maken met vergelijkbare vaccinatieregels. Zo voerden sommige bedrijven en overheden zelf al een vaccinatieplicht in die verder gaat dan de nieuwe landelijke maatregel. Die wordt volgens de krant niet gezien als een volwaardige vaccinatieplicht omdat medewerkers zich als alternatief ook mogen laten testen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
13 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
14 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
14 uur geleden