Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe tussenstand Giro555 bedraagt 160,8 miljoen euro

Nieuwe tussenstand Giro555 bedraagt 160,8 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De landelijke inzamelingsactie voor Oekraïne heeft tot nu tot 160,8 miljoen euro opgeleverd. Dat is ruim 10 miljoen meer dan de vorige tussenstand op 18 maart. De teller van Giro555 staat zondag op 160.849.047 euro.

"We zijn ontzettend geraakt door de enorme geefbereidheid van Nederland. Ondanks dat de landelijke actiedag op radio en tv alweer een maand geleden is, komt er nog steeds heel veel geld binnen op de rekening van Giro555. Iedereen wil helpen, of het nou schoolklassen, multinationals of sportverenigingen zijn. Dat is heel bijzonder om te zien", zegt actievoorzitter Kees Zevenbergen van Giro555.

De landelijke actie voor Oekraïne is de op een na succesvolste Giro555-actie ooit. Alleen de inzameling voor de slachtoffers van de tsunami in Azië in 2004 leverde meer op (208,3 miljoen euro).

Ondersteuning

De hulpverlening in en rond Oekraïne is in volle gang. De donaties worden direct ingezet. De elf samenwerkende hulporganisaties zorgen ervoor dat mensen in Oekraïne en buurlanden eten, water, medicijnen en onderdak krijgen. Er is ondersteuning bij evacuaties en bij het verlenen van medische zorg. Ook wordt er psychosociale hulp geboden en worden plekken ingericht waar kinderen veilig zijn.

In Polen verstrekt CARE onder meer contant geld aan Oekraïense vluchtelingen, zodat zij zelf bijvoorbeeld medicijnen en eten kunnen aanschaffen. Cordaid transporteert vanuit Nederland generatoren die werken op zonne-energie, zodat Oekraïners weer gebruik kunnen maken van stroom. Kerk in Actie laat onder meer voedsel en medicijnen naar Oekraïne transporteren. Oxfam Novib ontfermt zich over vluchtelingen in de buurlanden van Oekraïne en zorgt voor voldoende schoon drinkwater en sanitaire voorzieningen.

Psychosociale hulp

Plan International biedt medische en psychosociale hulp aan meisjes, vrouwen en hun families. Het Rode Kruis ondersteunt ontheemden in de getroffen regio’s met noodopvang, gezondheidszorg en geld. Save the Children en World Vision hebben onder meer in Roemenië kindvriendelijke ruimtes ingericht waar kinderen kunnen spelen en ondersteuning krijgen bij het verwerken van hun trauma's. Stichting Vluchteling maakt onder andere medicijntransporten mogelijk naar zes ziekenhuizen in Oekraïne. Terre des Hommes ondersteunt met War Child lokale organisaties in Moldavië die moeders en hun kinderen bijstaan met psychosociale zorg.

UNICEF helpt kwetsbare gezinnen financieel. Deze week is de kinderrechtenorganisatie gestart met het overmaken van geld aan 50.000 gezinnen.

Meer uit Binnenland

Plasman denkt dat OM in beroep gaat in zaak-Marco Borsato

UTRECHT (ANP) - Peter Plasman, de advocaat van de vrouw die Marco Borsato beschuldigde van ontucht, is ervan overtuigd dat het proces rond de zanger nog niet klaar is. "Gezien de inzet en de belangen die aan de orde zijn, verwacht ik dat het Openbaar Ministerie in hoger beroep zal gaan", zei hij bij het verlaten van de rechtbank in Utrecht.

11 minuten geleden
Advocaten weten nog niet of Borsato smaadzaak doorzet

UTRECHT (ANP) - Advocaten Geert-Jan Knoops en Carry Knoops weten nog niet of Marco Borsato een zaak wil maken van de tegenaangifte die hij in 2021 deed tegen de vrouw die hem beschuldigde van ontucht. De zanger beschuldigde haar en haar moeder van het doen van een valse aangifte, smaad en laster.

12 minuten geleden
Borsato verlaat rechtbank: emotioneel en opgelucht

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft onder luid gejuich en gejoel van fans het gerechtsgebouw in Utrecht verlaten nadat de rechtbank hem had vrijgesproken van ontucht met een minderjarige. "Ik hoop nu door te kunnen gaan met mijn leven. Dat heeft zes jaar stilgestaan", zei hij opgelucht bij vertrek tegen de verzamelde pers. "Ik ga naar mijn gezin. Ik moet echt even bijkomen."

47 minuten geleden
OM gaat in hoger beroep tegen lagere straffen voor drugskoeriers

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie is het niet eens met de beslissing van de rechtbank in Haarlem om op Schiphol betrapte drugskoeriers voortaan lagere straffen te geven. Het OM wil dat het gerechtshof naar de nieuwe normen kijkt en gaat daarom in beroep, laat een woordvoerder weten.

59 minuten geleden
Drie doden bij ongeluk Den Haag na achtervolging politie

DEN HAAG (ANP) - Bij een auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn drie mensen om het leven gekomen, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Een persoon is gewond geraakt. Over de identiteit van de slachtoffers is niets bekendgemaakt.

1 uur geleden
Rechtbank spreekt Marco Borsato vrij van ontucht met minderjarige

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Marco Borsato (58) donderdag vrijgesproken in zijn zedenzaak. Volgens de rechters is er onvoldoende wettig en overtuigend bewijs voor de aanklacht dat de zanger van september 2014 tot en met januari 2015 ontucht heeft gepleegd met een 15-jarig meisje. Het Openbaar Ministerie had een celstraf van vijf maanden geëist.

1 uur geleden
Borsato: Ik hoop op vrijspraak en heb vertrouwen in de rechtbank

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato hoopt op vrijspraak en "heeft vertrouwen in de rechtbank." Dat zegt de zanger bij aankomst bij de rechtbank in Utrecht. Hij krijgt daar te horen of hij wordt veroordeeld voor het plegen van ontucht met een minderjarige. Er bestaat ook een kans dat de zaak wordt aangehouden voor nader onderzoek.

2 uur geleden