Nieuwe trainer moet Alavés behoeden voor degradatie
ALAVÉS (ANP) - Met een trainerswissel hoopt de Spaanse voetbalclub Alavés degradatie uit La Liga te voorkomen. De Baskische club stelde dinsdag José Luis Mendilibar aan als opvolger van Javier Calleja. Alavés staat momenteel achttiende, niet voldoende voor handhaving op het hoogste niveau in Spanje.
De 43-jarige Calleja was eerder coach van Villarreal en werd in april aangesteld als hoofdcoach van Alavés dat ook toen in degradatiegevaar verkeerde. Calleja voorkwam een aftocht naar het tweede niveau maar moet nu, na zes duels op rij zonder overwinning, vertrekken.
De 60-jarige Mendilibar was eerder onder meer coach van Eibar, Athletic, Valladolid en Osasuna. Hij tekende een contract tot het einde van het seizoen en zit op 2 januari in de derby tegen Real Sociedad voor het eerst op de bank.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
20 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
22 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
22 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
23 uur geleden