Nieuwe trainer Hertha BSC ziet af van groot deel salaris
BERLIJN (ANP) - Bruno Labbadia heeft een goede binnenkomer gemaakt bij de Duitse voetbalclub Hertha BSC. Tijdens de presentatie van de nieuwe trainer onthulde directeur Michael Preetz dat Labbadia afziet van "een groot deel van zijn salaris" zolang er niet gevoetbald kan worden vanwege het coronavirus.
"Dat vind ik een bijzonder en geweldig gebaar, waar ik je gelijk voor wil bedanken", zei Preetz. "Dit toont aan dat Bruno, zelfs in deze situatie, oog heeft voor omstandigheden op dit moment in ons land en in het voetbal."
Hoewel ook in de Bundesliga al weken niet wordt gevoetbald vanwege het coronavirus, besloot Hertha BSC vorige week om weer van trainer te wisselen. Na Ante Covic (ontslagen), Jürgen Klinsmann (opgestapt) en Alexander Nouri (die als interim-trainer in eerste instantie het seizoen zou afmaken) is Labbadia al de vierde trainer dit seizoen bij de club van Karim Rekik en Javairô Dilrosun.
Kleine groepjes
In Duitsland ligt de competitie in ieder geval tot het einde van deze maand stil. Hertha BSC traint voorlopig in kleine groepjes. Negen wedstrijden voor het einde van de competitie staat de ploeg uit Berlijn op de dertiende plaats.
"Ik ben benieuwd hoe de spelers ervoor staan. Ze hebben vier weken geen bal aangeraakt, dat voelt als een eeuwigheid", zei Labbadia, die zoveel potentie ziet in de selectie dat hij Hertha zelfs zijn "droomclub" noemde. "We zitten in een heel ongebruikelijke situatie. Ik kan niemand een hand geven, niemand even apart nemen op het veld. Maar ik moet er wel voor zorgen dat het team klaar is voor de dag dat we weer gaan voetballen, wanneer dat ook mag zijn."
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de pijnlijke 8-2-nederlaag van zondag bij Heracles Almelo. Het elftal van trainer Henry van der Vegt zette Sparta Rotterdam met 1-0 aan de kant en klom van de zestiende naar de vijftiende plaats met 12 punten uit twaalf wedstrijden. Dat zijn 2 punten meer dan Excelsior en 3 punten meer dan Telstar en Heracles.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard is sc Heerenveen weer gepasseerd op de ranglijst in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen stadion met 2-0 van de Friezen door treffers van Paul Gladon en Mo Ihattaren. Fortuna boekte zo na drie competitienederlagen op rij de vijfde overwinning van het seizoen.
3 uur geledenRABAT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er bij het wereldkampioenschap onder 17 niet in geslaagd de titel te winnen. Regerend wereldkampioen Noord-Korea was in het Prince Moulay Abdellah Stadion in de Marokkaanse hoofdstad Rabat met 3-0 te sterk. De eindstand was bij rust al bereikt.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is NAC Breda op de ranglijst van de Eredivisie gepasseerd. De Noord-Hollanders wonnen voor eigen publiek met 2-1 en hebben na twaalf speelronden 13 punten. NAC blijft op 12 punten staan. Volendam is nu dertiende en NAC veertiende.
4 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Koploper Arsenal heeft in de Premier League punten verspeeld. De Londenaren moesten bij Sunderland genoegen nemen met een gelijkspel. Invaller Brian Brobbey zorgde in blessuretijd op acrobatische wijze voor de 2-2 namens Sunderland.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.
8 uur geleden