Nieuwe trainer Hertha BSC ziet af van groot deel salaris
BERLIJN (ANP) - Bruno Labbadia heeft een goede binnenkomer gemaakt bij de Duitse voetbalclub Hertha BSC. Tijdens de presentatie van de nieuwe trainer onthulde directeur Michael Preetz dat Labbadia afziet van "een groot deel van zijn salaris" zolang er niet gevoetbald kan worden vanwege het coronavirus.
"Dat vind ik een bijzonder en geweldig gebaar, waar ik je gelijk voor wil bedanken", zei Preetz. "Dit toont aan dat Bruno, zelfs in deze situatie, oog heeft voor omstandigheden op dit moment in ons land en in het voetbal."
Hoewel ook in de Bundesliga al weken niet wordt gevoetbald vanwege het coronavirus, besloot Hertha BSC vorige week om weer van trainer te wisselen. Na Ante Covic (ontslagen), Jürgen Klinsmann (opgestapt) en Alexander Nouri (die als interim-trainer in eerste instantie het seizoen zou afmaken) is Labbadia al de vierde trainer dit seizoen bij de club van Karim Rekik en Javairô Dilrosun.
Kleine groepjes
In Duitsland ligt de competitie in ieder geval tot het einde van deze maand stil. Hertha BSC traint voorlopig in kleine groepjes. Negen wedstrijden voor het einde van de competitie staat de ploeg uit Berlijn op de dertiende plaats.
"Ik ben benieuwd hoe de spelers ervoor staan. Ze hebben vier weken geen bal aangeraakt, dat voelt als een eeuwigheid", zei Labbadia, die zoveel potentie ziet in de selectie dat hij Hertha zelfs zijn "droomclub" noemde. "We zitten in een heel ongebruikelijke situatie. Ik kan niemand een hand geven, niemand even apart nemen op het veld. Maar ik moet er wel voor zorgen dat het team klaar is voor de dag dat we weer gaan voetballen, wanneer dat ook mag zijn."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
7 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
17 uur geleden