Nieuwe trainer Hertha BSC ziet af van groot deel salaris
BERLIJN (ANP) - Bruno Labbadia heeft een goede binnenkomer gemaakt bij de Duitse voetbalclub Hertha BSC. Tijdens de presentatie van de nieuwe trainer onthulde directeur Michael Preetz dat Labbadia afziet van "een groot deel van zijn salaris" zolang er niet gevoetbald kan worden vanwege het coronavirus.
"Dat vind ik een bijzonder en geweldig gebaar, waar ik je gelijk voor wil bedanken", zei Preetz. "Dit toont aan dat Bruno, zelfs in deze situatie, oog heeft voor omstandigheden op dit moment in ons land en in het voetbal."
Hoewel ook in de Bundesliga al weken niet wordt gevoetbald vanwege het coronavirus, besloot Hertha BSC vorige week om weer van trainer te wisselen. Na Ante Covic (ontslagen), Jürgen Klinsmann (opgestapt) en Alexander Nouri (die als interim-trainer in eerste instantie het seizoen zou afmaken) is Labbadia al de vierde trainer dit seizoen bij de club van Karim Rekik en Javairô Dilrosun.
Kleine groepjes
In Duitsland ligt de competitie in ieder geval tot het einde van deze maand stil. Hertha BSC traint voorlopig in kleine groepjes. Negen wedstrijden voor het einde van de competitie staat de ploeg uit Berlijn op de dertiende plaats.
"Ik ben benieuwd hoe de spelers ervoor staan. Ze hebben vier weken geen bal aangeraakt, dat voelt als een eeuwigheid", zei Labbadia, die zoveel potentie ziet in de selectie dat hij Hertha zelfs zijn "droomclub" noemde. "We zitten in een heel ongebruikelijke situatie. Ik kan niemand een hand geven, niemand even apart nemen op het veld. Maar ik moet er wel voor zorgen dat het team klaar is voor de dag dat we weer gaan voetballen, wanneer dat ook mag zijn."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Doelman Jasper Cillessen vertrekt bij NEC. Dat maakte de 37-jarige oud-international bekend op Instagram. "Vandaag heb ik helaas besloten om mijn contract bij NEC niet met één jaar te verlengen", schreef de keeper.
1 uur geledenATLANTA (ANP/DPA) - Doelman Josimar Vozinha heeft met talloze reddingen een groot aandeel gehad in het 0-0-gelijkspel van Kaapverdië tegen Spanje op het WK. De 40-jarige keeper werd na afloop van het debuut van Kaapverdië op het WK uitgeroepen tot man van de wedstrijd van de ploeg waarin ook vijf in Rotterdam geboren spelers meededen.
1 uur geledenATLANTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente ziet geen reden tot paniek na het teleurstellende 0-0-gelijkspel tegen WK-debutant Kaapverdië. "In ons plan hebben we nog zeven wedstrijden te gaan, tot en met de finale", zei hij na afloop in de persconferentie.
1 uur geledenDALLAS (ANP) - Veel berichten op zijn mobiele telefoon doen Crysencio Summerville beseffen dat hij in zijn eerste WK-wedstrijd een bijzondere prestatie heeft geleverd. "Ik heb reacties van trainers, vrienden en familie ontvangen", vertelt hij een dag na het gelijkspel van het Nederlands elftal tegen Japan (2-2). "Ik heb nog niet iedereen beantwoord. Maar ik besef waar ik ben gekomen nu."
1 uur geledenATLANTA (ANP) - Kaapverdië heeft voor een grote verrassing gezorgd door gelijk te spelen tegen Spanje bij het debuut op het WK voetbal. In het Atlanta Stadium hielden de voetballers uit Kaapverdië, onder wie enkele in Rotterdam geboren spelers, de Europees kampioen op 0-0 en zorgden daarmee meteen voor het eerste WK-punt ooit.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Engelse voetbalclub Crystal Palace heeft Pierre Sage vastgelegd als nieuwe trainer. De 47-jarige Fransman tekent een contract voor drie jaar bij de winnaar van de Conference League. Hij is de opvolger van Oliver Glasner, die in januari al bekendmaakte dat hij Crystal Palace zou verlaten in de zomer.
4 uur geledenPALM BEACH GARDENS (ANP) - De Portugese ploeg brengt veel tijd door op het strand om te wennen aan de warmte. Dat zei middenvelder Matheus Nunes als reactie op kritiek van Portugese media dat de spelers opvallend veel gebruik zouden maken van de strandfaciliteiten bij het trainingscomplex in Palm Beach Gardens (Florida). Portugal speelt woensdag zijn eerste wedstrijd op het WK tegen de Democratische Republiek Congo in Houston.
4 uur geleden