Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe trainer Heitinga ziet Ajax ook winnen bij FC Twente

Nieuwe trainer Heitinga ziet Ajax ook winnen bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Voorlopig blijft John Heitinga winnen als trainer van Ajax. Bij zijn derde optreden als de baas van de Amsterdamse selectie zag hij zijn formatie zegevieren bij FC Twente. In de achtste finales van de KNVB-beker werd het in een wedstrijd met kansen over en weer 1-0 voor Ajax.

Ajax kwam na rust op voorsprong, net nadat de thuisclub meerdere kansen had laten liggen. De Ghanese international Mohammed Kudus maakte er 1-0 van.

Ajax is de nummer 3 van de Eredivisie, FC Twente staat vijfde. Een paar weken geleden speelden de clubs nog gelijk tegen elkaar in Amsterdam, 0-0. Dat was in de competitie.

AZ uitgeschakeld

Van de topclubs hebben Feyenoord en PSV zich ook geplaatst voor de volgende ronde van het bekertoernooi. AZ werd uitgeschakeld door FC Utrecht.

Voor rust kwam het meeste gevaar al van de kant van de thuisclub. Met name Virgil Misidjan was met enkele acties dreigend. Verder zag Anass Salah-Eddine een inzet gestopt door de Argentijnse doelman Gerónimo Rulli en schoot Václav Cerny voorlangs. Met een tweetal aardige pogingen was Steven Berghuis de gevaarlijkste man aan Amsterdamse zijde.

Hilgers

Heitinga begon met de spelers die hem in zijn eerste duels als de nieuwe man, tegen Excelsior en Cambuur, aan de overwinning hielpen. Dat betekende onder meer dat aanvoerder Dusan Tadic het centrale aanspeelpunt voorin was. Aan de andere kant moest trainer Ron Jans noodgedwongen enkele aanpassingen doen. Middenvelder Michal Sadílek en verdediger Mees Hilgers, die het afgelopen weekeinde tegen FC Groningen geblesseerd uitvielen, waren niet fit genoeg.

Na de hervatting bleef vooral FC Twente aanvankelijk aanvallen. Ricky van Wolfswinkel werd vrijgespeeld door Cerny en Joshua Brenet, maar schoot over. Misidjan stuitte andermaal op Rulli en schoot even later ook nog eens over.

Kudus

Halverwege de tweede helft echter kwam Ajax opzetten. In de 70e minuut leidde dat tot de voorsprong voor de Amsterdammers. Mohammed Kudus rondde af, na fraai in stelling te zijn gebracht door Tadic.

Ook het duel in de Veste van Enschede werd voorafgegaan door een minuut stilte vanwege de aardbevingen in Turkije en Syrië.

Meer uit Voetbal

Egypte ontslaat bondscoach Hassan, die laatste zestien WK haalde

CAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.

11 minuten geleden
ADO Den Haag wint na trainersontslag thuis van Sparta Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.

32 minuten geleden
Manchester City verliest bij Forest en ziet Arsenal uitlopen

WEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.

35 minuten geleden
Koploper Arsenal wint thuis met 1-0 van Hull en voert druk op

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.

4 uur geleden
Fortuna en Telstar spelen gelijk na doelpuntrijke eerste helft

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.

4 uur geleden
Bayern München en Borussia Dortmund winnen in Bundesliga

MAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.

4 uur geleden
Barcelona ziet verdedigers terugkeren voor duel met Atlético

BARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.

8 uur geleden