Nieuwe trainer Barça is trouwe volgeling van Johan Cruijff
BARCELONA (ANP) - Met Quique Setién (61) krijgt FC Barcelona een groot aanhanger van de voetbalfilosofie van clubicoon Johan Cruijff als nieuwe trainer. Als speler, van onder meer Racing Santander en Atlético Madrid, en als trainer van onder meer Santander, Las Palmas en Real Betis ontwikkelde hij zich tot een fervent voorvechter van aanvallend voetbal.
Mede door zijn voetbalvisie en zijn duidelijke 'link' met Cruijff dook zijn naam de laatste jaren meer dan eens op in Camp Nou als mogelijke hoofdcoach, ondanks zijn gebrek aan ervaring op het hoogste niveau en zijn magere erelijst. Dinsdagmiddag ontvouwt de opvolger van de ontslagen Ernesto Valverde zijn plannen voor de komende maanden tijdens zijn presentatie bij de Spaanse grootmacht. De drievoudig international ondertekent een contract tot medio 2022.
"Ik weet nog heel goed dat ik eind jaren tachtig voor de eerste keer tegen het Barcelona speelde van coach Johan Cruijff", liet Setién onlangs in een interview weten. "Vanaf dat moment veranderde mijn kijk op voetbal en op het leven. Alles kreeg ineens betekenis. Ik begon echt serieus naar voetbal te kijken. Ik ging het analyseren en besefte dat ik later als coach deze manier van voetballen in de praktijk wilde gaan brengen."
Schaakliefhebber
Setién maakte als trainer van Real Betis indruk toen hij vorig seizoen Barcelona in Camp Nou met 4-3 versloeg. Dat was de eerste competitienederlaag van de Catalaanse club in eigen huis in twee jaar tijd. Hij eindigde met Real Betis vorig seizoen op de tiende plek waarna beide partijen de samenwerking verbraken. Sindsdien wachtte de voormalige strandvoetbalinternational misschien wel op het verlossende telefoontje uit Camp Nou, al stonden de oud-spelers Ronald Koeman en Xavi hoger op het verlanglijstje. Voor beide trainers kwam de belangstelling van Barça echter op een ongeschikt moment.
Setién is naast een voetbalfanaat ook een schaakliefhebber. Volgens hem hebben beide disciplines zeker raakvlakken. "Zowel in schaak als in voetbal is het belangrijk om het centrum te controleren en het overzicht te bewaren. Het is niet belangrijk hoe de pionnen op dat moment staan, het gaat erom hoe ze na enkele bewegingen zullen staan", zei de man die volgens Sporza ooit een potje schaak speelde tegen de ex-wereldkampioenen Kasparov en Karpov.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
5 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
18 uur geleden