Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe trainer Barça is trouwe volgeling van Johan Cruijff

Nieuwe trainer Barça is trouwe volgeling van Johan Cruijff

BARCELONA (ANP) - Met Quique Setién (61) krijgt FC Barcelona een groot aanhanger van de voetbalfilosofie van clubicoon Johan Cruijff als nieuwe trainer. Als speler, van onder meer Racing Santander en Atlético Madrid, en als trainer van onder meer Santander, Las Palmas en Real Betis ontwikkelde hij zich tot een fervent voorvechter van aanvallend voetbal.

Mede door zijn voetbalvisie en zijn duidelijke 'link' met Cruijff dook zijn naam de laatste jaren meer dan eens op in Camp Nou als mogelijke hoofdcoach, ondanks zijn gebrek aan ervaring op het hoogste niveau en zijn magere erelijst. Dinsdagmiddag ontvouwt de opvolger van de ontslagen Ernesto Valverde zijn plannen voor de komende maanden tijdens zijn presentatie bij de Spaanse grootmacht. De drievoudig international ondertekent een contract tot medio 2022.

"Ik weet nog heel goed dat ik eind jaren tachtig voor de eerste keer tegen het Barcelona speelde van coach Johan Cruijff", liet Setién onlangs in een interview weten. "Vanaf dat moment veranderde mijn kijk op voetbal en op het leven. Alles kreeg ineens betekenis. Ik begon echt serieus naar voetbal te kijken. Ik ging het analyseren en besefte dat ik later als coach deze manier van voetballen in de praktijk wilde gaan brengen."

Schaakliefhebber

Setién maakte als trainer van Real Betis indruk toen hij vorig seizoen Barcelona in Camp Nou met 4-3 versloeg. Dat was de eerste competitienederlaag van de Catalaanse club in eigen huis in twee jaar tijd. Hij eindigde met Real Betis vorig seizoen op de tiende plek waarna beide partijen de samenwerking verbraken. Sindsdien wachtte de voormalige strandvoetbalinternational misschien wel op het verlossende telefoontje uit Camp Nou, al stonden de oud-spelers Ronald Koeman en Xavi hoger op het verlanglijstje. Voor beide trainers kwam de belangstelling van Barça echter op een ongeschikt moment.

Setién is naast een voetbalfanaat ook een schaakliefhebber. Volgens hem hebben beide disciplines zeker raakvlakken. "Zowel in schaak als in voetbal is het belangrijk om het centrum te controleren en het overzicht te bewaren. Het is niet belangrijk hoe de pionnen op dat moment staan, het gaat erom hoe ze na enkele bewegingen zullen staan", zei de man die volgens Sporza ooit een potje schaak speelde tegen de ex-wereldkampioenen Kasparov en Karpov.

Meer uit Voetbal

Argentinië en Mexico spreken steun voor FIFA-baas Infantino uit

MEXICO-STAD/BUENOS AIRES (ANP/RTR) - De voetbalbonden van Argentinië en Mexico hebben hun steun voor FIFA-baas Gianni Infantino uitgesproken. De voorzitter ligt nog altijd onder vuur ondanks het intrekken van het omstreden commercialiseringsplan en de woensdag gemaakte excuses.

2 uur geleden
Seizoenkaart Eredivisie bijna overal duurder dan vorig seizoen

DEN HAAG (ANP) - Bijna alle Eredivisieclubs hebben de prijs van hun goedkoopste seizoenkaart verhoogd. De kaart kost dit seizoen gemiddeld 266 euro, iets meer dan vorig jaar. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van een rondvraag langs alle clubs.

6 uur geleden
Míchel is alleen tevreden over eerste vijftig minuten van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez is niet tevreden over de uitslag van het eerste duel tussen Ajax en Shelbourne in de derde voorronde van de Conference League. "Het resultaat had beter gekund", zei hij na een thuiszege van 3-1. "We hebben vijftig minuten veel kansen gecreëerd. In het laatste halfuur lieten we onze tegenstander ademen in balbezit en lieten we ze nog scoren na een counter. Dat was niet goed."

9 uur geleden
Jubilerende Klaassen: eigenlijk was 3-1 niet voldoende

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen kon zijn vierhonderdste wedstrijd voor Ajax niet bekronen met een eclatante thuiszege op het zwakke Shelbourne in de derde voorronde van de Conference League. "Eigenlijk is 3-1 tegen deze tegenstander niet voldoende", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We moeten gewoon ons ding blijven doen en niet meegaan met het niveau van de tegenstander."

9 uur geleden
Afrikaanse voetbalbond blijft FIFA-voorzitter Infantino steunen

CAÏRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft donderdag zijn herhaalde steun uitgesproken voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De positie van Infantino ligt onder vuur door het, inmiddels ingetrokken, investeringsplan rond het WK voetbal.

13 uur geleden
Ajax verslaat Shelbourne, maar laat veel kansen liggen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft nagelaten om Shelbourne op grote achterstand te zetten in het thuisduel van de derde voorronde van de Conference League. De club uit Amsterdam was veel sterker dan de bezoekers uit Ierland dan de overwinning doet vermoeden (3-1).

13 uur geleden
FC Twente zet grote stap naar play-offs Conference League

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft donderdag in de derde voorronde van de Conference League een grote stap gezet naar de play-offs, de laatste kwalificatieronde voor het hoofdtoernooi. In Enschede werd met 6-0 gewonnen van FC DAC 1904 uit Slowakije.

14 uur geleden