Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe trainer Barça is trouwe volgeling van Johan Cruijff

Nieuwe trainer Barça is trouwe volgeling van Johan Cruijff

BARCELONA (ANP) - Met Quique Setién (61) krijgt FC Barcelona een groot aanhanger van de voetbalfilosofie van clubicoon Johan Cruijff als nieuwe trainer. Als speler, van onder meer Racing Santander en Atlético Madrid, en als trainer van onder meer Santander, Las Palmas en Real Betis ontwikkelde hij zich tot een fervent voorvechter van aanvallend voetbal.

Mede door zijn voetbalvisie en zijn duidelijke 'link' met Cruijff dook zijn naam de laatste jaren meer dan eens op in Camp Nou als mogelijke hoofdcoach, ondanks zijn gebrek aan ervaring op het hoogste niveau en zijn magere erelijst. Dinsdagmiddag ontvouwt de opvolger van de ontslagen Ernesto Valverde zijn plannen voor de komende maanden tijdens zijn presentatie bij de Spaanse grootmacht. De drievoudig international ondertekent een contract tot medio 2022.

"Ik weet nog heel goed dat ik eind jaren tachtig voor de eerste keer tegen het Barcelona speelde van coach Johan Cruijff", liet Setién onlangs in een interview weten. "Vanaf dat moment veranderde mijn kijk op voetbal en op het leven. Alles kreeg ineens betekenis. Ik begon echt serieus naar voetbal te kijken. Ik ging het analyseren en besefte dat ik later als coach deze manier van voetballen in de praktijk wilde gaan brengen."

Schaakliefhebber

Setién maakte als trainer van Real Betis indruk toen hij vorig seizoen Barcelona in Camp Nou met 4-3 versloeg. Dat was de eerste competitienederlaag van de Catalaanse club in eigen huis in twee jaar tijd. Hij eindigde met Real Betis vorig seizoen op de tiende plek waarna beide partijen de samenwerking verbraken. Sindsdien wachtte de voormalige strandvoetbalinternational misschien wel op het verlossende telefoontje uit Camp Nou, al stonden de oud-spelers Ronald Koeman en Xavi hoger op het verlanglijstje. Voor beide trainers kwam de belangstelling van Barça echter op een ongeschikt moment.

Setién is naast een voetbalfanaat ook een schaakliefhebber. Volgens hem hebben beide disciplines zeker raakvlakken. "Zowel in schaak als in voetbal is het belangrijk om het centrum te controleren en het overzicht te bewaren. Het is niet belangrijk hoe de pionnen op dat moment staan, het gaat erom hoe ze na enkele bewegingen zullen staan", zei de man die volgens Sporza ooit een potje schaak speelde tegen de ex-wereldkampioenen Kasparov en Karpov.

Meer uit Voetbal

Depay met Corinthians naar Braziliaanse bekerfinale

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).

3 uur geleden
Real Madrid en Alonso boeken belangrijke zege bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.

13 uur geleden
Bayern München verspeelt in Bundesliga punten tegen FSV Mainz

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.

17 uur geleden
Van Persie: ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."

18 uur geleden
Manchester City trekt goede lijn door en wint bij Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).

19 uur geleden
Klaassen geniet van strijdlust Ajax in duel met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."

19 uur geleden
Ajax brengt Feyenoord met counterspel dieper in de problemen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).

19 uur geleden