Nieuwe topman voor sportartikelenmerk Nike
BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportartikelenmerk Nike krijgt een nieuwe topman. Vanaf 14 oktober neemt Elliott Hill de plaats in van John Donahoe. Daarmee maakt Hill een terugkeer naar Nike, want hij werkte in het verleden meer dan dertig jaar op verschillende topposities bij het Amerikaanse bedrijf. In 2020 vertrok Hill bij Nike.
In een verklaring stelt Nike dat Donahoe in overleg met het bestuur heeft besloten te vertrekken. Hij blijft wel aan als adviseur tot eind januari om de overgang van het leiderschap zo soepel mogelijk te laten verlopen. Donahoe was sinds begin 2020 topman van het concern.
Nike heeft het de laatste tijd moeilijk, onder meer door zwakkere verkopen in China en felle concurrentie. Het bedrijf uit Beaverton in de staat Oregon verlaagde eind juni nog de verwachtingen voor het gehele jaar. Ook is Nike bezig banen te schrappen om kosten te besparen.
Op Wall Street viel het nieuws over de nieuwe topman goed, want in de handel nabeurs in New York ging het aandeel Nike flink omhoog.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal banen in Nederland zal de komende jaren iets groeien, ondanks veel onzekerheid door onder meer geopolitieke spanningen, importheffingen en technologische ontwikkelingen als automatisering en AI. Het aantal banen neemt tot 2027 met 1,1 procent toe, verwacht uitkeringsinstantie UWV in zijn jaarlijkse arbeidsmarktrapport.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe woningen in voormalige kantoren en winkels is afgelopen jaar opnieuw afgenomen. Vooral in voormalige winkels leverden minder vaak een nieuwe woning op. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek op verzoek van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De technologiesector op Wall Street is optimistisch aan de nieuwe beursmaand begonnen, aangewakkerd door een grote AI-deal. Amazon en OpenAI sloten maandag een overeenkomst ter waarde van 38 miljard dollar, waarbij de eigenaar van ChatGPT rekenkracht van Amazon Web Services gaat gebruiken. Daarmee krijgt OpenAI toegang tot honderdduizenden geavanceerde Nvidia-processors om de populaire chatbot verder te ontwikkelen. Techconcern Amazon werd hiervoor beloond door beleggers met een 4 procent hogere koers.
9 uur geledenATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, profiteert flink van de politieke onrust en torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector ontving in de eerste negen maanden van het jaar voor 232,7 miljoen euro aan nieuwe orders. Dat is bijna een verdubbeling vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse farmaceut Eli Lilly wil in Nederland onder meer een nieuwe afslankpil gaan produceren, waarvoor het volgend jaar in zowel Europa als de Verenigde Staten toestemming hoopt te krijgen om die op de markt te brengen. Het bedrijf kondigde maandag aan voor 3 miljard dollar (2,6 miljard euro) een fabriek te bouwen in de gemeente Katwijk, vlakbij Leiden.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs zag maandag bij het slot de eerder opgelopen winsten verdwijnen, deels door koersverliezen op Wall Street. ABN AMRO (plus 1 procent) eindigde bovenaan bij de hoofdfondsen in Amsterdam. De bank schrapt tientallen banen in zijn duurzaamheidsteam. Bijna zeventig van de vierhonderd duurzaamheidsexperts moeten vertrekken omdat de bank "efficiƫnter" wil werken.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid ontvangt de Amerikaanse farmaceut Eli Lilly "met open armen". Dat zei demissionair minister Jan Anthonie Bruijn (Volksgezondheid) in het Haagse cultuurgebouw Amare, waar Lilly aankondigde een fabriek van 3 miljard dollar (omgerekend 2,6 miljard euro) te willen bouwen in Katwijk voor de productie van medicijnen. Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) noemde het "een van de grootste buitenlandse investeringen van de afgelopen jaren".
13 uur geleden