Nieuwe topman moederbedrijf Douwe Egberts snijdt in kosten
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe topman van JDE Peet's, het bedrijf achter merken als Douwe Egberts en Pickwick, wil in de komende jaren 500 miljoen euro aan kosten besparen. De besparingen moeten komen uit een vereenvoudiging van de productenportefeuille en het organisatiemodel, efficiënter werken en een verhoging van de productiviteit. Meer dan de helft van de besparingen moet tegen eind 2027 zijn bereikt.
Rafael Oliveira, die in november werd benoemd tot topman na een reeks leiderschapswisselingen, wil daarmee de winstgroei stimuleren. De stijgende inkoopprijzen voor koffiebonen in de afgelopen jaren hebben de winstmarges onder druk gezet.
JDE Peet's herinvesteert de helft van de besparingen in nieuwe groei, terwijl de rest wordt gebruikt om de winstgroei te versnellen. Onder de nieuwe strategie richt het bedrijf zich op drie grote investeringen: de Peet's-koffiehuizen in de Verenigde Staten, het koffiemerk L'OR en tien lokale merken onder leiding van het koffiemerk Jacobs.
Inkoopprijzen
Onlangs besloot de onderneming om de prijzen in Nederland opnieuw te verhogen. Koffie in de winkel zou daardoor tot 25 procent duurder kunnen worden. De fabrikant was eerder dit jaar ook al met supermarkten in gesprek over de inkoopprijzen, waaronder Jumbo, Albert Heijn en Picnic. Daardoor waren er wekenlang minder of geen producten van JDE Peet's verkrijgbaar bij de supers.
Volgens JDE Peet's is een nieuwe prijsverhoging onvermijdelijk gezien de kostenstijgingen. Het bedrijf merkte vorige week wel op dat de supers uiteindelijk de consumentenprijzen bepalen. "Daar zien we dat de huismerkkoffie bovendien even hard, soms zelfs harder, stijgt in prijs. Hieruit blijkt dat alle koffieproducenten last hebben van bredere markttrends."
Vorig jaar ging bij het bedrijf een nettowinst in de boeken van 543 miljoen euro. Dat was een toename van ruim 49 procent vergeleken met een jaar eerder. De omzet steeg met zo'n 8 procent tot 8,8 miljard euro, mede dankzij prijsverhogingen. Oliveira zei bij de publicatie van de jaarcijfers in februari "erg blij te zijn met de sterke resultaten" en beloonde de aandeelhouders van het bedrijf met een dividendverhoging van 4,3 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street noteerden dinsdag opnieuw verliezen. Beleggers wachten de ontwikkelingen in het Midden-Oosten af, waar het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran verder uit zicht raakt.
33 minuten geledenOAKLAND (ANP/AFP) - Meta wist dat sommige gebruikers negatief werden beïnvloed door Facebook en Instagram, maar heeft geprobeerd de risico's te verminderen. Dat zei de advocaat van het bedrijf in de Californische rechtbank bij het begin van een proces aangespannen door tientallen Amerikaanse staten.
34 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI gaat het tempo van de ontwikkeling van zijn AI-modellen vertragen. De maker van ChatGPT kijkt ook opnieuw naar zijn onderzoeks- en trainingssystemen, nadat een AI-agent van het bedrijf vorige maand tijdens een test wist in te breken bij een ander AI-bedrijf, Hugging Face.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat aanbieders van kunstmatige intelligentie (AI) inhuren om cyberaanvallen te identificeren. Dat zegt de Franse minister David Amiel naar aanleiding van de hack bij de Franse belastingdienst die vorige week werd bekendgemaakt.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het tweede kwartaal meer omzet geboekt. Het bedrijf groeide in het eerste kwartaal ook al. Wel blijven de verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's, net als in de vorige periode, verder omlaaggaan.
2 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amerikaanse staten zijn in de rechtbank in het Californische Oakland begonnen met het uiteenzetten van hun zaak tegen Meta. Een groep staten heeft het grote techbedrijf aangeklaagd, omdat de socialemediaplatforms Facebook en Instagram zo zouden zijn ontworpen dat ze de geestelijke gezondheid van jonge gebruikers schaden.
3 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft met de Amerikaanse president Donald Trump gesproken in aanloop naar nieuwe Amerikaanse importheffingen van 50 procent die woensdag dreigen in te gaan. Canada probeert op het laatste moment om een akkoord te sluiten om nieuwe heffingen te voorkomen.
4 uur geleden